2016-10-02 XXVII Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 02 października 2016 11:44

XXVII Niedziela Zwykła

2 X 2016 rok

Czytania:
Ha 1, 2-3 Sprawiedliwy żyć będzie dzięki swej wierności;
2 Tm 1, 6-14 Nie dał nam Bóg ducha bojaźni;
Łk 17, 5-10 Służyć z pokorą.

W tym tygodniu
we wtorek przypada wspomnienie św. Franciszka z Asyżu;
w środę św. Faustyny;
w piątek Najświętszej Maryi Panny Różańcowej.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. W miesiącu październiku Nabożeństwa Różańcowe odprawiane będą codziennie o godz. 1730. Zapraszamy do przewodniczenia tej modlitwie: w poniedziałki – Klub Seniora i Katolickie Stowarzyszenie Lekarzy Polskich, we wtorki – Żywy Różaniec, w środy – dzieci szkolne, w czwartki – Rycerzy Niepokalanej i Wspólnotę Bożego Miłosierdzia, w piątki – Odnowę w Duchu Świętym, w soboty Rodzinę bł. Edmunda Bojanowskiego. Wierni, którzy modlą się na różańcu odmawiając pięć dziesiątek danej tajemnicy, dostępują łaski odpustu.
  2. Klub Seniora zaprasza na comiesięczną Mszę św. w poniedziałek, 3 października, o godz. 1030 do kaplicy w Domu Parafialnym.
  3. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w piątek podczas sprawowanych Eucharystii, a szczególnie od godz. 1700 do 1830. W piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych Parafian. W pierwszy piątek miesiąca o 630 zapraszamy na śpiewanie Godzinek do Serca Pana Jezusa.
  4. Uczniów klas trzecich gimnazjum, zapraszamy na spotkanie przygotowujące do przyjęcia s. bierzmowania w piątek, 7 X, o godz. 1845 do Domu Parafialnego.
  5. W przyszłą niedzielę przypada16. Dzień Papieski pod hasłem „Bądźcie świadkami miłosierdzia”. Odbędzie się zbiórka do puszek przeznaczona na stypendia dla uzdolnionej młodzieży z uboższych rodzin.
  6. Dzieci komunijne i ich Rodziców oraz Rodziców kandydatów do bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedziele, 9 października, po Mszy o godz. 1600 do Domu Parafialnego.
  7. W ramach Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego został zgłoszony projekt rejonowy „Budowa miejsc parkingowych i montaż ławek przy cmentarzu na Sępolnie”. Projekt ma numer 399. Głosować można do 10 X przez Internet na stronie Wrocławskiego Budżetu Obywatelskiego lub w Filii Miejskiej Biblioteki Publicznej przy ul. Sempołowskiej 54a. Karty do głosowania, w których należy podać swój NIP, wyłożone są na balaskach. Można je również dostać w Bibliotece.
  8. Przy ambonie wyłożony jest najnowszy numer diecezjalnego czasopisma Nowe Życie. Numer ten poświęcony jest roli osób świeckich w kościele.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci  +Hanna Ewertowska,  +Bogusław Mańturzyk,  +Urszula Ciechanowska-Edeltraud  i  +Danuta Wierzbicka. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates