Wrzesień 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 28 sierpnia 2016 19:21

Kto ma uszy do słuchania, niechaj słucha. (Mk 4,9)

W nowym okresie formacyjnym warto przygotować porządnie naszą uczniowską wyprawkę. Wszak nie wypada przychodzić na lekcje do Jezusa nieprzygotowanym.

Jak wygląda Twoja modlitwa osobista? Czy Twoje Pismo Święte jest gotowe? (może jest zakurzone? a może odpada mu okładka? a może w ogóle rozsypuje się w dłoniach?) W jakim stanie jest Twoje serce? Czy jesteś gotowy słuchać Boga w tym roku?

Zwróć uwagę na uczniowską wyprawkę. Przygotuj siebie na nowe przygody z Bogiem. Weź jednak pod uwagę, że jeden uczeń klasy nie czyni. Może warto powiedzieć o Nim komuś jeszcze?

Kogo dzisiaj przybliżyłeś do Boga?

Jeśli znajdziesz w sobie chęć podziękowania Panu Jezusowi za dzisiaj którego doświadczasz, to napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu we wrześniu, kliknij Więcej...

27.09.2016.

Dziękuję za Damiana i jego naukowe zacięcie. Dziękuję za świadectwo Basi o uzdrowieniu przed 30 laty, za wszystkie świadectwa o cudownym działaniu Twojej miłości, Panie... Dziękuję za dzisiejszy dzień świętowania "bawełnianego" i za wszystkie tak liczne inicjatywy modlitewne planowane w październiku...

mw

26.09.2016.

Dziękuję za możliwość odpoczywania przed Tobą, Panie, za pieśni uwielbienia oddające tylko w jakimś niewielkim stopniu radość duszy. Dziękuję za ten czas adoracji NS...

mw

Za dziewięć lat z PP - dziękuję Ci Panie.

Marysia

25.09.2016.

Dziękuję za Bł. Władysława z Gielniowa, prezbitera, który wprowadzał język polski do modlitw i katechez, za jego postawę, umiłowanie Imienia Jezus i przeżywanie zbawczej męki Jezusa...

mw

24.09.2016.

Dziękuję za wiarę, która pozwala rozumieć co mówisz do nas, Panie Boże... Dziękuję za Twoją miłość!

mw


23.09.2016.

Dziękuję za św. Ojca Pio, którego dziś wspominamy i który pomaga nam wierzyć głębiej, lepiej przeżywać miłość Boga i Jego Obecność w Eucharystii. Dziękuję za wszystkich świętych i za Aniołów...

mw

20.09.2016.

Dziękuję za ks Wojtka...

mw

19.09.2016.

Dziękuję za piękny czas niedzielnego wieczoru - przeżycie przypomnienia ceny naszego odkupienia i modlitwę dziękczynną w Pasji J.S. Bacha wg św. Mateusza... Niedzielmy komplet - Pasja i Eucharystia!!! Dziękuję za łaskę wiary w zmartwychwstanie!

mw

18.09.2016.

Dziękuję Ci Panie Boże za zakończony dziś festiwal Wratislavia Cantans, za to że mogłam być na koncertach, dziękuję Ci za muzyczną ucztę.

Marysia

 


17.09.2016.

 

Dziękuję za czas pobytu u mojej Cioci, za jej dziecięcą radość i życiową zaradność. Dziękuję za Ewy szpitalną rehabilitację miesięczną po operacji kolana i powrót do domu... Dziękuję za wszystkie radości i obdarowania, za szczęśliwą podróż i spotkanych ludzi, dziękuję za tydzień pięknej pogody i dzisiejszy deszcz...

mw

14.09.2016.

Panie Boże, dziękuję za udaną operację Moniki, za wszystkich którzy się modlili; za darmowy hiszpański - cudooooowny Twój prezent; za Wratislavię Cantans i wszystkie koncerty, a zwłaszcza te nieoczekiwane. Dziękuję Ci za ciepłe noce i sen przy otwartym oknie; dziękuję Ci za wszystkich, którzy już pomagają albo obiecali pomoc przy warsztatach modlitwy tańcem, i za znalezioną dziś spódnicę... Za Twoją hojność dziękuję.

Marysia

13.09.2016.

Za Jordi Savalla i Hesperion XXI, czyli za wczorajszy fantastyczny koncert - dziękuję Ci, Panie Boże. Muzyka nie zna granic...

Zbyszek

09.09.2016.

Dziękuję za Twoją obecność w Najświętszym Sakramencie i czas na modlitwę i odpoczynek Dziękuję za działanie lekarstwa i spadek gorączki, za sprawnie działającą Służbę Zdrowia w naszej przychodni!! Za wszystko dziękuję i za każdą osobę jaką spotkałam, dzięli Twojej łasce...

mw

Dziękuję Ci Panie za dzisiejszy koncert, możliwość usłyszenia Huelgas Ensemble na żywo... Dziękuję Ci za Kubusia, który dziś kończy 5 lat. Dziękuję za moją pracę, za nowe zadania, które stają przede mną; dziękuję Ci za czwartkowe spotkania.

Marysia

08.09.2016.

Dziękuję za narodziny Niepokalanie Poczętej Maryi, Matki Jezusa i naszej Matki. Za Jej opiekę nad przeprowadzką i nowym miejscem zamieszkania (już od 19 lat). Dziękuję za przysłanych wtedy pomocników... Dziękuję za wszystkie Beaty i Reginy...

mw

06.09.2016.

Dziękuję za wczoraj i za dziś...i za jutro!

mw

Dziękuję Ci Panie za niesamowity koncert wczorajszy, za NFM, muzykę, przyjaciół.

Marysia

05.09.2016.

Za dzisiejszy koncert - dziękuję Ci, Panie Boże

Zbyszek

04.09.2016.

Dziękuję, że mogłam poznać Maję i Kaję, które zwiedzały dzisiaj Zoo i za akcję czytania "Quo Vadis" dziękuję... Dziękuję też za rozpoczęte dziś Dożynki na Jasnej Górze i włączenie się z moim dziękczynieniem za tegoroczne plony: jabłka, śliwki, pomidory i czarny bez... Dziękuję za dzisiejszą kanonizację Matki Teresy z Kalkuty i za możliwość włączenia się w akcję "Misericirdes", której celem jest dzieło miłosierdzia - zakup kliniki mobilnej dla ofiar wojny w Syrii. Wystarczy wysłać smsa (kosztującego 6,15) na numer 75265 z hasłem DAR (akcja do 18 września).

mw

02.09.2016.

Za piękny Wrocław i piękną pogodę sprzyjającą spacerom - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za modlitwę za lidera i za papieskie intencje na wrzesień:
- "aby każdy wnosił wkład we wspólne dobro i w budowę społeczeństwa, które stawia w centrum osobę ludzką”,
- "aby chrześcijanie, przystępując do sakramentów i rozważając Pismo Święte, stawali się coraz bardziej świadomi swojej misji ewangelizacyjne j”.
Dziękuję za zapowiedź jutrzejszego spotkania rodzinnego, za uratowany przed spaleniem placek ze śliwkami... Za wszystko dziękuję!

mw

01.09.2016.

Dziękuję za pierwsze papieskie orędzie na Światowy Dzień Modlitw o Ochronę Stworzenia i za rozważanie O. Cantalamessy w czasie nieszporów, który zwrócił uwagę na to, że "powinnością człowieka jest doksologia, oddanie chwały Bogu za stworzenie. Ekologia bez doksologii odbiera światu jego blask (...) Niebo i ziemia są pełne Twej chwały - mówi Psalm". Dziękuję za tę naukę, Panie!

mw

Dziękuję Ci Panie za nocleg znaleziony dla s. Anny, za pomoc Beaty, za moją pracę.

Marysia

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:54
 
RocketTheme Joomla Templates