2016-08-28 XXII Niedziela Zwykła PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 28 sierpnia 2016 19:08

XXII Niedziela Zwykła

28 VIII 2016 rok

Czytania:
Syr 3, 17--29 Bóg miłuje pokornych;
Hbr 12, 18-24 Stare i Nowe przymierze;
Łk 14, 1. 7-14 Kto się wywyższa, będzie poniżony, a kto się poniża, będzie wywyższony.

W tym tygodniu
w poniedziałek przypada wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela;
w czwartek bł. Bronisławy,
w sobotę św. Grzegorza Wielkiego, papieża i doktora Kościoła.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. Z dniem 1 września kończy posługę duszpasterską w naszej parafii ks. dr Krzysztof Deja. Ksiądz Arcybiskup powołał ks. Krzysztofa na zaszczytne stanowisko Prefekta Seminarium Duchownego. Z całego serca dziękujemy za tak owocną, pięcioletnią posługę w Świętej Rodzinie i życzymy wiele satysfakcji w kształtowaniu nowych pokoleń księży naszej Archidiecezji. Zapraszamy na Mszę św. w intencji ks. Krzysztofa we wtorek o godz. 1800.
  2. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. Do Sakramentu Pokuty można będzie przystąpić w piątek podczas sprawowanych Eucharystii, a szczególnie od godz. 1700 do 1830. Do spowiedzi zapraszamy dzieci i młodzież rozpoczynającą nowy rok szkolny.
  3. W piątek i sobotę w godzinach przedpołudniowych odwiedzimy chorych Parafian.
  4. Należących do wspólnoty Żywego Różańca i Rycerzy Niepokalanej zapraszamy w sobotę, 3 września, o godz. 1700 na spotkanie, o godz. 1730 na modlitwę różańcową przed Najświętszym Sakramentem, a o godz. 1800 na Mszę św. w intencji należących do Wspólnot i ich Rodzin.
  5. Msza św. na rozpoczęcie Nowego Roku Szkolnego zostanie odprawiona
    w przyszłą niedzielę, 4 września, o godz. 1030. Zapraszamy do wspólnej modlitwy dzieci, młodzież, rodziców i nauczycieli. Uczniów klas pierwszych prosimy o przyniesienie do poświecenia: tornistry, książki i zeszyty.
  6. Polecamy nowy, wrześniowy numer diecezjalnego czasopisma Nowe Życie.

Wszystkim rozpoczynającym w czwartek naukę i pracę dydaktyczną życzymy, aby Bóg udzielił obfitości darów Ducha Świętego. Życzymy Uczniom, Rodzicom, Nauczycielom i Wychowawcom wzajemnego zrozumienia i radości ze zdobywanej i przekazywanej wiedzy.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci  +Genowefa Ziober,  +Władysław Lisik,  +Felicja Wilk i  +Janina Perchun. Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 

Zmieniony: niedziela, 28 sierpnia 2016 19:10
 
RocketTheme Joomla Templates