Sierpień 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 26 czerwca 2016 12:01

Gdzie zgoda tam Bóg zawsze rękę poda
(przysłowie)

Czy zawsze zgadzam się z wolą Boga? Czy w ogóle biorę ją pod uwagę w swoim życiu? Czy krocząc każdego dnia naprzód pamiętam o przykazaniu miłości? Czy zgadzam się na wszystko, czego Bóg ode mnie oczekuje?

Może w swoim życiu nie jesteś pogodzony ze wszystkim i wszystkimi. Może zdarza się tak, że nie godzisz się na jakąś swoją ułomność, sytuację życiową albo zwyczajnie masz niewyjaśnione sprawy z ludźmi i zasiewasz niezgodę.

Dzisiaj jest ten czas, aby oddać to wszystko Bogu. Uwalniać się od niezgody i przyjąć Jego miłosierdzie.

W czym dzisiaj zgodziłeś się z Bogiem?

Jeśli znajdziesz w sobie chęć podziękowania Panu Jezusowi za dzisiaj którego doświadczasz, to napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w sierpniu, kliknij Więcej...

31.08.2016.

Dziękuję za czterogodzinny korek - czas na modlitwę - także w intencji ofiar kraksy...

mw

30.08.2016.

Za piękne niezwykłe filmy, które udało mi się ostatnio obejrzeć - dziękuję Ci, Panie Boże, Dawco darów i talentów mnogich.

Zbyszek

29.08.2016.

Dziekuję za dzisiejszą Eucharystię, za mamę, która przyjechała do nas szczęśliwie w odwiedziny, za rodzinę, za dzisiejszy piękny poranek, za to, że Jesteś w moim sercu, Panie.

Anita

27.08.2016.

Za dzisiejszy dzień, wszystkie osoby i dary - dziękuję Ci Panie.

Marysia

Dziękuję Ci Panie za WSPANIALE przeżyte rekolekcje w Lewinie. To był dla mnie szczególny czas w moim życiu. Dziękuję Ci także za scholę PP

Maja

26.08.2016.

Za cudowny miesiąc na Wittigowie - dziękuję Ci.

Marysia


25.08.2016.

 

Za smsową akcję pomocy dotkniętym kataklizmem we Włoszech dziękuję - jedno "ziarnko do miarki" to słowo POMOC wysłana na nr 72052. Za dzisiejsze imieniny i korespondencyjną decyzję, za cały dzień dziękuję Ci, Panie!

mw

24.08.2016.

Za dzisiejszą niespodziankę - dziękuję Ci, Panie Boże :)

Zbyszek

Dziękuję za wspólną modlitwę różańcową z Ojcem Swiętym Franciszkiem, prowadzoną zamiast katechezy w intencji poszkodowanych w dzisiejszym trzęsieniu ziemi we Włoszech. Dziękuję za podane przez św. Jana Chryzostoma pięć dróg pojednania z Bogiem. Dziękuję za redakcyjną mobilizację... Dziękuję za dobre ułożenie dnia i radość Szymka, Hani, Adasia, Ani i Piotrusia...

mw

23.08.2016.

Dziękuję za św. Różę, patronkę Ameryki Łacińskiej, dziękuję za wszystkich patronów kontynentów, na których żyją Twoje dzieci. Dziękuję za spokojną noc, bez emocji i za pogodę odpowiednią do zadań... Dziękuję za naukę cierpliwości. Dziękuję za wiarę, za nadzieję i miłość i za rozważania triduum przygotowującego parafie w całej Polsce do Aktu Zawierzenia w dniu święta Matki Bożej Częstochowskiej. Dziękuję za przygotowania do odpustu w dniu 25 sierpnia w parafii św. Faustyny... Dziękuję za ostatnie dni wakacji - czas dla najmłodszych wnucząt...

mw

22.08.2016.

Dziękuję za to, że dziś udało mi się załatwić prawie wszystkie rzeczy, które na dziś zaplanowałem. I że nie czekałem na żadnym przystanku dłużej niż 5 minut :). Dziękuję też za to, że nareszcie w Lewinie dzieci mają do dyspozycji duże pomieszczenie... Dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję Ci Panie, że mogę na własnej skórze wciąż na nowo przekonywać się o mocy jałmużny. Dziękuję Ci za wszystkie zmiany w gospodarowaniu budżetem, które mogłam wprowadzić dzięki Tobie.

Marysia

 Dziękuję Ci, Panie Jezu za Twoją Matkę, która wraz z Tobą króluje na wieki. Jest naszą Matką i naszą nadzieją, uczy nas ufności Tobie i Bogu Ojcu, uczy i wychowuje w posłuszeństwie Duchowi Swiętemu, jest naszą ostoją i wspomożycielką. Dziękuję Ci za Jej miłość i obecność, za Jej królowanie - w wielkiej pokorze.

mw

21.08.2016.

Dziękuję za lekcję pokory... Jesteś wielki, Wszechmogący, kochasz i dlatego wymagasz i dziękuję Ci za wszystko, Panie Jezu, za wszystkie "zbiegi okoliczności" i za radość rodzinnego weselnego spotkania... Dziękuję Ci za wczorajszą i dzisiejszą pogodę...

mw

20.08.2016.

Za rozpoczynające się dziś rekolekcje Lewin 2016, za wszystko, co przygotowałeś dla uczestników - już teraz dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

19.08.2016.

Za dzisiejszy dzień, a zwłaszcza za borówki - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

Dziękuję za przypomnienie co jest najważniejsze: Miłość Boga całym sobą (sercem, duszą i umysłem). "To jest największe i pierwsze przykazanie. Drugie podobne jest do niego: „Będziesz miłował swego bliźniego jak siebie samego”. Bliźniego - jak siebie - więc "nie czyń drugiemu co tobie niemiłe" - to za mało! Dziękuję za to wezwanie do miłości!

mw

18.08.2016.

Dziękuję Ci za Ojca Szustaka, jego serie na youtubie i jego podróż roczną.

Maja

Dziękuję, ze zmieniasz moje serce. Dziękuję za czas dany na wszystkie ważne sprawy. Dziękuję za ks. Jacka i Jacka K., którzy wczoraj świętowali imieniny i dziękuję za przysłane zdjęcia z wakacji i z SDM...za wszystko co pozwoliło ukończyć pracę. Dziękuję za Twojego Ducha, którego dajesz hojnie! 

mw

16.08.2016.

Dziękuję za święto Wniebowzięcia NMP i za "Cud nad Wisłą", za warszawskie parady i wrocławskie homilie wyjaśniające Boży plan wobec ludzkości. Dziękuję za śp. Łucję i jej śp. córkę Barbarę, w intencji których sprawowana była ofiara Mszy św. Dziękuję za nowy obraz do kaplicy adoracji Najświętszego Sakramentu - teraz towarzyszyć będzie naszym modlitwom Opiekun Pana Jezusa - św. Józef. Dziękuję za poświęcenie i modlitwę o wieczne i dobre owoce ziół i "ziółek" wszelakich.

mw

14.08.2016.

Dziękuję za św. Maksymiliana Marię Kolbego, który patrzył na Jezusa i swoją decyzją naśladowal Go. Jak w liście do Hebrajczyków czytamy dziś:"Jezus nam w wierze przewodzi i ją wydoskonala. On to zamiast radości, którą Mu obiecywano, przecierpiał krzyż, nie bacząc na jego hańbę, i zasiadł po prawicy na tronie Boga." Dziękuję za piękny Niepokalanów, założony przez o. Maksymiliana i za wszystkie jego dzieła ewangelizacyjne ... Dziękuję za łaskę wiary i za Twoje prowadzenie.

mw

13.08.2016.

Dziękuję za dzisiejsze przypomnienie, że kochasz każdego: "Oto wszystkie osoby są moje: tak osoba ojca, jak osoba syna. Są moje." I dziękuję za wezwanie do nawrócenia: "Odrzućcie od siebie wszystkie grzechy, które popełnialiście przeciwko Mnie, i uczyńcie sobie nowe serce i nowego ducha. Dlaczego mielibyście umrzeć, domu Izraela? Ja nie mam żadnego upodobania w śmierci – mówi Pan Bóg. Zatem nawróćcie się, a żyć będziecie." Dziękuję za życie, za Twoją miłość i za troskę, za Twoją obecność i za Twoją Matkę, która w Fatimie wzywała świat do nawrócenia... Dziękuję za dających świadectwo wiary i ufności Tobie. Dziękuję za wszystkie radości dzisiejsze!

mw

12.08.2016.

Dziękuję, że zobaczyłam swoje zaniedbanie, czego się wstydzę i za co przepraszam... Dziękuję, że mogłam wnukom zrobić radość i dobre racuchy... Dziękuję, że ich radość dodała mi energii.. Dziękuję za okazję do dobrego uczynku. Dziękuję za spokój i wszystkie łaski Boże.

mw

Za moją pracę dziękuję Ci, Panie.

Marysia

11.08.2016.

 

Dziękuję za dzisiejszą patronkę, św. Klarę i za klaryski z klasztoru przejętego przez zakon urszulański, które w klauzurze modliły się przez kilka wieków - także za nasze czasy... Dziękuję za klasztorny korytarz św. Klary z ciemnymi scenami z życia świętej - patrzyła z tych starych obrazów na nas, idących w XX wieku - tam i z powrotem. Dziękuję za medalik św. Benedykta...

mw

10.08.2016.

Dziękuję za to, że mnie prowadzisz i kochasz, za wszystkie wskazówki i rady, za przykład biblijnego Jakuba, który walczył z Aniołem Bożym i wymusił błogosławieństwo... Dziękuję, że dajesz okazję do wspierania wakacyjnych rekolekcji, w których nie mogę uczestniczyć z powodu ślubu i wesela Jaśminy... Dziękuję za wszystko!

mw

09.08.2016.

Dziękuję Ci Boże, że otworzyłeś mi oczy na to, co dzieje się w świecie, że upomniałeś mnie, że mamy kochać!!!!, a nie nienawidzić - również tych, których się boimy, że mamy oczyścić swe serca i czekać na nowy świat bez pieniądza !

anna

08.08.2016.

Dziękuję za spotkanie z Anią, za pomoc dentystyczną, udane konfitury z wiśni, za głośmy śmiech Piotrusia i za Rio 2016... Dziękuję za cały wczorajszy i dzisiejszy dzień i za jutro też. I za pogodę dziękuję...

mw

06.08.2016.

Dziękuję za nowego nuncjusza apostolskiego w Polsce, którym został mianowany włoski arcybiskup Salvatore Pennacchio, związany ze św. Janem Pawłem II...

mw

Za dzisiejszą wycieczkę dziękuję Ci, Panie Boże.

Marysia

05.08.2016.

Dziękuję za rodzinne spotkanie i telefon od Eli, dziękuję za dzisiejszą Patronkę - MB Śnieżną, której słynący łaskami obraz rozpoczął peregrynację po Panamie - następnym miejscu organizacji ŚDM w 2019 r. Dziękuję za wszystkie radości dnia dzisiejszego, za rozpoczynające się Igrzyska Olimpijskie w Rio, na które z powodu kontuzji nie zakwalifikowała się Weronika, dziękuję za jej ufność Tobie...

mw

04.08.2016.

Dziękuję za szczęśliwą podróż, za poznaną rodzinę z chorymi dziećmi - pomóż im i uzdrów, proszę Cię, Panie; dziękuję za wspomnienie o śp. Danku w 10. rocznicę odejścia do Ciebie, Panie. Dziękuję za wszystkie "zbiegi okoliczności", za Twoje błogosławieństwo i miłość...

mw

03.08.2016.

Dziękuję Ci Panie, że mogłam być na Mszy dzisiaj; dziękuję Ci za moją pracę, za mieszkanko, spokój, muzykę, koty i dzisiejszy obiad. A przede wszystkim za przyjaciół.

Marysia

01.08.2016

Za wszystko, co wydarzyło się w Warszawie, za wszystkie spotkania w każdym wymiarze - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Za Twoją hojność dziękuję Ci, Panie... Ty odpowiadasz na moje potrzeby.

Marysia

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:54
 
RocketTheme Joomla Templates