Lipiec 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 26 czerwca 2016 11:47

Lepiej świecić przykładem niż zbędną żarówką
(znajomy księdza Jacka)

Wakacje to czas na odpoczynek, ale i na podjęcie refleksji. Warto się zastanowić czy w codziennym życiu jestem światłem, czy raczej zbędną żarówką? Gdzie jeszcze tego światła w moim życiu brakuje? Czy zawsze je niosę bliskim, czy może chowam pod korcem? Może nie zawsze wystarcza mi cierpliwości, aby tym światłem być?

Wielkimi krokami zbliżają się Rekolekcje Wspólnotowe. Czego tak naprawdę tym razem chcę się nauczyć? Co chcę dostrzec? Czy chcę poznać Światło i się nim dzielić?

Jak dzisiaj oświetliłeś drogę innym?

Jeśli znajdziesz w sobie chęć podziękowania Panu Jezusowi za jakiekolwiek światło, które zastałeś na swojej drodze, to napisz komentarz pod tym artykułem lub przyślij maila na adres:   Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Aby przeczytać, za co dziękowaliśmy Bogu w lipcu, kliknij Więcej...

27.07.2016.

Dziękuję za obietnicę: "uwolnię cię z mocy gwałtowników".

mw

26.07.2016.

Dziękuję za wszystkie Anie i Hanie... Za Annę-Marię, która zgromadziła dziś rodzinę i przyjaciół, żegnających Jej Mamę - Reginę. Dziękuję za wszystkie obdarowania, tak liczne w różnych drobiazgach - takie małe dowody jej wielkiej miłości... dziękuję. Za Babcię i Dziadka Jezusa dziękuję - i za moją Babcię też...

mw

25.07.2016.

Dziękuję za świętych Patronów znanych mi (i nieznanych) Jakubów, Kubusiów, Krzysztofów i Krzyśków oraz za lipcowe Krystyny... Dziękuję za czas dzisiejszego odpoczynku i zadowolenie Eli z urlopu z rodziną i za szczęśliwą podróż...Dziękuję za wszystkie Twoje "podpowiedzi"...

mw

24.07.2016.

Dziękuję Ci Panie za spotkanie i śpiew w Brzeziej Łące - ożywiającą odmianę od codzienności.

Marysia

23.07.2016.

Za Złote Gody Teresy i Witolda - dziękuję Ci, Panie, za świadectwo ich życia i za szczęście pomnożone pięciokrotnie w następnym pokoleniu i jedenastokrotnie w kolejnym...

mw


22.07.2016.

Za szczęśliwą podróż (1800 km) i miłe wrażenia z Albanii, za spotkanie rodzinne i wszystkie radości z tym związane, za to, że udało mi się wytrzymać ból dziąsła - dziękuję Ci, Panie. Za Mamę Marylki, która właśnie zakończyła ziemskie życie - dziękuję Ci, Panie... Za okazję do wspólnego polsko-francuskiego dziękczynienia Bogu za nasze Odkupienie - dziękuję Ci, Panie... Za młodych pielgrzymów przybyłych do Wrocławia i innych miast Polski, dziękuję Ci, Panie... Za wszystko...

mw

Za Hiszpanów, którzy zamieszkają u mnie w domu. Dziękuję również za mojego nowego przyjaciela.

Maja

21.07.2016.

Dziękuję za Luizę i wspólną modlitwę, za piękny śpiew Francuzów i za wspminaną w wygłoszonej przez francuskiego biskupa homilii wrocławiankę - św. Edytę Stein - Siostrę Benedyktę od Krzyża...

mw


20.07.2016.

Za Kamilę, Tomasza i Laurę - dziękuję Ci, Panie!

mw

Za dzisiejszy śpiew - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

19.07.2016.

Za głuchy telefon, dzięki czemu wcześnie byłam w domu, dziękuję też za "podstawiony" szybki transport... Dziękuję za Ciocię Tolę, która dziś obchodzi urodziny...Dziękuję za jej zdrowie, radosne usposobienie i za wszystkie obdarowania w rodzinie... Dziękuję za dany mi czas oczekiwania na operację, za powrót Ani do domu i za podróż Kamila.

mw

18.07.2016.

Dziękuję za bycie razem i wielbienie Ciebie i dziękczynienie słowem i pieśnią... Za służbę zdrowia - za dentystę i zaszczepienie Piotrusia i za jutrzejszą wizytę u okulisty - dziękuję Ci, Panie!

mw

17.07.2016.

Za tę kończącą się niedzielę - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za szczęśliwą podróż Ewuni i Marzeny, za przyjazd Eli z dziećmi, za radość z bycia razem...

mw

 


16.07.2016.

 

Za trzy dzisiejsze ważne rozmowy dziękuję Ci, Panie.

Marysia

Dziękuję, że Pan mnie zachował od unicestwienia, jak śpiewaliśmy w refrenie psalmu responsoryjnego. Dziękuję za Maryję z góry Karmel i za Jej szkaplerz... Dziękuję za wszystko, co umożliwił ten tydzień bez dzieci i wnuków...

mw

14.07.2016.

Dziękuję za pomoc w zrywaniu wiśni w dobrą pogodę, w ulewie dzisiejszego dnia nie byłoby to możliwe... Dziękuję za św. Kamila, oddanego posłudze chorym, założyciela zakonu kamilianów i wielu szpitali...Dziękuję za Kamila, wytrwałego w nauce i powołaniu medycznym, za Twoją opiekę i prowadzenie...

mw

Za dzisiejszy wieczór, za przyjaciół dziękuję Ci Panie.

Marysia

13.07.2016.

Dziękuję za św. Małgorzatę zwyciężającą smoka - za moje przyjaciółki i spotkanie imieninowe, za radość z bycia razem, za smsy i telefony i za wspomnienia... Dziękuję za nabożeństwo fatimskie i za Twoją obecność w Eucharystii a także - za opiekę nad dziećmi...wiem, że kochasz je bardzo! Dziękuję za to, że zeszła opuchlizna z użądlonej przez osę nogi...

mw

Dziękuję Ci Panie, że mogę utrzymywać się z pracy własnych rąk i decydować o sobie; za dach nad głową i bezpieczeństwo. Dziękuję, że doprowadziłeś mnie do właściwego dla mnie miejsca i mogę robić to, co najbardziej kocham. Dziękuję Ci, Panie Boże.

Marysia

12.07.2016.

Za Twoje prowadzenie - krok po kroku, decyzja po decyzji i wydarzenie po wydarzeniu - w trakcie drogi tam, całego pobytu i szczególnie drogi powrotnej poprzez ścianę deszczu. Za pierwsze kroki po operacji i pierwszy posiłek. Za wszystkich napotkanych w szpitalu ludzi i za wszystkie rozmowy. Za kościół Świętego Jakuba, za świetne miejsce Twojej Adoracji. Za wczorajszą nocną rozmowę z wieki całe niewidzianą Ulą. Za wszystkie łaski, za to, że Jesteś - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za wiarę, za Kościól i świętych Patronów - przewodników w wierze. Dziękuję za Patrona Europy - św. Benedykta i światło jego życia - regułę "ora et labora". Dziękuję za wychowanie bez nienawiści, w ufności, pomimo wojennych przeżyć rodziny. Dziękuję Boże za Twoją Opatrzność, dzięki której w zderzeniu nie ucierpieli ludzie, tylko blachy... Dziękuję za Terenię i Marysię i za radość Kamila dziękuję... Za dzisiejszych solenizantów Januszów dziękuję i za pamięć korespondencyjną... Dziękuję za czas luzu i za miłość dziękuję!

mw

10.07.2016.

Za gościnność Kasi i Roberta, za spotkanie jakże dawno niewidzianej rodziny, za to, że mogę zostać tu dłużej... Za to, że jesteś tak niezmiernie dobry i miłosierny - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za Płomien Pański, za wszystkie piękne, wzruszające DZIĘKUJĘ, za to, że jesteście i jeszcze specjalnie dziękuję za Andrzeja. Bóg jest cudowny.

GS

Dziękuję za życie, za urodzinowe życzenia - telefony i smsy, za 10 lat młodszego Stanisława, w intencji którego odprawiana była Msza św. Dzięuję za radość dzisiejszą, za wspomnienie pielgrzymki do Leśniowa i wysłuchaną modlitwę o łaskę rodzicielstwa dla starających się o potomstwo Łukasza i Wojtka, za Stasia i za miłosierdzie okazane dziewczynkom czekającym na przysposobienie , za Twoją miłość i prowadzenie, dziękuję, Panie!

mw

09.07.2016.

Dziękuję za dobry przebieg operacji i za wszystkich, którzy się modlili i modlą w tej intencji. I za to, że dzięki weekendowi możliwy jest dłuższy pobyt w klimatyzowanym pomieszczeniu... Za organizację całości, łącznie z moim noclegiem - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za św. Jana z Dukli, Patrona Lwowa i karkonoskich Borowic, gdzie znajdują się jego relikwie... Dziękuję za widoczny postęp w rehabilitacji Ani... Dziękuję za wakacyjne podróże moich dzieci, spraw Panie, by po wypoczynku szczęśliwie wróciły do domu.

mw

08.07.2016.

Dziękuję Ci Panie Boże za pierwszy tydzień w nowej pracy, za tę niesamowitą radość, za spełnienie marzeń.

Marysia

07.07.2016.

Dziękuję za nowe dzieci w rodzinie - za Maję i Kaję. Błogosław im i ich rodzicom, proszę.

mw

06.07.2016.

Dziękuję za dzisiejszą podróż i jej cel. Za Twoją opiekę nad nami. Za wszystkie przejechane kilometry, za szaloną pogodę i rewelacyjną trasę. Dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Człowiekiem Ośmiu Błogosławieństw nazwał św. Jan Paweł II bł. Piotra Jerzego Frassati'ego, to przy jego relikwiach będzie można modlić się przez cały dzień 12 lipca. A 13 lipca o 7. rano relikwie pojadą do Szczecina - dziękuję oo.dominikanom za tę peregrynację w Polsce.

mw

05.07.2016.

Dziękuję za okazję modlitwy przy relikwiach "Człowieka Ośmiu Błogosławieństw ", która będzie 12 lipca w dominikańskim kościele pw. św. Wojciecha we Wrocławiu.

mw

04.07.2016.

Za bł. Piotra Jerzego Frassati'ego, patrona dzisiejszego dnia, stawianego za wzór młodzieży całego świata i chrześcijańskiego zaangażowania społecznego.

mw

03.07.2016.

Za świętowaną niedzielę dziękuję Ci, Panie, za Twoją obecność w Pokarmie Życia, za słowo nakazu ewangelizacyjnego, za pogodę, wakacyjny spokój, marchewkowy apetyt Piotrusia, za dobrą średnią Ali i za rozbieganą Sarę - za każdą najdrobniejszą radość dzisiejszą - dziękuję!

mw

02.07.2016

Za Maryję - dziś zwaną Anielską, za moją śp. stryjenkę Marię - zwaną Żabką, która obchodziła dziś swoje imieniny, za jej "anielski" uśmiech i wielką serdeczność dla każdego - dziękuję Ci, Panie...obdarz ją łaską zupełnego odpuszczenia win... Za obdarowanie pierwszosobotnią Eucharystią wynagradzającą za grzechy przeciwko Najświętszemu Sercu Pana Jezusa i Niepokalanemu Sercu Maryi... Dziękuję za wszystko!

mw

Za moją pracę dziękuję Ci Panie, za bezpieczną podróż i odpoczynek.

Marysia

Za to, że z wszystkiego potrafisz wyprowadzić dobro - dziękuję!

Maria

01.07.2016

Dziękuję za wszystkie osoby, które świeciły przykładem w moim życiu, a było ich wiele, począwszy od najbliższych ... Dziękuję za pobożnego Dziadka Tadeusza - szkoda, że jego życie zgasło gdy byłam jeszcze dzieckiem. Dziękuję za światłych nauczycieli, którzy nie tylko przekazywali wiedzę, ale swoją postawą wychowywali... Dziękuję za zakonnice kochające wymagająco - począwszy od przedszkola... Dziękuję za c. Tolę oświetlającą drogę rodzinnej przeszłości, dzięki niej zwiedziłam Lwów, miasto z nakazu opuszczone...Dziękuję Ci, Panie Jezu, że tam znalazłam światło Twojej miłości... Dziękuję!

mw

Za radość i pokój - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Zmieniony: środa, 02 sierpnia 2017 19:55
 
RocketTheme Joomla Templates