2016-05-22 Najświętszej Trójcy PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
sobota, 28 maja 2016 10:39

Najświętszej Trójcy

22.05.2016 roku

Czytania:
Prz 8, 22-31 Mądrość zrodzona przed stworzeniem świata;
Rz 5, 1-5 Pokój z Bogiem przez Chrystusa w Duchu Świętym;
J 16, 12-15 Wszystko, co ma Ojciec jest moje. Duch z mojego weźmie i wam oznajmi.

W tym tygodniu
w poniedziałek przypada wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Wspomożycielki Wiernych;
w czwartek Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 1730.
  2. W dzisiejszą niedzielę można poprzeć obywatelski projekt „Stop Aborcji”, którego celem jest zapewnienie prawa do życia każdemu dziecku. Podpisy są zbierane przy wejściu głównym do kościoła. Aby podpis był ważny, niezbędne jest podanie numeru PESEL.
  3. W ubiegłą niedzielę na rzecz poszkodowanej rodziny w wypadku samochodowym zebraliśmy kwotę dziesięciu tysięcy dwustu złoty. W imieniu pana Roberta składam wszystkim serdeczne Bóg zapłać!
  4. W czwartek, 26 maja, przypada Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. zostaną odprawione o godz. 700, 900, 1230, 1600,1800 i 2000. Tradycyjnie procesja zjednoczy trzy parafie Wielkiej Wyspy. Po Mszy o godz. 900 dołączymy się do procesji wyruszającej z kościoła św. Faustyny. Prosimy o udekorowanie posesji i okien wzdłuż ulicy Dębowskiego. Próba dla dziewczynek, które pragną sypać kwiatki odbędzie się w poniedziałek po wieczornej Mszy, przed naszym kościołem. Na procesję prosimy wziąć śpiewniki, które są do pobrania na naszej internetowej stronie parafialnej.
  5. Przez Oktawę Bożego Ciała procesje z Najświętszym Sakramentem wokół kościoła będą obywały się podczas nabożeństw majowych o godz. 1730.
  6. W przyszłą niedzielę, 29 maja, na Mszy o godz. 1030 dzieci z naszej parafii przystąpią do Rocznicy I Komunii. Spowiedź dla dzieci i Rodziców w sobotę o godz. 1000. Próba przed uroczystością w piątek o godz.1900.
  7. W przyszłą niedzielę kazania wygłosi brat Tadeusz Ruciński ze Zgromadzenia Braci Szkolnych, redaktor ogólnopolskiego czasopism „Anioł Stróż”, autor wielu książek dla dzieci. Zapraszamy również na spotkanie z bratem Tadeuszem w przyszły poniedziałek, 30 maja, o godz. 1600 w Domu Parafialnym.

W minionym tygodniu z naszej społeczności odeszli świętej pamięci: +Zofia Noworyta,  +Stanisław Lupa i  +Marta Wętrys.   Wieczne odpoczywanie racz im dać Panie…

Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

 
RocketTheme Joomla Templates