2016-05-15 Zesłanie Ducha Świętego PDF Drukuj Email
Parafia Świętej Rodziny - Ogłoszenia
niedziela, 15 maja 2016 00:00

Zesłanie Ducha Świętego

15.05.2016 roku

Czytania:
Dz 2, 1-11 Wszyscy zostali napełnieni Duchem Świętym;
1 Kor 12, 3-13 Duch Święty źródłem jedności chrześcijan;
J 20, 19-23 Jezus daje Ducha Świętego.

W tym tygodniu
w poniedziałek przypada święto Najświętszej Maryi Panny, Matki Kościoła;
w czwartek Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
Solenizantom i Jubilatom życzymy wielu łask Bożych.

  1. Zapraszamy na codzienne nabożeństwa majowe o godz. 1730.
  2. W kwietniu na ulicy Mickiewicza miał miejsce śmiertelny wypadek. Nasi parafianie: 42 letnia Marta oraz jej 43 letni mąż Robert zostali najechani na przejściu dla pieszych przez kierowcę jadącego z nadmierną prędkością. W wyniku tego zdarzenia kobieta zmarła na miejscu, a jej mąż trafił do szpitala z poważnymi i trwałymi obrażeniami. Obecnie jeździ na wózku inwalidzkim. Zostały osierocone dwie córki w wieku 8 i 10 lat. Rodzina ta znalazła się w tragicznej sytuacji, gdyż pan Robert w obecnym stanie zdrowia nie może podjąć pracy. Chcąc pomóc tej rodzinie parafia organizuje zbiórkę do puszek, które zostaną wystawione po Mszach na balaskach. Za złożone ofiary składam serdeczne Bóg zapłać!
  3. Dzieci, które w tym roku przystąpią do Rocznicy Komunii, zapraszamy na próbę w środę, 18 maja, o godz. 1900 do kościoła.
  4. Nasz parafianin, ks. Stanisław Bakes serdecznie zaprasza na Mszę św. w której pragnie podziękować za 25 lat kapłaństwa. Eucharystia zostanie odprawiona w kościele św. Wojciecha w Jeleniej Górze przy ul. Moniuszki, w dniu 21 maja o godz. 1430.
  5. W przyszłą niedzielę, 22 maja, na Mszy o godz. 1030 dzieci z naszej parafii przystąpią do I Komunii. Spowiedź dla tych dzieci i Rodziców w sobotę o godz. 1000. Próby przed uroczystością w poniedziałek i czwartek o godz.1900.

 Na rozpoczęty tydzień - Szczęść Boże!

Zmieniony: niedziela, 15 maja 2016 03:20
 
RocketTheme Joomla Templates