Marzec 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 29 lutego 2016 23:56

Nie umiem dziękować Ci Panie, bo małe są moje słowa.

Tak brzmi jedna z pięknych pieśni religijnych.

To prawda, czasem trudno zebrać tych kilka wyrazów podziękowania, szczególnie wobec wielkości Bożej miłości.

Ale czyż jednak nie warto spróbować?

Jeśli znajdziesz w sobie chęć wyrażenia Panu Jezusowi tych kilku słów podziękowania za dowolną chwilę twojego życia, to napisz komentarz pod tym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .
Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w marcu - kliknij Więcej...
 
31.03.2016.
 
Dziękuję za dzisiejszą drogę do Warszawy - tam i z powrotem. Za opiekę mojego kochanego Anioła Stróża oraz za wszystkich, którzy się wstawiali za tę drogę i za jej cel. Dziękuję Ci - Panie Boże.
Zbyszek
 
Za Twoją Zmartwychwstałą Obecność w każdym człowieku, którego stawiasz na mojej drodze i po drugiej stronie telefonu dziękuję Ci Panie. Dziekuję Ci też za Pokój którym tak hojnie obdarzasz, szczególnie dzisiaj.
jw
 
30.03.2016.
 
Dziękuję za dzieci, które wypełniły szczelnie główną salę Narodowego Forum Muzyki (parter i balkony!), za ich żywą reakcję na grę aktorów i muzyków... i za kompozycje śp. Włodzimierza Szomańskiego do wierszy Juiana Tuwina, tworzące spektakl "Oku-la-la-ry"...
mw
 
29.03.2016.
 
Dziękuję za ważne szczepienie i za to, że wiem więcej... Troszczysz się o wszystko i planujesz, pocieszasz i dajesz - nie wiem jak mam dziękować...
mw
 
28.03.2016.
 
Dziękuję za życie ks. Jana Kaczkowskiego, za jego książki przygotowujące czytelnika do przejścia, które dzisiaj dla Niego nastąpiło. Wieczne odpoczywanie i zmartwychwstanie racz Jemu dać, Panie! 
mw
 
Dziękuję Ci Panie za dobrą decyzję i spędzenie Świąt we Wrocławiu - były wyjątkowe. Dziękuję za Twoją troskę w różnych szczegółach, w kolejnych wydarzeniach które się "same" układały krok po kroku, i że nawet załatwiłeś mi świeczkę na sobotę. Dziękuję Ci za Triduum w Świętej Rodzinie, za nocleg u Hani i na Ołbinie, za pieszczoty kotów i Dwójkę, i za to że mi zatoki nie siadły mimo braku czapki w kościele w piątek. Za niedzielne śniadanie u Wojtka i Reni, za wielkopiątkową i wielkosobotnią jutrznię, która była niesamowitym doświadczeniem Kościoła; dziękuję za dzisiejszą siódemkę w Karmelu. Dziękuję Ci też za niespodzianki, które mi zsyłałeś w tym czasie. Bądź uwielbiony, Panie Boże. To wszystko razem - ten czas - to było naprawdę Coś :-) 
Marysia
 
Dziękuję za pierwszy ząbek Piotrusia i za piękną pogodę, za radość rodzinnego świętowania, za wszystkie życzenia, które dotarły i za te co jeszcze są w drodze, za każdą świętą chwilę dzisiejszego dnia... 
mw
 
Za wszystkich spotykanych wokół Liturgii Triduum Paschalnego, za niezwykły Grób Pański w par. Św. Faustyny, który można nawiedzać i kontemplować przez cały rok liturgiczny, za Kościół dziękuję.
ws
 
27.03.2016.
 
Za moc zmartwychwstania i chrześcijaństwo, które objęło także Polskę, za chrzest Mieszka I w Wigilię Paschalną 1050 lat temu i za wierność Polski i obronę wiary przez następne pokolenia - dziękuję Ci, Panie Boże! Za wielkanocne świętowanie - za tych, którzy przygotowali śniadanie, za piękną pogodę i spacer rodzinny w ciepłym słoneczku, za atmosferę umacniającą doświadczenie Twojej obecności, też bardzo dziękuję...
mw
 
Za Wojtka i Renię, za Twoją dobroć i hojność - dziękuję Ci Panie.
Marysia
 
26.03.2016.
 
Za to, że mogliśmy dziś śpiewać i grać dla Ciebie - Panie Jezu Zmartwychwstały. I za to, że przy okazji przetestowaliśmy zabezpieczenie nowej instalacji nagłośnieniowej przed przeciążeniem akustycznym  :). I za fajerwerki podczas procesji - to było świetne :). Dziękuję Ci, Panie Jezu.
Zbyszek
 
Za możliwość ucałowania ran Twoich na Krzyżu i za transmisję Drogi Krzyżowej z Rzymu, a zwłaszcza za końcową modlitwę papieża Franciszka, dziękuję Ci, Panie Jezu.
mw
 
Za Hanię i bezpieczny nocleg - dziękuję Ci bardzo. Za trzy koty i uwolnienie od bursy, za Triduum w Świętej Rodzinie i ze Świętą Rodziną, za cudowne ciemne jutrznie, odpoczynek, czas i ciszę - dziękuję Ci Panie.
Marysia
 
24.03.2016.
 
Za szafarzy świeckich, którzy też powinni dostać dziś kwiatka.... - dziękuję Ci Panie. Za ofiarowany przez Nich wolny czas, chęci, siły - abyś mógł przyjść do tych, co sami przyjść nie mogą. Dziękuję Ci.
Marysia

23.03.2016.
 
Dziękuję za ciąg podjeżdżających środków komunikacji miejskiej i za wyrozumiałość pani-kanar dla jadącego bez biletu ucznia. Błogosław jej, Panie!
mw
 
22.03.2016.
 
Dziękuję za lepszą kondycję....
mw
 
Dziękuję Ci Panie za rówieśników których mi dajesz, zwłaszcza stanu wolnego - z którymi można pogadać o codzienności.
Marysia
 
21.03.2016.
 
Dziękuję za pierwszy dzień wiosny, to nic, że zimny w tym roku, gorące są wspomnienia urodzin przed piętnastu laty Idy Joanny, która drugie imię otrzymała na pamiątkę Asi Idczak - urodziła się bowiem dokładnie w 10 rocznicę jej zbyt wczesnego odejścia do nieba... Za Asię dziękowały koleżanki z jej klasy podczas Mszy św. odprawionej w urszulańskim klasztorze. I ja dziękuję za Asię, za jej życie i mądrość słów przez nią wypowiadanych, za jej miłość w przyjaźniach koleżeńskich, za skromność i cierpliwość w cierpieniu, a także za sen ukazujący jej opiekę nad naszym pierwszym wnukiem i za nadzieję związaną z nadchodzącą wiosną i ...życiem przyszłym... Dziękuję!
mw
 
20.03.2016.
 
Dziękuję za przypomnienie triumfu, aplauzu dla Jezusa, rzucania liści palmowych pod stopy osiołka, na którym wjeżdżał do Jerozolimy - nasz Król i za dalsze czytania historii Zbawienia - od ostatniej Paschy do pogrzebu ogołoconego Króla - Dziękuję za rozpoczęcie Wielkiego Tygodnia, w którym uświadamiać będziemy sobie cenę jaką za każdego z nas zapłacił Bóg tak bardzo kochający człowieka - mnie też!
mw
 
Dziękuję Ci Panie, że mogłam w tym roku sama sobie zrobić palmę i mieć z niej frajdę. Dziękuję, że upewniasz mnie po podjętej decyzji, i że troszczysz się o mnie. Dziękuję Ci za obiad z Martą i Anią, i za odpoczynek, i za nadzieję w sercu.
Marysia
 
19.03.2016.
 
Dziękuję za Swiętego Opiekuna Rodziny i Patrona Dobrej Smierci - Oblubieńca Bożego - św. Józefa, za Jego wstawiennictwo w dzisiejszych prośbach zanoszonych o uzdrowienie duszy i ciała osób obecnych w kościele i nieobecnych... Dziękuję za wszystkie łaski otrzymane... Dziękuję za dzisiejsze wyraźne wyzdrowienie Haneczki... Dziękuję za dar poznania prowadzących modlitwę, pozwalający odkryć moc Bożego działania... Za wszystko dziękuję...za łzy też!
mw
 
18.03.2016.
 
Dziękuję za dzisiejszy koncert Budapesztańskiej Orkiestry Festiwalowej - Symfonię Gustava Mahlera i za Kopciuszka 2015, a szczególnie dziękuję dziś za Zbyszka, za powołanie grupy melomanów i za wybór najbardziej interesujących programów w NFM, a przede wszystkim za to, że jest - tego dnia przed laty urodził się i Bogu niech będą dzięki za miłość jego rodziców.
mw
 
Dziękuję za życzenia i prezenty, które dziś dostałem. A w szczególności za wspaniały prezent - za Nowennę Pompejańską w mojej intencji... Dziękuję Wam wszystkim - za decyzję i wytrwałość, a Panu Bogu - za Was, kochani Nowennicy... :)
Zbyszek
 
Za przyjaciół, którzy potrafią z miłością pokazać mi moje wady w taki sposób, by nie oskarżać, ale motywować..... dziękuję Ci Panie.
Marysia
 
17.03.2016.
 
Za dzisiejsze ćwiczenia dziękuję i za zrobione zakupy...za różowe okulary...
mw
 
16.03.2016.
 
W kolejną rocznicę śmierci mego Taty dziękuję za jego 65-letnie życie, a zwłaszcza za ostatni tydzień czuwania i modlitwy, za porozumienie bez słów, czułe gesty, a także odczytywanie myśli i pytania o przeszłość i przyszłość, dziękuję za miłość i dobre rady, za odpowiedzialność, zaradność i pracowitość i za młodzieńczą radość, ktorą dobrze pamiętam...Dziękuję, że powołanie mego życia dokonało się w rodzinie pobożnej i szanowanej, za niezapomniany widok Taty - codziennie na kolanach, przy łóżku, przed snem... I za pamiątkowy ringraf i książeczkę do nabożeństwa...dziękuję - za wszystko!
mw
 
15.03.2016.
 
Dziękuję za ułożenie dnia i prowadzenie, za podpowiedzi przy zakupach i miłe obdarowanie, za wszystko co działo się dziś, za każdą dobrą myśl i rodzinny obiad.
mw
 
Dziękuję Ci Panie za ciszę, która tak wiele zmienia, ale i za telefon i możliwość rozmowy z tymi, do których mi tak daleko. Dziękuję za Beatę i jej dzisiejszą rocznicę urodzin.
Joasia
 
14.03.2016.
 
Dziękuję za pogodne rozpoczęcie nowego tygodnia, za wszystkie dzisiejsze wydarzenia, smaczną zupę-krem brokułową i za uśmiech Piotrusia. Dziękuję za rozważanie o czwartym kielichu! Bądź uwielbiony za miłość do każdego człowieka i odkupienie naszych win...
mw
 
13.03.2016.
 
Dziękuję za świętą Patronkę Krystynę męczennicę z VI w. i za moją siostrę - dzisiejszą solenizantkę oraz za wszystkie Krystyny i Krysie, a zwłaszcza za dwie ostatnio poznane...
mw
 
Dziękuję za 100. rocznicę urodzin Taty. Za wszystkie wspomnienia z Nim związane, a szczególnie za ten obraz Taty klęczącego przed wielkim krzyżem wiszącym na ścianie. Dziękuję Ci, Panie Boże.
Zbyszek

Za "Niesparowanych" dziękuję Ci bardzo, Panie.
Marysia

12.03.2016.
 
Dziękuję za Ani pomocną dłoń :) Dziękuję za pogaduchy z Ulcią. Dziękuję za radosne decyzje i obiecujące plany :)
bk
 
Dziękuję za nocne "maratony" - EDK mężczyzn i za redakcyjny finał, za Twoją obecność i pomoc. Dziękuję za okazję na szybki i wygodny powrót do domu...za czas na odpoczynek. Dziękuję za dzisiejszy urszulański Dzień Skupienia, za ukazanie miłosierdzia w relacjach z sobą, Bogiem i bliźnimi. I za wspominanie o tych, którzy ostatnio opuścili nasze ziemskie życie... Każda z bliskich osób towarzysząca umierającym została umocniona w wierze, nadziei i miłości...
mw
 
10.03.2016.
 
Dziękuję Ci za niesamowity koncert - miłego dla ucha Haydna, ciekawego Mykietyna i odbierającego dech Szostakowicza. Dziękuję, że dajesz takie przeżycia, Panie Boże.
Marysia
 
Dziękuję za słodką niespodziankę, która tak bardzo poprawiła mi humor :)
Ania B.
 
09.03.2016.
 
Dziękuję za Twoje prowadzenie i dzisiejsze czytania, dające radość i nadzieję... A także dziękuję za niezaplanowane spotkania...
mw
 
Dziękuję Ci za nowe relacje, które pojawiły się ostatnio w moim życiu. Dziękuję, że zaspokajasz moje potrzeby.
Marysia
 
08.03.2016.
 
Dziękuję Ci Panie za Twoje łaski i opiekę, jaką obdarzasz mnie i moją rodzinę.
B.G.
 
Dziękuję za nową grupę "zawałowców" i za róże, tulipana i pulsometr... Dziękuję za to, że stworzyłeś mnie i jestem kobietą...
mw
 
 

07.03.2016.
 
Dziękuję za spacerową trasę Piotrusia... I za odnowiony liczebnie Płomień... Za cały dzień kolejny dziękuję!
mw
 
06.03.2016.
 
Dziękuję za rodzinne "Triduum", wspólne świętowanie w piątek, sobotę i niedzielę. Dziękuję za dzisiejszą Ewangelię, za przypowieść zawsze dodającą coś istotnego do poznanej już relacji kochającego Ojca ze swymi dziećmi... Dziękuję za południowe wezwanie-życzenie papieża Franciszka, by naśladować miłosierdzie Ojca i za wieczorną homilię ks. Krzysztofa wzywającą by skorzystać jak najprędzej z tego miłosierdzia.
mw
 
Dziękuję Ci Panie Boże za dobrą niedzielę - za odpoczynek w rodzinnym gronie, wspólny stół; za wypiekacz do chleba (nareszcie), za długi spacer z tatą, i za to że jesteś cierpliwy.
Marysia
 
05.03.2016.
 
Dziękuję Ci Panie za zakończony tydzień, za "maraton" pracy, za zdrowie i siłę oraz Twoje błogosławieństw o.
lp
 
Dziękuję za pozdrowienia od Basi z Zakopanego!
mw
 
Dziękuję Ci, Panie Boże, za to, że stworzyłeś Tatry, śnieg i wszystkie te cuda... Za rodziców, którzy przekazali mi miłość do gór. Za narty,  ludzi, za spotkanie z Płomieniową Basią, od niedawna mieszkanką Zakopanego, która pozdrawia serdecznie cały Płomień :) Za piękny, drewniany krzyż w kaplicy oo. jezuitów, ciszę, a przede wszystkim za Twoją obecność - dziękuję!
Maria
 
04.03.2016.
 
Dziękuję za św. Kazimierza i jego oddanie Polski Maryi i za lwowskie miejsce jego kultu, które nawiedziłam rok temu. Dziękuję za dzisiejsze wspomnienie świętego Patrona urodzenia mojej Mamy i Ludwika i za wszystkie inne Kazimiery, Kazie i za Kazików... Dziękuję za ich drogę życiową i za dzisiejszą Drogę Krzyżową... 
mw
 
03.03.2016.
 
Dziękuję za dzisiejsze ekumeniczne nabożeństwo "Swiatowy Dzień Modlitwy 2016" przygotowane w tym roku przez kobiety z Kuby, na temat dziecięctwa, z uczestnictwem członków kościoła katolickiego, luterańskiego, prawosławnego, polsko-katolickiego i baptystów. "Musisz stać się jak dziecko, by wejść do nieba" - to słowa refrenu jednej z kubańskich pieśni...I dziękuję, że dzięki świetnie przygotowanemu reportażowi z Kuby, można było zobaczyć prawdę o tej wyspie (pozytywy i negatywy). Dziękuję!
mw
 
Dziękuję Ci Panie za lepszy dzień, za dzisiejsze dwa cenne spotkania. Dziękuję, że szczepka kalanchoi się przyjęła - a przede wszystkim, że eszeweria rośnie i mogę się nią cieszyć.
Marysia
 
DZIĘKUJĘ Ci Panie za Twą opiekę, za to, że poprowadziłeś mnie do osoby, która pomogła w naprawie auta i za to, że teraz mogę zrewanżować się modlitwą, o którą prosiła. Ty zawsze wiesz, co jest dla nas najlepsze. Jesteś Bogiem, którego pragnę uwielbiać w każdej chwili mojego życia. Za Twą miłość, mądrość i miłosierdzie.
Beata G
 
Dziękuję za wszystkie wielkopostne inicjatywy, za mężczyzn w Płomieniu Pańskim, a także za planowaną pielgrzymkę do Kotłowa...i za spokojną noc dziękuję!
mw
 
02.03.2016.
 
Dziękuję Panie za wszystkie trudności, które są okazją żeby zaufać Ci jeszcze bardziej i mocniej się do Ciebie przytulić.
jw
 
Dziękuję za 92 lata życia mojej Mamy i nagłe a ciche odejście rok temu. Dziękuję za to jak hojnie ją obdarowałeś, Panie, dziękuję za moje dzieciństwo i ostatnie wspólne lata, za uśmiech i każde miłe słowo...
mw
 
Tak - "nie umiem Ci dziękować", a każdego dnia jest tyle tego, co dostaję od Ciebie. Dziś za słońce od rana dziękuję Ci, Panie.
Leszek
 
01.03.2016.
 
Dziękuję za to, że byłem dziś na 18tce - z intencją za DM. I za całe spotkanie DM, za każdego uczestnika - również za tych nieobecnych ciałem :). Boże - dziękuję za Twe prowadzenie.
Zbyszek
 
Wielkie DZIĘKI za dzisiejsze spotkanie na żywo DM i za Twoje Panie prowadzenie oraz za PPP. 
Leszek
 
Dziękuję za dzisiejszy dzień, za podzielność obowiązków, którym nadzwyczaj lekko udało się sprostać, wiem, że nie byłam w tym sama i dziękuję za trudną dzisiejszą rozmowę, za zwróconą uwagę i za wszystkie okoliczności sprzyjające patriotycznemu świętowaniu Dnia Nieugiętych. 
mw
 
Dziękuję Ci Panie za trudny wczorajszy i dzisiejszy dzień, za wsparcie które dostałam, za to że spadłam na cztery łapy. Dziękuję Ci za Dwójkę, która dziś świętuje urodziny i za spotkanie Diakonii Medialnej!
Marysia

 

Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:14
 
RocketTheme Joomla Templates