Zwyciężamy !!! PDF Drukuj Email
Sport i okolice
sobota, 27 lutego 2016 23:59

Płomień Pański zagra w ćwierćfinale V Turnieju Halowej Piłki Nożnej Wrocławskich Wspólnot Chrześcijańskich. Zagramy z MMS Mikołajami i będzie to już drugi nasz mecz z tą drużyną, wcześniej bowiem rywalizowaliśmy z nimi w rozgrywkach grupowych.

A w grupie nie było łatwo, bo wylosowaliśmy rywali wyjątkowo mocnych, z triumfatorami sprzed roku, właśnie Mikołajami na czele. Los przydzielił nam też innego, wyjątkowo trudnego rywala, zwycięzców sprzed trzech lat – Noclegownię Brata Alberta. I właśnie te mecze były najtrudniejsze, ale na szczęście nasza Płomieniowa drużyna poradziła sobie bardzo dobrze i zanotowaliśmy dwa cenne remisy z Mikołajami 2:2 (gole Michała Mazurkiewicza i Macieja Drozda) oraz z Bratem Albertem 0:0. Później przyszło lekkie odprężenie i porażka ze Wspólnotą Mamre 1:3 (gol Michał Mazurkiewicz). W tym meczu zabrakło nam szczęścia, bowiem po strzałach naszych zawodników piłka lądowała na słupku i porzeczce.

W kolejnych spotkaniach piłkarze Płomienia Pańskiego zaprezentowali już bardzo wysoką formę i rozbili Parafię Bożej Opatrzności 8:1 (6 goli Michała Mazurkiewicza, 1 Macieja Drozda, 1 Krzysztofa Zielińskiego) i Oazę Reprezentację Archidiecezjalną 3:0 (2 gole Michał Mazurkiewicz, 1 Dominik Gawlik). Te wygrane dały nam awans do dalszej fazy rozgrywek i tam właśnie, w ćwierćfinale zmierzymy się ponownie z MMS Mikołajami.

Jak widać świetnie strzelecko zaprezentował się Michał Mazurkiewicz, który strzelił aż 11 goli, świetnie dogrywał też Dominik Gawlik, notując kilka lub nawet kilkanaście doskonałych asyst, a obroną wręcz profesjonalnie kierował Krzysztof Zieliński. Pozostali zawodnicy- Marcin Miśta, Jan Kazienko, Krzysztof Maj, Maciej Drozd, Henryk Brona i Mateusz Nowak zagrali równie znakomicie, choć pamiętać należy, że nie wynik sportowy miał na Turnieju Wspólnot największe znaczenie. Po raz kolejny zawody te są znakomita formą oddania chwały Panu Bogu, a także miejscem integracji wielu wspólnot chrześcijańskich. I jak powiedział udzielający błogosławieństwa ksiądz Kamil (niegdyś diakon w parafii Świętej Rodziny) najpiękniejszym golem będzie dobroć, szacunek i miłość dla drugiego człowieka.

Pamiętajmy o tym także w czasie dalszej części zawodów, a naszych kibiców zapraszamy w niedzielę o godzinie 10.00 do hali sportowej Uniwersytetu Wrocławskiego, ul. Przesmyckiego 10.

 

Zmieniony: niedziela, 05 lutego 2017 02:03
 
RocketTheme Joomla Templates