Luty 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
niedziela, 31 stycznia 2016 15:41

Miej serce i patrzaj w serce

Każdego dnia napotykamy na swojej drodze ludzi.
Czy zawsze jesteśmy dla nich życzliwi?
Czy zawsze okazujemy im miłosierdzie?
Czy zawsze jesteśmy skorzy do pomocy?
Czy zawsze jesteśmy wzorcem chrześcijanina? 

Nadchodzący okres niech będzie czasem naszej zadumy nad drugim człowiekiem. Czasem refleksji nad naszymi codziennymi postawami. Być może jest miejsce, w którym wciąż brakuje Jezusa.

Otwórz swoje serce na tych, których codziennie spotykasz, których na Twojej drodze stawia Bóg. Spróbuj być Jego narzędziem właśnie dla nich.

Jak dzisiaj przybliżyłeś ludzi do Jezusa?

pozostaw komentarz pod artykułem (po zalogowaniu) 
albo napisz maila na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w lutym - kliknij Więcej...

29.02.2016.

Dziękuję Ci Panie za trampolinę - za to, że mogę na niej skakać i się cieszyć i śpiewać i wielbić Ciebie Panie skacząc. Dziękuję Ci Panie za radość rozmowy z moją córką, za to, że tak pięknie ją stworzyłeś Panie!

jw

Dziękuję za jeden dzień więcej w tym roku i miesiącu i za dobre wieści z Krakowa...

mw

28.02.2016.

Dziękuję za Twoją łaskawość i miłosierdzie i za szansę nawrócenia... Za wspaniale rozpoczęty dzień od godzinnego wielbienia Ciebie - za wszystkie dary Ducha świętego i za taką inicjatywę Odnowy, abyśmy byli jedno, jak Ty tego pragniesz, Panie - dziękuję! Dziękuję za dzisiejszy jubileusz Szymona i kolejną miesięcznicę Piotrusia, za radość wspólnego rodzinnego świętowania... I za wieczorny deszcz dziękuję!

mw

Za kolejne dwa cudowne dni w szkole, za świetną wystawę w Ratuszu, za oprowadzanie Kasi po Wrocławiu i porozumienie, za piękną pogodę, przejmującą "Bernadettę" w kinie, i że udało się kupić prezenty na jutro - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

27.02.2016.

Dziękuję za to, że już w poniedziałek będę w moich ukochanych Tatrach. Za Twoją hojność, za nowe narty, za miejsce u ojców jezuitów, za to, że nie brak mi niczego - dziękuję!

Maria

26.02.2016.

Dziękuję Ci za wszystkie "zbiegi okoliczności", które się tak intensywnie dzieją od wtorku. Dziękuję, że tak niesamowicie mi pomagasz, Panie - zwłaszcza za radę od p. Eli. Dziękuję Ci za to, co przede mną.

Marysia

Dziękuję za dzisiejsze poranne badania i za czas na miłą rozmowę z nieznajomą (przy słodkim capuccino). Dziękuję za radość całego dnia i za paczkę "świąteczną", która bardzo długo płynęła przez ocean... Dziękuję za inicjatywę wielkopostną: "Buty dla czarnego Brata".

mw

25.02.2016.

Dziękuję za to, że troszczysz się i o mnie i o moich bliskich. Dziękuję Ci za czas mi dany na odpoczynek i na opiekę nad wnukami... Dziękuję za sen, o którym stale myślę i czekam na wyjaśniające go potwierdzenie i szczegóły... Dziękuję za Irenkę...

mw

24.02.2016.

Dziękuję Ci Panie - jesteś wspaniały!!!!

Marysia

Za to, że nie zawsze od razu, ale przecież wysłuchujesz modlitw zgodnych z Twoją wolą - dziękuję Ci, Panie Boże. :)

Zbyszek

Dziękuję Ci Panie za poranną modlitwę w samochodzie z czwórką dzieci, które wożę do szkoły - za to, że Twoje Królestwo na ziemi jest wtedy takie namacalne. Dziękuję Ci Panie za obiad, którego nie muszę dziś gotować, bo został z wczoraj. Za to, że mogę spokojnie pracować. Dziękuję Ci Boże!

jw

Jezu, dziękuję Ci, że mogę być przed Tobą szczera i prawdziwa, że pytasz mnie: "Czego pragniesz?", a przecież znasz moje pragnienia i korygujesz je, jeśli masz dla mnie lepsze dary. Dziękuję Ci za wszystko!

mw

 


23.02.2016.

 

Dziękuję za rekolekcje z Marią Vadią, za tak liczny udział w nich Płomienia, za nowy powiew Ducha na wczorajszym spotkaniu.

Maria

22.02.2016.

Dziękuję za odwiedziny Piotrusia, za telefony, maile i za naleśniki... i za zmęczenie ...

mw

21.02.206.

Dziękuję za dzisiejszą Ewangelię i za Twoje obietnice... a szczególnie za Dominika i za wszystkie wydarzenia sprzed 40 laty, za śp. doktora Nowosada, za doktora (dziś profesora) A. Karmowskiego i całą ekipę ratującą słabe życie (2 pkty Abg.), Dziękuję za dzisiejsze rodzinne świętowanie... Dziękuję za moc wspólnej radości...

mw

19.02.206.

Dziękuję za czas na wyciszenie i żałobę, na wspomnienia o przemijaniu i patrzenie w serce, za niedyspozycyjność fizyczną zwiększającą żar modlitwy: "Wieczne odpoczywanie racz dać mu, Panie!".

mw

18.02.2016.

Dziękuję Panie za burzliwą noc i ranek po niej, za to, że nikt nie ucierpiał w pożarze. Dziękuję za Twoje dzisiejsze Słowo, które mi przypomina, że zawsze mam wybór i mogę wpłynąć na tak wiele - na siebie i swoje postawy, czyny, słowa i myśli. Dziękuję Ci Panie! Bądź uwielbiony Boże we wszystkim!

jw

Dziękuję za grupy modlitewne działające przy parafiach i przyjmujące mailem intencje..."bo wszelka łaska spływa przez modlitwę"!: „Dusza zbroi się przez modlitwę do walki wszelakiej. W jakimkolwiek dusza jest stanie, powinna się modlić. Musi się modlić dusza czysta i piękna, bo inaczej utraciłaby swą piękność; modlić się musi dusza dążąca do tej czystości, bo inaczej nie doszłaby do niej; modlić się musi dusza dopiero co nawrócona, bo inaczej upadłaby z powrotem; modlić się musi dusza grzeszna, pogrążona w grzechach, aby mogła powstać. I nie ma duszy, która by nie była obowiązana do modlitwy, bo wszelka łaska spływa przez modlitwę.” (Dz. 146) Św. Faustyna.

mw

17.02.2016.

Dziękuję za okazję do zobaczenia prawdy o moim miłosierdziu... Za życie Andzika dziękuję Ci, Panie!

mw

16.02.2016.

Dziękuję za godzinę miłosierdzia, w której dokonało się nasze zbawienie ... i dziękuję za zdrowienie Hani, moje i Piotrusia...

mw

15.02.2016.

Dziękuję Ci Panie, że mogłam być dziś nareszcie na swoim miejscu, za konkretną namacalną owocność seminarium....

Marysia

Dziękuję za mego Tatę, dzisiaj obchodziłby swoje 94 urodziny i imieniny zarazem, dziękuję za pamięć o jego miłości, za radosne dzieciństwo i "szkołę smutków", za wszystko co było mi potrzebne w życiu...

mw

14.02.2016.

Dziękuję za rekolekcje internetowe z Ojcem Adamem Szustakiem.

Ania B.

Za nowego biskupa dziękuję Ci, Panie i za spotkanie Franciszka z Cyrylem też... I za niedzielny odpoczynek kończący ferie..

mw

Za tydzień bez komputera i słaby zasięg sieci telefonu komórkowego dziękuję Ci Panie. Za o. Damiana i nowych znajomych, za tak wiele czasu na świeżym powietrzu, za słońce i chmury, za deszcz i śnieg, za góry i doliny, za dzieci małe i duże, ich śmiech, wspólne zabawy, gry i brak kłótni, i za Ciebie we wszystkim - dziękuje z całego serca Boże.

jw

13.02.2016.

Za dzisiejszą wycieczkę Kasi i za to, że wróciła żywa i cała - dziękuję Ci Panie Boże.

Zbyszek

12.02.2016.

Za Piotrka, za wczorajszy nieoczekiwany zwrot, za Twoje Słowo, za ludzi przez których mówisz, za pokój, i za to, że tak dużo dobrego dzieje się w moim życiu w święta Maryjne - dziękuję!

Maria

Za zmęczenie i odpoczynek, za okazję do modlitwy i za spotkania w autobusie, za domową ciszę i dobre wieści od jeżdżących na nartach - dziękuję Ci, Panie!

mw

Dziękuję Ci Panie za Twoją troskę, za sakrament chorych po którym przestały mnie boleć zakwasy :-) :-) :-) Za błogosławieństwo indywidualne, pizzę i pogaduchy oraz za wymarzoną książkę, która "przypadkiem" trafiła w moje ręce w dobrym stanie. Za cały intensywny tydzień, za Drogę Krzyżową i za nadchodzący odpoczynek sobotnio-niedzielny.

Marysia 

11.02.2016.

Za całe dzisiejsze popołudnie: Sakrament Chorych, spotkanie z Olą i szalonym chrześniakiem, morze pizzy i spacer - dziękuję Ci, Panie Boże. I za to, że już niedługo mogę iść spać... :)

Zbyszek

10.02.2016.

Za przypomnienie: "z prochu powstałaś i w proch się obrócisz" i za dzisiejszy czas postu ścisłego - błogi, w ciszy - post od telewizora! Dziękuję! I za wczorajsze muzyczne doznania...za ten szczęśliwy dzień - bardzo dziękuję!

mw

Za kolejne spotkanie pełne opowieści o camino, sok ze świeżej pomarańczy w wieeelkiej szklance, za wczorajsze czternaście kilometrów, za dzisiejsze samopoczucie - dziękuję Ci Panie.

Marysia

09.02.2016.

Za niebiańską muzykę w niebiańskim wykonaniu, czyli za Mozarta, Haydna, Isabelle Faust, Il Giardino Armonico i Giovanniego Antonini - dziękuję Ci, Panie Boże. To jest rzeczywiście najwyższa światowa półka. I za miejsca, na których siedzieliśmy widząc wreszcie całą scenę. A także za plac Zgody :)

Zbyszek

Za dzisiejszy dzień dziękuję Ci Panie - za przejście do Wojnowic, porozumienie z Jasiem i sen podczas postoju, za wieczorny koncert, a przede wszystkim za siły i zdrowie. Za kolejny miesiąc bez chorowania i za tych, którzy cieszą się ze mną.

Marysia

08.02.2016.

Dziękuję za dzisiejszą Eucharystię "śpiewaną" i za śledziowo-pączkowe "ostatki" karnawałowe w Klubie Seniora... I za miłe "przypadki", za ludzi spotkanych - uśmiechniętych i za cierpliwość w oczekiwaniu na tramwaj opóźniony z powodu awarii na trasie...

mw

Za owoce spotkania DL - obecne i przyszłe - dziękuję Ci Panie.

Marysia

07.02.2016

Dziękuję za piękny Dzień Pański, przejrzystość powietrza i świecące słońce, dziękuję za świadectwo św. Pawła o zmartwychwstaniu i za wezwanie: "Wypłyń na głębię!". Zawsze bałam się głębi i uważałam, że wezwanie nie jest dla mnie. "Wypłynęłam jednak!" - w posłuszeństwie i dzięki łagodnemu prowadzeniu doświadczyłam prawdziwości tych słów:"Wszystko mogę w Tym, który mnie umacnia" i za to doświadczenie dziękuję Ci, Panie! I dziękuję za przyjemności sobotnie, koncertowe - za Symfonie: c-moll Josepha Haydna i B-dur W.A. Mozarta...radość i radość - wielka!

mw

Dziękuję za film o Bernadecie. I za to, że - jak była przekonana moja śp. Mama - jej wstawiennictwu zawdzięczam to, że jestem.

Maria Bernadeta

06.02.2016.

Dzisiaj mówisz do Salomona... i do nas: «Proś o to, co mam ci dać». Dziękuję Ci, Panie za to, że stale chcesz nas obdarowywać! I dziękuję za dany nam przykład mądrości Salomona, który prosił o umiejętność rozróżniania dobra od zła. Dziękuję Ci też, Panie Jezu za Twoją troskę o nasz odpoczynek, za trwające ferie zimowe.

mw

05.02.2016.

Dziękuję za postawione do rozważania w tym miesiącu pytanie: "Jak dzisiaj przybliżyłeś ludzi do Jezusa?". Stawiam je w rachunku sumienia, bo nie znam odpowiedzi "jak?" i pytam siebie "czy?"... I też nie znam odpowiedzi... Bo "czy podanie ręki wsiadającej do tramwaju niezrównoważonej awanturnicy" mogło przybliżyć kogoś do Jezusa?

mw

04.02.2016.

Dziękuję za czas na zwiedzanie z wnukami wystawy przepięknych szopek w Muzeum...i za pyszną herbatę w muzealnej kawiarni.

mw

Dziękuję Ci Panie za cudowne dni odpoczynku.

Marysia

Za wczorajszy wiatr we włosach, a raczej w kasku :) na stoku dziękuję Ci Panie. Tym szczególniej dziękuję, że jakiś czas wydawało się, że już takie rzeczy nie dla mnie. Za drogę przez las, za pewnego i bardzo rozważnego zmiennika za kierownicą - moją córkę dziękuję Ci Boże. Za wszystkie słowa i milczenie w czasie podróży. I za pysznego pączka dziś - dziękuję CI!

jw

03.02.2016.

Dziękuję za św. Błażeja i błogosławieństwo "błażejkami". Za zdaną sesję Kamila, za spore przybieranie na wadze Piotrusia, za dzisiejszy wysiłek na przyrządach i spotkanie z "towarzyszami trudu". Dziękuję za Twoją miłość i troskę, jaką wszystkich obdarzasz. Dziękuję za usłyszane świadectwa działania Twojej Opatrzności! I dziękuję za cały rok uroczyście wczoraj zakończony, a poświęcony Życiu Konsekrowanemu, dziękuję za przysłane świadectwa Sióstr karmelitanek od Dzieciątka Jezus i za ich modlitwę w naszych intencjach.

mw

02.02.2016.

Dziękuję za skończony skład i korektę redakcyjną, za pyszny esencjonalny kompot -rozgrzewający i za dzisiejsze myśli o gromnicy symbolizującej Chrystusa - światłość świata. A przede wszystkim rozważałam słowa o Matce ofiarującej Syna Bogu i Symeonie mówiącym trudne prorocze słowa, które Maryja zachowywała w sercu. Jej można powierzyć wszystkie nasze najtrudniejsze sprawy - zaniesie i odda Bogu, jak Jezusa.

mw

Za moją pracę, która pozwala mi być na porannej Eucharystii dziękuję Ci Panie. Za świeżą bułkę pełną ziaren (taką jaką lubię najbardziej) na śniadanie, za wolne dzieci od szkoły, za kilka porannych zdań wymienionych z córką, za perspektywę dzisiejszego spaceru i jutrzejszego wyjazdu dziękuję Ci Boże.

jw

Za dłuuuuuugo wyczekiwany urlop - nareszcie... :-)

Marysia

01.02.2016.

Dziękuję Ci, Panie za czas na wszystko, co zaplanowałeś dla mnie dzisiejszego dnia... Dziękuję za lekarza, rehabilitanta i za wszystkich ćwiczących ze mną w grupie, za mijanych ludzi na ulicy, za pasażerów i kierowców autobusów, za pracę, rozmowy i za milczenie też.

mw

Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:13
 
RocketTheme Joomla Templates