Styczeń 2016 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 01 stycznia 2016 01:10

Dziękuję Ci.

Ile razy wypowiadamy te słowa w kierunku kogoś, kto jest dla nas ważny? Kogoś, kogo sama tylko obecność, spojrzenie, przytulenie - przynosi nam pokój i zaufanie? Są takie momenty,  gdy "dziękuję" ciśnie się samo na usta. Prosto z serca.

Zaufanie i wdzięczność chodzą w parze. Niech w Roku Miłosierdzia rozwijają się w nas i pogłębiają.

Jeśli zapragniesz podziękować Jezusowi właśnie tutaj, zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w styczniu - kliknij Więcej...

31.01.2016.

Za modlitwę wiernych - dziękuję Ci, Panie Boże :)

Zbyszek

Dziękuję za dzisiejsze spotkanie z Tobą, Panie, przez podaną intencję tak bardzo osobiste! I za homilię ks. Krzysztofa - o miłości - hamowałam ręce przed oklaskami... Dziękuję za cały dzień - spokojny, zdrowy i radosny i za rozmowę o Stowarzyszeniu Matek Katolickich, które ma swego kapelana w osobie ks. Franciszka Głoda.

mw

Dziękuję Ci Panie za dzisiejsze spotkanie DL, za wspólną modlitwę i pogaduchy przy kawie i ciastkach, za wszystkie dobre skutki tego spotkania.

Marysia

30.01.2016.

Dziękuję za ciepłą, słoneczną pogodę, jaka towarzyszyła pożegnaniu Basi na Osobowicach i za serdeczne słowa ks. Krzysztofa... I za uśmiech Basi, uwieczniony nie tylko na fotografii, ale i w naszych sercach - Basiu, bądź tak radosna już zawsze, będąc w miejscu wiecznej szczęśliwości! Amen.

mw

29.01.2016.

Dziękuję Ci Panie za dzisiejszą lekcję w Muzeum Narodowym i za pana Sławka, który zafascynował moje dzieci - wszystkie co do jednego. Za to wyjątkowe miejsce, do którego mogę powracać w różnych okolicznościach - dziękuję Ci bardzo.

Marysia

28.01.2016.

Za nowego Orędownika dla nas w niebie - Basię - dziękujemy Ci Panie. Dziękujemy Ci i wielbimy, chociaż nie do końca rozumiemy...

jw

27.01.2016.

Dziękuję za występ przedszkolaków w MDK i radość ich świętowania z babciami i dziadkami. Dziękuję za zdany egzamin Kamila i dobre wieści ze szpitala. Dziękuję za poukładany czas i radosne niespodzianki - jesteś mocno kochającym nas Tatą! Dzięki za wszystko!

mw

Za naszych Aniołów Stróżów - dziękuję Ci Panie! Za to, że motocykliście się nic nie stało, a jego rozpędzony motor nas nie staranował, chociaż tak niewiele brakowało... Za kolejny dzień życia na ziemi dziękuję Ci Boże.

jw

26.01.2016.

Dziękuję Ci Panie za dobry dzień, za prezent od Mamy, za kiełki, spotkanie z Anią, i za to, że tak się cudnie poukładały terminy urlopów.

Marysia

Dziękuję Ci Panie za kościół tak blisko, za Ciebie w innych, za życzliwość Oli, za szybki pomysł na przebranie na konkurs kolęd, za udanego murzynka i za to, że nie muszę często bywać w galeriach handlowych - dziękuję Ci Panie.

jw

25.01.2016.

Za Płomieniową Rodzinę dziękuję Ci Panie

bk

Za Twoją opiekę nad nami, za zaufanie do lekarzy, przez których działasz, za pomoc dla Piotrusia dziękuję Ci, Panie!

mw

Dziękuję Ci Panie za wczorajszy obiad i wspólną Eucharystię, za pyszną nalewkę, za spotkanie Adama z Jędrkiem, za śliczny filc na technikę, za to, że potężna nad nami Twoja łaska - dziękuję Ci bardzo!

jw

24.01.2016.

Za ostatnie dzisiejsze zaliczenia i za odpoczynku trochę w perspektywie - dziękuję Ci Panie.

Marysia

Za niedzielne spotkanie z Tobą, a także z Piotrusiem i jego rodzicami, za wspólny obiad rodzinny i za "margaretkowych" kapłanów dziękuję Ci, Panie! Dziękuję też za korzystne zmiany w programach TVP.

mw


23.01.2016.

Za wizytę duszpasterską dziękuję Ci, Panie.

mw

Za dzisiejszą dyskusję - dziękuję Ci Panie.

Marysia

22.01.2016.

Dziękuję za dobrą projekcję dzisiejszego filmu w DKFie - amerykańską "bajkę z morałem" z życia finansowych potentatów.

mw

Za moich dziadków, których nie miałem możliwości poznać - dziękuję Ci, Panie Boże. I za to, że wierzę, że Ich poznam ...

Zbyszek


21.01.2016.

Dziękuję za Dzień Babci - okazję do świętowania z wnukami...

mw

20.01.2016.

Dziękuję za Twoją interwencję Duchu Święty, czyli za to, że siostra Magdalena pojawiła się - co prawda w ostatnim momencie, ale we właściwym miejscu :)

Zbyszek

Dziękuję Ci Panie za dzisiejsze spotkanie z J&M, za małą Igę i nadchodzącą Ninę, za korespondencję z panem M.

Marysia

19.01.2016.

Dziękuję za encyklikę o małżeństwie (z 1880 r.) św. papieża Leona III, którą z zainteresowanie m przeczytałam.

mw


18.01.2016.

Dziękuję za rodzinne spotkanie urodzinowe, za kotka Hani witającego nas na progu, chomika i rybkę - jej domowych przyjaciół. Dziękuję za niedzielne spotkanie z Tobą w Eucharystii, przypomnienie o tym, że troszczysz się, jak i Twoja Matka, w każdej sprawie naszych życiowych potrzeb i dajesz więcej i lepiej niż możemy sobie wyobrazić. Dziękuję też za uwagę, że naśladowanie Twojego zaradzania potrzebom jest naszym obowiązkiem wobec innych. Dziękuję za każdą osobę, która pomogła mi w potrzebie...

mw

16.01.2016.

Dziękuję za udane przygotowania, mimo braku wody, do jutrzejszych urodzin Hani i za rozkoszne pomrukiwania Piotrusia...
Tyle radości dajesz mi Panie, każdego dnia!

mw

15.01.2016.

Dziękuję Ci za poznanie jednego z projektów na rok Europejskiej Stolicy Kultury - za prezentację współczesnych kompozycji na orkiestrę - z lat siedemdziesiątych - i za dzielny zespół filharmoników wrocławskich wykonujących te utwory Iannisa Xenakisa. Dziękuję za Zbyszka, który wybiera zawsze interesujące koncerty...

mw

Za fantastyczny koncert, zwłaszcza za Xenakisa - dziękuję Ci dzisiaj, Panie.
I za chleb dyniowy!

Marysia

Za Emmanuela Tjeknavoriana (skrzypce) i koncert sprzed pięćdziesięciu lat - dziękuję Ci, Panie Jezu.

Zbyszek

Dziękuję Ci Panie za wczorajsze dzielenie się Tobą i Twoim Słowem, za to, że nie pozwalasz ustać w poszukiwaniach i ciągle wołasz. Dziękuję za sprawny komputer,za sklep tak blisko, za pyszne śniadanie z córką... Za kolejny dzień mojego życia - dzień z Tobą - dziękuję Panie!

jw

14.01.2016.

Za Wrocław, a ostatnio szczególnie za komunikację miejską. Za rozgwieżdżone niebo i za to, że przy obniżającej się temperaturze nie pada deszcz. Dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za dzisiejsze słońce i za ufność, że zdrowotny problem zakończy się pomyślnie, co się właśnie tak stało...

mw

Dziękuję Ci Panie za cudowny wolny dzień, za przypływ sił po porannej modlitwie, za piękną pogodę i za szwędanie się, za zaliczenie z informatyki, za Muzeum Narodowe i księgarnię przy dominikanach, za "przypadkiem" znalezioną książkę i rozbudzoną nadzieję, za grotę solną i za kolację z Anią - dziękuję!

Marysia

Za ciepłe, radosne spotkanie po wielu miesiącach. Za to, że wciąż się uczę. I że mogę się uśmiechać. Dziękuję Ci Panie!

jw

13.01.2016.

Dziękuję za ludzi, których teraz regularnie spotykam - otwartych i dobrych, naznaczonych cierpieniem, ale bardzo pogodnych, serdecznych i życzliwych... Dziękuję Ci za ich szczerość i optymizm, za nadzieję i radość jaką dają innym... Dziękuję za personel medyczny - ich troska jest Twoją troską, dziękuję Ci, Panie!

mw

Dziękuję za zaskakującą lekcję, którą mi dziś dałeś. Dziękuję za pracę, dach nad głową, zdrowie, szlaki jakubowe, za dzisiejszą kolędę, za kiełkownicę, która mi daje tyle frajdy. Dziękuję Ci Panie.

Marysia

Za poprawę stanu zdrowia dzieci, za przejaśniające się niebo za oknem, za dodające sił przypomnienie z dzisiejszego Psalmu "szczęśliwy człowiek, który nadzieję pokłada w Panu".

jw

12.01.2016.

I znów dziękuję za szczególną opiekę - w autobusie. Mój Anioł Stróż znów się spisał na medal - dziękuję Ci za Niego, Panie Boże. I za niespodziewany spacer z tą interwencją związany :)

Zbyszek

Dziękuję za Twoją czułość i za delikatne nawracanie, dziękuję, że mnie prowadzisz i pocieszasz i że dajesz tyle różnych źródeł radości - dzisiaj są to wnuki i nieznajomy proszący o jedzenie.

mw

11.01.2016.

Za mojego Anioła Stróża - dziękuję Ci, Panie Boże. Za to, że jedyną konsekwencją mojej wywrotki na lodzie na Spółdzielczej było zdemolowanie zawartości plecaka, w którym wyjątkowo nie było komputera... I za Aniołów Stróżów Wiesi i Ani - też Im się nic nie stało po Ich wywrotkach...

Zbyszek

10.01.2016.

Za gości z dalekiej drogi, dziękuję Ci, Panie! Za rodzinne rozmowy i pierwszy spacer z wnuczkiem... za macierzyńskie doświadczenia przekazywane młodym rodzicom, za ich pierwszą wyspaną noc... I za emocje siatkarskie...

mw

09.01.2016.

Za moją szkołę, za tę niesamowitą atmosferę tworzoną przez pasjonatów, za życzliwość i docenienie - dziękuję Ci Panie.

Marysia

08.01.2016.

Za słońce, rybę na obiad, wczorajsze nocne kino z córką - dziękuję Ci Panie.

jw

Za jeden dzień więcej - dziękuję! Dziękuję za dzisiejszy spacer po mieście, za zmęczenie i radość powrotu, za pracę przed przyjazdem gości i za odpoczynek...

mw

07.01.2016.

Za pracę - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

06.01.2016.

Dziękuję Ci Panie za dziś spotkanych ludzi Drogi, uśmiechy, przyjęcie do grona, zaliczenie do księżniczek i wspólny śpiew w przedsionku kościoła. Za ten pierwszy pokonany malutki odcineczek Via Regia - właśnie dziś - dziękuję Ci z całego serca.

Marysia

Dziękuję za światło prowadzące mnie do Ciebie, Jezu. Dziękuję za dzisiejsze spotkanie z przyjaciółmi, dziękuję za Rysia - jubilata, organizatora tego spotkania.

mw

05.01.2016.

Dziękuję za kolędę "Dzieciątko się narodziło, cały świat uweseliło!" ... Dziękuję za pierwszą wizytę Piotrusia u dziadków i jego błogi sen w ciepłych ramionach... 

mw

Dziękuję Ci Panie za niespodziewane pojawienie się Ani, za wspólną kolację.

Marysia 

Dziękuję za dzisiejsze doświadczenie kompletnej bezsilności. Za spotkanie w tramwaju i usłyszane piękne słowa o otaczającym nas pięknie. Dziękuję Ci, Panie Boże, za to piękno i za wszelkie doświadczenia, przez które mnie wychowujesz.

Zbyszek

04.01.2016.

Dziękuję za kucharzenie Kamila i za jego łagodność, dar potrzebny w rodzinie... Dziękuję za nowe wezwanie do modlitwy za Polskę i polityków... Dziękuję za niedzielne kolędowanie... Dziękuję za Twoją miłość, Panie, miłość do każdego grzesznika...

mw

03.01.2016.

Dziękuję za Twoje Imię - Jezus czyli Zbawca - i dziękuję za moje imiona, otrzymane na Chrzcie św. a wybrane przez rodziców i za imię z sakramentu bierzmowania, wybrane przeze mnie, dzięki ulubionej swiętej -Patronce misjonarzy i autorce "małej drogi" do nieba...

mw

Dziękuję Ci Panie za bezpieczną, przyjemną podróż powrotną, w dodatku z niespodzianką na samym końcu :-) Za to, że mogę snuć plany i dążyć do ich realizacji.

Marysia

02.01.2016.

Dziękuję za wizytę Helen i pierwszą kąpiel Piotrusia, za dobre wiadomości z różnych rodzinnych stron, nawet bardzo dalekich, dziękuję za moich chrześniaków... Dziękuję za codzienną radość z obdarowania Twoimi, Panie, łaskami...

mw

Za udane zakupy dziękuję Ci Panie, za wysłuchaną prośbę i za niebolące kolano.

Marysia

01.01.2016.

Dziękuję za Twoją Matkę, z którą zaczynamy dziś Nowy Rok. Dziękuję za wzorzec wiary, jakim jest Jej "Fiat". Dziękuję za Twoje błogosławieństwo, będące zachętą do błogosławienia innych... Dziękuję za dzisiejszą biel pokrywającą i upiększającą Wrocław...

mw

Dziękuję Ci Panie za sen i odpoczynek, za noworoczne postanowienie, które już dojrzewało przez jakiś czas oraz za to, że mogłam przywitać Nowy Rok z Tobą w Eucharystii.

Marysia

Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:12
 
RocketTheme Joomla Templates