Grudzień 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
poniedziałek, 30 listopada 2015 20:12

 Nie daj się zwyciężyć złu, ale zło dobrem zwyciężaj! (Rz 12, 21)

Każdego dnia zaczynamy od nowa. I chociaż często jest wiele spraw, które są kontynuacją poprzednich dni, to mimo wszystko możemy na nie spojrzeć inaczej. Jutro dzisiaj będzie wczoraj. Nie daj się wplątać w pułapki. Daj sobie szansę na reset. Nie kontynuuj złych nawyków. 

Spójrz na Jezusa, który za chwilę ponownie przyjdzie do Ciebie, do Twojej rodziny. Kolejny rok, kiedy będziesz świętować Jego narodziny. Czy jesteś przygotowany na Jego przyjście? Czy brałeś z Niego przykład przez miniony czas? 

Jak ubogo narodzony, 
Płacze w stajni położony,
Więc Go dziś ucieszymy.
 

Czym dzisiaj ucieszyłeś Boga?

W odpowiedzi na powyższe pytanie zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w grudniu - kliknij Więcej...

31.12.2015.

Dziękuję za wszystkich Czytelników naszej strony. Mam nadzieję, Panie Boże, że również Ciebie cieszy jej istnienie. Dziękuję Ci za wszystkie osoby, dzięki którym nasza strona (czyli Portal Płomień Pański - PPP) istnieje i jest na bieżąco aktualizowana. Bądź uwielbiony Panie Boże w Trójcy Jedyny. Amen.

Zbyszek

Dziękuję za powrót Ewuni do domu i za jej witanie Nowego Roku w pełnym składzie rodzinnym. Dziękuję za zmniejszający się ból nogi i za awarię telewizora, sprzyjającą rodzinnym rozmowom... Za cały rok 2015 dziękuję!

mw

30.12.2015.

Dziękuję za dzisiejszy wysiłek... za daną mi cierpliwość... i za obdarowanie Ewuni zdrowym rosołem, a przede wszystkim dziękuję za wieczorną modlitwę do MB Nieustającej Pomocy i za pięknie wyśpiewaną liturgię Mszy św.

mw

Dziękuję za to, że dziś znalazłem się we właściwym miejscu w właściwym momencie. I za to, że ten moment udało się utrwalić w ekg. I za to, że to był tylko moment :). Dziękuję Ci Panie Boże za to, że jesteś Królem Przypadków.

Zbyszek

29.12.2015.

Radością całej rodziny jest najmłodszy jej członek, jeszcze mało widzący, ale przyciągający wzrok wpatrzonych w niego dziadków i sióstr ciotecznych...

mw

Dziękuję Ci Panie za odnalezionego kota, za pyszny sernik, za chwilę ciszy, za słowa otuchy.

jw


28.12.2015.

Dzielę się radością z narodzin Piotrusia i dziękuję za wszystkie łaski wypraszane w tej intencji oraz za Aniołów stawianych nam na drodze...

mw

27.12.2015.

Dziękuję za ostatnią niedzielę roku, za odpust w Świętej Rodzinie i za świętowane jubileusze małżeństw, za wspólne kolędowanie i za życzenia mailowe, smsy i telefony, za radość z pogody ducha i prawie wiosennej aury - za wszystkie dni swiąteczne, gdy z Twojego powodu wielbiliśmy Boga i Twoją Matkę. Dziękuję Ci za Nią, Panie!

mw

Dziękuję Ci Panie za spędzony z bliskimi czas, za wszystkie dobre słowa - zwłaszcza za te zaskakujące - i za prezenty :-)

Marysia

26.12.2015.

Radością są rocznice ślubu świętowane w gronie rodzinnym i przyjaciół-świadków... dzisiaj jest kolejna - jest za co dziękować!

mw

Za wczorajszy spacer nocny i za dzisiejszy spacer południowy - dziękuję Ci, Panie Jezu. I za tę piosenkę, którą mi dałeś... :)

Zbyszek

25.12.2015.

Radością są Twoje narodziny, Panie Jezu, świętowane w tym roku w piątek i może dlatego moje myśli wybiegają do Wielkiego Piątku, kiedy dokonało się nasze zbawienie, z miłości Boga do człowieka...

mw

24.12.2015.

Świętowanie w rodzinnym gronie ostatnich godzin przed Twoim przyjściem na ziemię i wspólna modlitwa a potem Msza św. "pasterska" = wspomnienie ukazania się najpierw pasącym trzody - to wielka nasza radość... i zapewnie Twoja też! Była taka wigilia jedyna w swoim rodzaju, gdy urodziła się nam Ewunia, co wspominamy rokrocznie, dziękując Bogu za to szczególne obdarowanie...

mw

23.12.2015.

Jest dzisiaj radość z kolejnej rocznicy urodzin mojego chrześniaka Maćka... Dziękuję za czas i siły do przygotowania tradycyjnego świętowania Bożego Narodzenia. Dziękuję za życzenia Twojego, Panie, błogosławieństwa - otrzymane i wysłane...

mw

22.12.2015.

Radością dzisiejszą są ukończone prace przy uszkach - z pomocą wnucząt...

mw

Dziękuję Panie za dzisiejsze Jasełka, za obecność Ani i Wojtka, za wszystkie dobre słowa, za piosenkę znalezioną w niedzielę.... i za odpoczynek, który nareszcie nadszedł.

Marysia

 21.12.2015.

 Za dzisiejszy wieczór dziękuję Ci Panie.

Marysia

Dziękuję Ci, Panie za wszystkie Twoje natchnienia, za wynalazki - za coraz lepszą aparaturę medyczną i możliwości diagnostyczne i za nadzieję na powrót sił...oraz za radość z dzisiejszego spotkania i świadomość Twojej stałej opieki.

mw

20.12.2015.

Mam nadzieję, że ucieszyłeś się Ojcze wydrukowaniem na dzisiaj nowego numeru parafialnego pisma, a zwłaszcza Twoimi dziećmi na IV okładce...

mw

Panie Boże, myślę, że ucieszyły Cię moje dzisiejsze 6342 kroki, czyli fakt, że wreszcie udało mi się wyjść na spacer. Dziękuję Ci za to, Panie Boże.

Zbyszek

19.12.2015.

Dziękuję za kolejny rok życia Ali i urodzinowe świętowanie rodzinne, za smaczny tort - "babciny prezent".

mw

18.12.2015.

Dziękuję za kolejny dzień zbiżający nas do urodzin naszego Pana, Jezusa Chrystusa, Zbawiciela, który stał się Człowiekiem, aby pokazać nam Oblicze kochającego nas Boga...

mw

Za grotę solną, która mnie postawiła na nogi - dziękuję Ci Panie.

Marysia

17.12.2015.

Dziękuję za jasełka w przedszkolu, dające radość nie tylko małym "aktorom", ale zgromadzonym całym rodzinom wielopokoleniowym i za agapę - poczęstunek po przedstawieniu.

mw

16.12.2015.

Dziękuję za dzisiejszy koncert. Szostakowicz, Panufnik, Penderecki (osobiście) i Ola Kuls oraz nasza Leopoldina - doborowe towarzystwo, wykorzystujące Twoje Dary Panie we właściwy sposób.

Zbyszek

13.12.2015.

Dziękuję za rozpoczęte rekolekcje - w parafii pw św. Faustyny ksiądz z Odessy nauczanie oparł na Bulli "Misericordiae vultus", zachęcając wszystkich do jej przeczytania... Dziękuję za sobotnią radość z jazzu w Narodowym Forum Muzyki...

mw

Za siostrę zakonną, która o ósmej rano 13.12.2008. zaczepiła mnie w tramwaju...... i zaczął się nowy rozdział w moim zyciu - dziękuję Ci Panie.

Marysia

11.12.2015.

Powierzałam Ci dzisiaj, Panie, podczas Mszy św. wotywnej o Bożym Miłosierdziu, łącząc się z kanadyjską rodziną w czasie ostatniej drogi i pożegnania Roberta - z nadzieją na spotkanie z nim kiedyś, w wieczności.

mw

10.12.2015.

Dziękuję za okazję do odwiedzenia wdowy i długą rozmowę wspomnieniową... Za wszystkie osoby wspierające ją w życiu! Dziękuję za obdarowanie "Oczekiwanego"... Dziękuję za finisz redakcyjny i za perspektywę nowej rehabilitacji kardiologicznej... I za Twoją Obecność w Najświętszym Sakramencie dziękuję Ci, Panie!

mw

09.12.2015.

Dziękuję za wszystkich, którzy mnie wspierali w dzisiejszej rozmowie, i już dziękuję Ci, Panie, za jej rezultat, choć go jeszcze nie znam...

Zbyszek

Dziękuję za życie Roberta, który w sobotę przeszedł do wieczności. Dziękuję za jego dzieci...

mw

08.12.2015.

Dziękuję za wyśpiewany dziś Magnificat, za znak pokoju i radosny uśmiech, za spotkanie w sklepie i transport do domu, za wszystko, co sprawiało Tobie radość, za pierwszy dzień Szymka w przedszkolu i udane prace! Dziękuję za dobre wyniki badań!

mw

Dziękuję Ci Panie za dzisiejszą trudną rozmowę, za to że nadspodziewanie dobrze poszła, i za tych, co wsparli modlitwą.

Marysia

07.12.2015.

Dziękuję za podwiezienie na dzisiejsze badanie okulistyczne, które trzeba, niestety, jutro powtórzyć... Dziękuję za zdrowie i za troskę przyjaciół.

mw

06.12.2015.

Za tradycję mikołajową i radość obdarowania dziękuję Ci, Panie. I za to, że przyszedł do mnie dzisiaj "św. Mikołaj" - o innym zgoła imieniu - i ugotował smaczny obiad...

mw

Dziękuję Ci Panie za Anię i za pomocników św. Mikołaja, którzy się pojawili po Mszy i rozdawali "Grześki" :-) Dziękuję, że dajesz mi siły i nadzieję.

Marysia

Za dar chorych - dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

05.12.2015.

Za nowych błogosławionych męczenników, misjonarzy pracujących w Peru - za możliwość, dzięli transmisji tv., uczestniczenia we Mszy św. kanonizacyjnej.

mw

Dziękuję Ci Panie za dzisiejszy dzień, radość, zdrowie, czas dla siebie.

Marysia

04.12.2015.

Dziękuję za wszystkie Basie, Baśki i Barbórki, za górników, którym patronuje św. Barbara.

mw

03.12.2015.

Za radość z rejestracji u okulisty i kardiologa, dziękuję Ci Panie.

mw

Za niesamowity widok z wieży SkyTower na nocny Wrocław, za kolejne dzisiejsze kilometry i za celne pytania pani E. - dziękuję Ci Panie.

Marysia

02.12.2015

Mam nadzieję, że moja radość w robieniu paczki ucieszyła Cię, Panie i będzie też udziałem odbiorcy...

mw

Za dzisiejsze wspaniałe sześć i pół kilometra, za pogodę, za świetne samopoczucie - dziękuję Ci Panie.

Marysia

Za błyskawiczne rozwiązanie problemu z akumulatorem - dziękuję Ci, mój Przyjacielu.

Zbyszek

01.12.2015

Dziękuję za okazję przekazania dobrej i oczekiwanej wiadomości o dodatkowym koncercie noworocznym....

mw

Panie, dziękuję za dotychczasową pracę i opowieści Gosi, dzięki którym odkryłam jak bardzo troszczysz się o każdego człowieka, dziękuję za to, że postawiłeś Anię na mojej drodze, za pierwszy dzień w nowym miejscu pracy i spotkanych tam ludzi, za życzliwą atmosferę, za smakowite zapachy, za prowadzenie wśród labiryntów i uniknięcie mandatu :-)

bw

...bardzo entuzjastycznym i równie fałszującym śpiewem "Maranatha, przyjdź Panie, przyjdź!"

mz

Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:11
 
RocketTheme Joomla Templates