Listopad 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 31 października 2015 22:25


óż Bogu ofiarę
dziękczynną
i wypełnij swe śluby złożone Najwyższemu,
wtedy wzywaj Mnie
w dniu utrapienia:
Ja cię uwolnię,
a ty Mnie uwielbisz".
(Psalm 50)


Co by było, gdybyśmy jutro rano obudzili się
bez tych wszystkich osób, rzeczy i spraw,
za które dziś zapomnieliśmy podziękować?

Kiepsko by było.


"Język modlitwy to stałość". Stale dziękujmy i dzielmy się wzajemnie świadectwem (wszak wyrażanie wdzięczności Bogu wobec innych ludzi to nic innego, jak świadectwo).

Co dzisiaj Bóg uczynił dla Ciebie?

W odpowiedzi na powyższe pytanie zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w listopadzie - kliknij Więcej...

30.11.2015.

Dziękuję za dzisiejszy dzień, zwłaszcza za wieczorną okazję do dziękczynienia i uwielbienia Ciebie - wraz z grupą Twoich ukochanych dzieci śpiewających pieśni chwały, dziękuję za skrzypki przewodzące tym śpiewom, za Kasię prowadzącą modlitwę i Marię głoszącą konferencję o wdzięczności.
Dziękuję za wszystkich Andrzejów, Andzików i ich świętego Patrona-Apostoła. Dziękuję za dzieci otaczające ołtarz podczas Mszy św. roratniej i za czas rodzinnego oczekiwania na narodziny tego, który już żyje.

mw

29.11.2015.

Za właśnie zakończone rekolekcje ewangelizacyjne, za radość i siłę Ducha Świętego i wszystkie spotkane osoby....DZIĘKUJĘ.

mz

Za Monikę dziękuję Ci, Panie oraz za dobrą pogodę i zdrowie.

Marysia

Dziękuję za rozpoczęty nowy rok liturgiczny, czas oczekiwania na Boże Narodzenie a zarazem początek świętowania 1050 rocznicy Chrztu św. Polski. "Chrzest św. jest każdemu z nas potrzebny by można było wzrastać do tego nowego, nieznanego nam życia – po naszej śmierci" - zanotowany cytat z usłyszanej listopadowej homilii. Dziękuję za to nasze chrześcijaństwo!
Dziękuję za "najważniejsze wydarzenie dzisiejszego dnia, a może nawet całej obecnej pielgrzymki papieża Franciszka do Afryki, jakim było otwarcie Jubileuszowych Drzwi Miłosierdzia w katedrze w Bangi. W ten sposób Ojciec Święty nieformalnie rozpoczął Rok Miłosierdzia, który oficjalnie rozpocznie się w Rzymie 8 grudnia, w uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP". Chwała Panu!

mw


28.11.2015.

Za czysty relaks, czyli finał The Voice of Poland - dziękuję Panie Boże :)

Zbyszek

Dziękuję za zakończony etap redakcyjnych prac, z Twoją pomocą łatwo i szybko poszła ta praca... Dziękuję za piątkowy post wymuszony brakiem wody w kranach... Dziękuję za Twoją opiekę codzienną, za troskę i radości...za niespodziewane spotkania, serdeczne rozmowy i maile.

mw

Za rekolekcje w hali Orbita i możliwość częściowego w nich uczestnictwa, za spotkanie tylu znajomych osób, za wzruszenia, za transmisję on-line - dziękuję.

Maria

26.11.2015.

Za Twoje spokojne, pełne Miłości, wylewanie się na uczestników SOW - dziękuję Ci, Duchu Święty...

Zbyszek

Dziękuję za spokój....

mw

Dziękuję Ci Panie za dzisiejszy spacer, za pokonany dystans i satysfakcję, za siły i zdrowie.

Marysia

25.11.2015.

Dziękuję za kolejną wizytę lekarską i zderzenie z "systemem" ... Dziękuję za dzisiejsze niespodziewanie miłe spotkania, za rozpoznanie po wielu latach i za serdeczność...

mw

24.11.2015.

Dziękuję za dzisiejszą wizytę lekarską... Za zaproszenie na piątkowy koncert i na Kongres "Pojednanie" w dniach 26-28 listopada do PWT... Za Twoją pomoc przez - Ewunię - dziękuję...

mw

Za zdrowie - dziękuję.

Marysia

23.11.2015.

Dziękuję za rozpoczęty dziś nowy tydzień, ostatni w tym roku liturgicznym i za padający śnieg - znak nadchodzącej zimy i - radość dla dzieci... Dziękuję za dany czas na przygotowanie do jubileuszu Chrztu Polski i Światowych Dni Młodzieży, za list KEP... Dziękuję za nadzieję...

mw

22.11.2015.

Za Dzień Jedności, świetne konferencje, nowe pieśni i piękną modlitwę, za obecność tylu kapłanów. Za Twoje Słowo i wszystkie dobre słowa. Za nowe wylanie Ducha Świętego na Odnowę - dziękuję.

Maria

Dziękuję Ci, Królu nasz - za wszystko!

mw

Za Anię, kino, obiad, babcię, czapkę i sweter, bezpieczną podróż - dziękuję Ci Panie.

Marysia

21.11.2015.

Dziękuję za dzisiejszą konferencję koordynatora krajowej Odnowy o figowcu, który nie dał owocu głodnemu Jezusowi i porównanie tej sceny do nas, do wspólnot Kościoła. "Jezus jest głodny owocu Zbawienia!" - mówił ks. Sławomir Płusa.
- "Już czas na owoce! Masz coś dać nadchodzącemu Jezusowi! Masz dzielić się swoim doświadczeniem panowania Jezusa! Uczeń Jezusa to misjonarz! Podjęty przez nas ciężar zbawienia drugiego człowieka to konieczność, by Kościół stał się Sakramentem Zbawienia!"

mw

Panie, dziękuję Ci za ten wspaniały dzień spędzony w gronie rodziny, za radości i wspomnienia i za smakowite potrawy na stole i za cudowny spacer. Boże jesteś wspaniały!!!

bg

Dziękuję za wieczorną Eucharystię, w intencji "Bogu wiadomej" czyli za dzisiejszego Solenizanta, ks. Janusza... Dziękuję za wypominkowe wspomnienia urszulańskie i homilię o trzykrotnych naszych narodzinach: po 9 miesiącach, gdy jesteśmy już gotowi, ukształtowani; po chrzcie św., by dojrzewać - dzięki danej łasce - do przyszłego życia wiecznego i wreszcie kolejne narodziny - do nowego życia - po śmierci. Dziekuję za ponowienie wezwania do przygotowania się na spotkanie z Bogiem, by być czystym i pięknym przed Nim po tym ziemskim życiu i w wieczności wpatrywać się bez żenady w Jego oblicze! Dziękuję!

mw

20.11.2015.

Dziękuję za wczorajsze spotkanie u Basi, za wspomnienia sprzed 30 laty i radość degustacji przepisów z "TY i JA"... Dziękuję za oczyszczanie każdej "świątyni". Dziękuję za dzisiejszy dzień...

mw

18.11.2015.

Za przetrwanie dzisiejszego dnia - dziękuję Ci, kochany Panie Jezu.

Zbyszek

Dziękuję za dzisiejszy poranek z wizytą u kardiochirurgów, za Patronkę czystej młodości - Karolinę Kózkównę i za "Pojednanie" - wystawę z okazji 50. rocznicy pamiętnego listu biskupów polskich do niemieckich.

mw

Za środowiska, w których jestem witana jak swoja - dziękuję Ci Panie.

Marysia

17.11.2015.

Dziękuję za dzisiejszą podróż i za cały czas rodzinnego spotkania, za Hanię i szczęśliwy lot, za znaleziony bagaż, za zrobione mikołajowe zakupy - dla najmłodszych, a zwłaszcza za nowonarodzonego Artura.... a także za niedzielną homilię i za świąteczne pieśni patriotyczne w wykonaniu chóru męskiego - za radość i optymizm i za wszystko dziękuję!

mw

16.11.2015.

Dziękuję za spokój, który wypełnił dzień dzisiejszy. Dziękuję Panie.

Beata

14.11.2015.

Za dobry dzień i za moją faaaantastyczną szkołę - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

11.11.2015.

Dziękuję Ci za cały dzisiejszy wyjątkowy dzień, Panie Boże :-)

Marysia

Za wały nadodrzańskie - dziękuję Ci, Panie Boże...

Zbyszek

10.11.2015.

Dziękuję Panie za Twoje Słowo na dziś - szczególnie to: "Ci którzy mu zaufali, zrozumieją prawdę, wierni w miłości będą przy Nim trwali". Dziękuję za krótką noc i czas na przemyślenia. Dziękuję za nieustanne sprawdzanie moich granic przez dzieci i za moje emocje. Dziękuję też za pyszną kawę.

J.

09.11.2015.

Dziękuję za akcję pomocy dla potrzebujących szpiku kostnego... Dziękuję za zbierających zakrętki plastikowe, aby tym drobiazgiem wspomóc akcję pomocy niepełnosprawnym... Dziękuję za wolontariuszy zgłoszonych do obsługi Światowych Dni Młodzieży... Dziękuję za dzisiejszą audiencję naszego prezydenta u Ojca Świętego Franciszka. Dziękuję za katechezę Pawła i przekazane pragnienie Twojego Serca spotkania się z każdym z nas w głębi naszego serca... Dziękuję za radość z powodu Wojtka! I za płomienne wielbienie Ciebie!

mw

08.11.2015.

Dziękuję za Marylkę, w intencji której modliliśmy się z okazji 10. rocznicy jej śmierci. Dziękuję za pełny kościół na dzisiejszej Mszy św. "spacerowej" u dominikanów... i za rozpoczęte wczoraj obchody 800 - lecia tego zakonu... Dziękuję za spotkanie w "starym klasztorze" i za konsekrację wrocławskiej świątyni "Opatrzności Bożej", i za legitymację nr 2 dziękuję - i za cały dzień, za radość i sytość...

mw

Za powrót scholi na 20tkę, za to, że dziś mogliśmy się modlić śpiewem i graniem - dziękuję Ci, Panie Jezu.

Zbyszek

Dziękuję Ci Panie za słońce, jesienne kolory i piękno gór. Dziękuję za dzisiejsze Słowo, za odpust, za Wszystkich Świętych. Za Twoją obecność we wszystkich i we wszystkim.

J.

Za zdrowie, udaną imprezę rodzinną i tańce do trzeciej, za wspólne posiłki z Anią w bursie, za pedometr i nachodzący tydzień - dziękuję Ci Panie.

Marysia

07.11.2015.

Dziękuję za to, że dajesz mi "aniołów", dzięki którym poznaję różne natchnienia dane przez Ciebie wrażliwym artystom tworzącym kompozycje muzyczne... Dziękuję za tych, którzy trudzą się wykonać je zgodnie z zapisem, wskazaniami i duchem twórcy... Dziękuję za dzisiejszą pierwszą sobotę miesiąca, za wytłumaczenie, czym jest odpust w Kościele i za wybranie kościoła pw. św. Faustyny na miejsce szczególnych łask i odpustów w rozpoczynającym się za miesiąc Roku Jubileuszowym.

mw

06.11.2015.

Dziękuję za showmena dyrygenta Eiji Oue i Jego współpracę z naszą orkiestrą. Za piękną muzykę dzisiejszego dnia. Bądź pochwalony Panie - właśnie tą muzyką.

Zbyszek

Za muzykę - dziękuję Ci Panie. A szczególnie tę na żywo.

Marysia

Dziękuję za dobrą wiadomość o Basi, za udaną podróż - pomimo mgieł - i dobre nastroje w jesiennych słonecznych kolorach.

mw

05.11.2015.

Dziękuję za dzisiejszych Świętych Patronów, kochających Ciebie i siebie nawzajem, którym błogosławiłeś w ich starości i których Syn Jan przygotował drogę Panu... Dziękuję za wszystkie Elżbiety, Ele i Elusie i wstawiam się za tymi, które są daleko od Ciebie, bo nie wierzą...i za tymi, które są już u Ciebie...

mw

04.11.2015.

Dziękuję za Twoje błogosławieństw o, za pracowity dzień z Halinką i z ZUSem, dziękuję za serdeczność przekazaną mailem i telefonem, za cały dzień dziękuję...

mw

03.11.2015.

Za to, że dziś pomogłeś mi wykonać wszystko, co zaplanowałem, a co było możliwe do wykonania. Dziękuję Ci, Panie. Bądź Panie Jezu błogosławiony. Wywyższam Twoje Święte Imię.

Zbyszek

Dziękuję Panie za Twoje zmiany moich planów, Ty wiesz najlepiej czego mi potrzeba. Dziękuję za ten czas spędzony z rodziną oraz modlitwy nad grobami zmarłych. Dziękuję za to, że mnie prowadzisz i za piękną słoneczną pogodę.

BG

Dziękuję Ci Panie za Motylki - niesforne, ale kochane, za zadanie które przede mną stawiasz. Dziękuję za cudoooowną pieszą poniedziałkową trasę z Piwnej na Monte Cassino, za zieloną falę i radość oraz za transport powrotny, którego potrzebowałam. Za krokomierz, który już gdzieś na mnie czeka oraz za dzisiejszą pochwałę od sM.

Marysia

02.11.2015.

Dziękuję za dzisiejsze modlitwy wypominkowe w Klubie Seniora i na parafialnym cmentarzu, za spotkania i nawiedzenia i za znicze pamięci...

mw

Za piękną, choć nadspodziewanie długą drogę do Legnicy. Za modlitewny, niespieszny spacer po legnickim cmentarzu. Za wszystkie wspomnienia i śpiewy. Za pobyt w rodzinnym domu, rozmowy i radość. I za to, że mogliśmy zabrać dziewczyny do Wrocławia. Dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

01.11.2015.

Dziękuję za dzisiejszą piękną pogodę i osobowicki spacer, za wspominanie świętych - cichych i kochających, za obiad świąteczny przygotowany wspólnym wysiłkiem, za wieczorną Eucharystię i całe to dzisiejsze obdarowanie dziękuję Ci, Panie!

mw

Dziękuję za poranne kompletne Godzinki i za Mszę Świętą. Za wspaniałe jesienne kolory na naszym cmentarzu. Za pięknie przybrane groby i za to, że dałem radę donieść chryzantemy. Za różaniec na cmentarzu i dużo Różanych akcentów. Za spokojny i uroczysty nastrój. Za dobre dzisiejsze zmęczenie. Dziękuję Ci, Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję Ci Panie za wczorajszy wspaniały dzień, za spotkania z ludźmi planowane i nieplanowane, za rozmowy i radość, za przełamanie zniechęcenia. Dziękuję Ci za Anię S., wspólne spacery i kolacje, za wczorajsze wieczorne przepiękne widoki miejskie we mgle i głębokie rozmowy. Dziękuję Ci za dzisiejszy poranek - za ks. Romana, że jest na miejscu. Za piękną pogodę, za spacer na Bujwida, za 10 lat relacji z Michałem, i za kolejne 2,6 kilometra; i że mi postawiłeś niedzielny obiad - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:10
 
RocketTheme Joomla Templates