Wrzesień 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 01 września 2015 15:22

W każdym położeniu dziękujcie, taka jest bowiem wola Boża w Jezusie Chrystusie względem was. (1 Tes 5, 18)

Wszystko, co otrzymujemy, jest Bożą łaską. Nikt z nas nie jest w stanie odpłacić się Panu za to, co mu daje. Nikt też nie ma na swoim koncie takich zasług, że mógłby powiedzieć: "to mi się należało, zasłużyłem na to" - wszyscy jesteśmy grzesznikami. Jedyne, co możemy - i powinniśmy! - zrobić, to dziękować Bogu za Jego dobroć i troskę względem nas i uwielbiać Jego mądrość i niezachwianą miłość.

Jeśli chcesz podzielić się odpowiedzią na pytanie:

Za co dziś dziękujesz Bogu, Dawcy wszelkiego dobra?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu we wrześniu - kliknij Więcej...

30.09.2015.

Dziękuję za piękną jesień - tu i tam. Szczególnie za piękne jesienne kolory ...

Zbyszek

Dziękuję, że wciąż mogę się zatapiać w Twojej miłości :)

bk

Dziękuję za spotkanie po wielu latach z Gienią, za pyszne ciacho z najlepszej karpackiej cukierni, za wspomnienia nim osłodzone, za wszystko dziękuję...

mw

29.09.2015.

Dziękuję za spotkanie z Ewą, za Jej dzieci i męża, za czas spędzony w Ich domu. Za świetny posiłek i za drogę, która niespodziewanie się wydłużyła, ale doprowadziła szczęśliwie do celu. Za to, że dzięki Ewie nie mam problemu z zaparkowaniem samochodu. I za to, że w Polsce jeszcze takich problemów nie ma :)

Zbyszek

Dziękuję Ci za rekolekcje w Ziębicach, za to że znalazł się kierowca, za to że dyrekcja puściła mnie ze szkolenia i będę mogła być także i dziś; dziękuję Ci że mogę nocować u Ani i nie spieszyć się z powrotem, i że sprawa z jedną z sióstr się wyjaśniła.

Marysia

Dziękuję za dzisiejszy poranek.....

mw


28.09.2015.

Dziękuję za bezpieczną podróż i za jej cel. I za wspaniały widok zaćmienia księżyca - bez najmniejszej chmurki. To było piękne...

Zbyszek

27.09.2015.

Dziękuję za radość serca, jaką wzbudza wypełnianie Twoich nakazów....

mw

25.09.2015.

Dziękuję za okulary i lupę...

mw

24.09.2015.

Dziękuję za przyjaciół podnoszących na duchu, a szczególnie za Izę :)

Maria

Za mój pojazd dziękuję Ci Panie, i za wielką frajdę, która trwa :-)

Marysia


23.09.2015.

Dziękuję za Ojca Pio, świętego naszych czasów, pokornego i posłusznego, wielkiego mistyka, a tak bardzo skromnego, głosił Prawdę i uzdrawiał, jak Dwunastu z dzisiejszej Ewangelii...wybrany i posłany.

mw

22.09.2015.

Dziękuję za pierwszy dzień jesieni, słoneczny i kolorowy...

mw

21.09.2015.

Dziękuję za "Pójdź za Mną", jakie usłyszał św. Mateusz - Apostoł i nie tylko...

mw

20.09.2015

Za to dzisiaj dziękuję, że podtrzymujesz całe moje życie i dajesz siły w chodzeniu na Świetlaną Górkę...

mw

Za rodzinne spotkania i super zwyczaj oraz kilka gratów :)

bk

19.09.2015.

Za zakończony dziś Festiwal Wratislavia Cantans, za wszystkich, którzy przygotowali to przedsięwzięcie, za wszystkich artystów, których Festiwal zgromadził, za muzykę, która nie zna granic - dziękuję Ci Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję Ci Panie za niezwykły, muzyczny wrzesień, który jeszcze trwa i nie wiem do końca, co przyniesie.... ale już dziś Ci dziękuję za taką niesamowitą ilość dobrej muzyki na żywo, którą mogłam się cieszyć do tej pory.

Marysia

18.09.2015.

Za Twoją nieustającą opiekę dziękuję. Za Anię, Grażynki i Zofię - dziękuję, za piękną pogodę i bardzo intensywną rehabilitację - dziękuję, za czas i dostęp do komputera - dziękuję.

mw

16.09.2015.

Za wizytę Ani i pyszne ciastko - dziękuję.

Marysia

12.09.2015.

Dziękuję, najlepszy mój LEKARZU, dziękuję... Dziękuję za kochane Siostry Karmelitanki modlące się w naszych intencjach...

mw

11.09.2015.

Dziękuję Ci Panie za dzisiejszą koncertową ucztę, za panią Halinkę i takie muzyczne rozmowy, za jakimi tęskniłam. Ty najlepiej mnie znasz i dajesz we właściwym czasie to, czego potrzebuję. Dziękuję Ci.

Marysia

Dziękuję za dzisiejszy dzień - bez obiadu..- ale z obfitością brzoskwiń...

mw

09.09.2015.

Dziękuję Tobie Boże Ojcze, Tatusiu, że Jesteś, za naszego Pana a Twojego Syna Jezusa Chrystusa, za Mamusię, która oręduje za nami, za Twoją Miłość, Cierpliwość, Przyjaźń. Za to, że zawsze Jesteś. Za tak wielu różnych a wspaniałych i pięknych ludzi we Wspólnocie, za ich poświęcenie abyśmy mogli Ciebie Jezu poznawać. Za Proboszcza i Księży, którzy są z nami duchowo. Za Twoje Ojcze Wszechmogący prowadzenie, za to że Ty Wiesz co dla nas najlepsze. Za Twoją obecność w Eucharystii, spotkaniach, modlitwie. Za to, że możemy Ciebie przyjąć, dotknąć Twojego Najświętszego Ciała w postaci Chleba. Za każdą chwilę, za każde doświadczenie, naukę, oczyszczenie, uzdrowienie. Za piękny czas podczas Rekolekcji. Za siłę w poznawaniu prawdy o sobie samej, za wsparcie w pokonywaniu trudności. Za to, że wszystko ma sens, kiedy Ty prowadzisz. Za wspaniałą muzykę i śpiew, zdjęcia i grafikę, pracę Wspólnoty, Liderkę, wszystkie Grupy i ich prowadzących i uczestników, dzieci, młodzież. Za wszystkich. Tobie Boże Ojcze przez Syna Twojego Jezusa Chrystusa, Dziękuję.

Basia

Dziękuję za małą grupę, wspólną modlitwę i wspomnienia z wakacji...

mw

07.09.2015.

Dziękuję za niedzielne spotkania.... I za poniedziałkowe też.

mw

Dziękuję za Płomieniową Rodzinę :)

bk

06.09.2015

Dziękuję za Twoją obecność :) i za Twoją naukę :) i za rodzinę :)

Beata

Za sobotni wieczór - dziękuję bardzo, Panie Boże.

Marysia


5.09.2015.

Dziękuję, że podtrzymujesz całe moje życie, dajesz mi Swoją Matkę, która w Fatimie wzywała do modlitwy i ofiarowania Jej pierwszych sobót miesiąca (przynajmniej pięciu) - dziś taka sobota - dziękuję za możliwość ekspijacji za grzechy przeciwko Niepokalanemu Sercu Maryi... dziękuję za łaski, jakie otrzymałam po takim trwaniu przez 5 sobót, dziękuję... Dziękuję za bł. Matkę Teresę z Kalkuty, patronkę dzisiejszego dnia, która mówiła: "Nie będziemy w życiu czynić wielkich rzeczy, ale możemy robić małe rzeczy z wielką miłością"...

mw

4.09.2015.

Dziękuję za wzniosłe TE DEUM, które wspaniale wybrzmiało na inauguracji Narodowego Forum Muzyki... Dziękuję za śp. Ks. Aleksandra Zienkiewicza i za siostry nazaretanki, które ukrywały go - dzisiaj są wspominane - Matka Stella - przełożona i 10 jej towarzyszek - błogosławione męczennice ...

mw

Dziękuję za NFM, za dzisiejszą Galę. Czerwony chodnik, gości z Ostrowa, napitki i przekąski, za świetną muzykę i fantastyczną akustykę i klimatyzację. Również za to, że odważyłem się szturchnąć panią w poprzednim rzędzie, która cały czas rozmawiała i robiła zdjęcia... :)

Zbyszek

Dziękuję Ci Panie za wygrany w czerwcu bilet. Dziękuję, że mogłam rozkoszować się dziś zarówno dźwiękami, jak i widokiem - a nawet pysznymi przekąskami. Dziękuję za suknię, którą mi dałeś na tę okazję i za jej transport od krawcowej. Dziękuję Ci za wszystkich, z którymi mogłam tam dzisiaj być i za siostrę Różę, która czekała do późna.

Marysia

Dziękuję Ci Panie za zdrowie i że Ty już uzdrowiłeś. Dziękuję za sen i spokojne podziwianie świata przez małe osóbki, za każdą chwilę spokojną i trudną...

Marta

3.09.2015.

Za moje nowe mieszkanko dziękuję Ci, Panie.

Marysia

Dziękuję za słowa: "Wypłyń na głębię".

mw 

2.09.2015.

Za punktualny pociąg, dziękuję! ;-)

Ania

Dziękuję, że przypominasz mi co jakiś czas słowami św. Pawła: "Z radością dziękujcie Ojcu, który was uzdolnił do uczestnictwa w dziale świętych w światłości. On uwolnił nas spod władzy ciemności i przeniósł do królestwa swego umiłowanego Syna, w którym mamy odkupienie, odpuszczenie grzechów." Z radością dziękuję Ci, Panie!

mw

1.09.2015.

Za różane popołudnia - dziękuję Ci Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za minione pół roku. :-)

Ania

Zmieniony: niedziela, 26 czerwca 2016 12:06
 
RocketTheme Joomla Templates