Sierpień 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 31 lipca 2015 22:20

Zdarza ci się czasem narzekać? Narzekanie przychodzi tak łatwo, że często nie zdajemy sobie sprawy z tego, co robimy. Ale narzekanie to wyraz niewdzięczności. Szemranie to przeciwieństwo ufności. Lekarstwem na to? Dziękczynienie i uwielbienie Boga, który nad wszystkim czuwa i wszystko ma w swojej dłoni.

Jeśli chcesz podzielić się odpowiedzią na pytanie:

Za co dzisiaj Bogu dziękujesz i w czym pragniesz Go uwielbić?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

Jeśli chcesz się przekonać, jak Bóg działał w naszym życiu w sierpniu - kliknij Więcej...

 

31.08.2015.

Dziękuję za cały sierpień - trudny pogodowo i zdrowotnie - dziękuję za wszystko...

mw

Dziękuję Ci Panie Boże za dobry, spokojny, bezpieczny rok u Basi. Za siódemki, i moją miniwspólnotę siódemkową - Anię, Tereskę i Zbyszka; za wszystkie znajome twarze... za parafię Świętej Rodziny, za całe piękne Sępolno i tutejszych ludzi.

Marysia

30.08.2015.

Dziękuję za Dzień Swięty, za transmisje Mszy św. z Jasnej Góry i z Gdańska, dziękuję za Twoją Obecność w sercach tylu Polaków, dziękuję za radość i nadzieję, za metanoję... Dziękuję za odkrycie genetyków z Uniwersytetu Stanford w USA potwierdzające prawdę o naszym wspólnym pochodzeniu z resztą Słowian i że my - Polacy Rodacy (Słowianie) - żyjemy nieprzerwanie na naszych rdzennych terenach od przeszło 10 700 lat!

mw

Dziękuję za warsztaty muzyczne i możliwość śpiewania w lesie i nad rzeką. Za całe piękne wakacje - dziękuję!

Maria

Dziękuję Ci Panie za wczorajszy wieczór, na który czekałam cztery lata - warto było :-)

Marysia

29.08.2015

Za to, że spełniasz marzenia, zgodne z Twoją wolą, Panie Boże. Nawet, jeśli trzeba trochę poczekać ...

Zbyszek

Dziękuję za dzisiejszy dzień, za medale sportowców, za domową ciszę i dar wakacyjnej ciepłej pogody... Dziękuję za decyzję narzeczonych i za Młodych, wczoraj poślubionych... 

mw

28.08.2015

Dziękuję za sympozjum naukowe przesuwające o kilka dni oddrutowanie...  Dziękuję za miły czas w ogródku Ani... Dziękuję za wieczorną modlitwę w intencji Marii ("Żabki") w rocznicę jej śmierci i za rodzinne długie spotkanie po Mszy św. Dziękuję za otrzymane z Australii zdjęcia.. 

mw

27.08.2015

Dziękuję za Godzinę Miłosierdzia.

Zbyszek

26.08.2015

Dziękuję za otrzymanego smsa wielbiącego Cię, Panie - był bardzo potrzebny - włączyłam się z radością w tak trudnym czasie wielogodzinnego stania w korku na autostradzie. Zawsze przychodzisz z pomocą!

mw

25.08.2015

Dziękuję Ci Panie Boże - za Dwójkę, za wygrane płyty, za radość!

Marysia


22.08.2015

Za zakończone dziś rekolekcje w Lewinie - dziękuję Tobie Panie Boże - myślę, że w imieniu wszystkich uczestników :). Za ojca Romana i księdza Artura. Za pogodę w sam raz i w samą porę. Zasadniczo za wszystko - również za zniszczone pierwszego dnia skrzypce :)

Zbyszek

Dzięki Ci Panie za deszcz! Za Maryję, która go nam wyprasza - padało przecież w Jej Święto i dzisiaj, w Jej dzień. I dziękuję za bardzo dobry dzień, po ciężkiej nocy, za to, że wysłuchujesz modlitwy prośby o sen i że przywracasz nadzieję. I dzięki za Małgosię, za spotkanie i jej dziękowanie Tobie. Za przyjazną twarz tego trudnego poranka.

Marta

Dziękuję Ci Panie, że mogłam sobie pojeździć z góry na dół, dziękuję za Twoją obecność w tabernakulum i w Obliczu, za dobrą pogodę. Dziękuję za przełamanie monotonii w częściach stałych, które mi się bardzo marzyło; za odniesione zwycięstwa w trudnych sytuacjach i za tych, którzy dawali wsparcie, gdy było potrzebne. Za panią, która mi sprzedała skarpetki, choć było już zamknięte. A przede wszystkim za wszystkie nie zawsze łatwe, ale bardzo ważne i owocne rozmowy.

Marysia

20.08.2015

Dziękuję za niespodziewane poranne spotkanie z bliźniakami i ich dzielną Mamą, dajesz jej siły i radość, dziękuję Ci, Panie, - za Twoją miłość...za troskę i opiekę...

mw

Dziękuję za Twoją obecność i prowadzenie oraz dzielne przywracanie radości

Beata

19.08.2015

Dziękuję za wczorajszy dzień. Za miejsce na parkingu, za pomoc pani doktor i darmową wizytę dla obu chłopaków. Za to, że dałam sobie radę... Wielbię Pana bo dobry jest!

Marta

Dziękuję za chłodną noc...

mw

18.08.2015

Dziękuję za kalendarz liturgiczny Maryi Niepokalanej, pozwalający mi duchowo uczestniczyć w codziennej liturgii.
Dziękuję za bł. Sancję Szymkowiak - "Anioła Dobroci", urodzoną tego samego dnia i miesiąca - ale 34 lata wcześniej. Nie wiedziałam do dzisiaj, że mam taką Patronkę

mw

Dziękuję, że nawet kiedy jest młyn to Ty jesteś ze mną :) Dziękuję za odżycie i za zakupy z rodzicami :)

Beata

17.08.2015

Dziękuję za rozpoczynającą się dziś nowennę przed obchodzoną 26 sierpnia uroczystością Matki Bożej Częstochowskiej , która w tym roku wpisuje się w przygotowania do jubileuszu 1050. rocznicy chrztu Polski. 
Dziękuję za św. Jana Bosko, założyciela Zgromadzenia Salezjanów, które właśnie świętuje 200-lecie Jego urodzin.
Dziękuję za świadectwo życia Brata Rogera w setną rocznicę jego urodzin, dziesiątą tragicznej śmierci, a także w 75-lecie przybycia do Taizé. Benedykt XVI określił Brata Rogera mianem „niestrudzonego świadka Ewangelii pokoju i pojednania, pobudzonego ogniem ekumenizmu świętości”.

Dziękuję za dzisiejszy Psalm responsoryjny z refrenem: "Przebacz, o Panie, swojemu ludowi".
"Uwalniał ich wiele razy, oni zaś buntowali się przeciw Jego zamysłom. Lecz wejrzał na ich utrapienie, wysłuchał ich modlitwy. Przebacz, o Panie, swojemu ludowi". Dziękuję za Twoją miłość miłosierną!

Dziękuję za dzisiejszego Patrona, św. Jacka Odrowąża i za wszystkich znanych mi Jacków, dziękuję za dzisiaj urodzonego Stasia i jego rodziców...

mw

16.08.2015

Dziękuję za rozpoczęte Rekolekcje i za tęsknotę. Dziękuję za rodzinny weekend w Wieluniu. Dziękuję za to jak prowadzisz nasze drogi.

Beata

Dziękuję za dzisiejszą transmisję telewizyjną Mszy św. z kaplicy św. Faustyny w Łagiewnikach, za możliwość Komunii Duchowej, dziękuję ...

mw

15.08.2015

Dzięki Ci Panie za możliwość uczestniczenia w Eucharystii, za piękne kazanie i naukę przy spowiedzi i za ks. Piotra 

mb

14.08.2015.

"Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu. Dziękujcie zawsze. Za wszystko. Bogu. A jest za co. Perseidy były? Pewnie, spadały setkami. A zboże, chleb, jak się obficie sypie z kłosów, głodu nie będzie. Nawet pszczoły uwinęły się z lipami, miód będzie. A ci ludzie, którym mówimy „Cześć!”, „Dzień dobry!” albo „Szczęść Boże!”, to żadna nasza zasługa, dar. Jest za co dziękować. Dziękujcie zawsze za wszystko Bogu, List do Efezjan (5,20). Dziękujcie." To dzisiejszy wpis na blogu ITINERARIUM. Dziękuję za jedność myśli.

mw

Za cały dzień spędzony z Dwójką dziękuję Ci, Panie.

Marysia


13.08.2015.

Za to, że jestem w domu.....

mw

12.08.2015.

Za modlących się w intencji mojego zdrowia i za wszystkie zanoszone modlitwy. Za tych, którzy oddali krew w związku z moją operacją. Za lekarzy i personel medyczny. Za to, że ksiądz kapelan znalazł się we właściwym czasie i miejscu z Sakramentem Chorych. Dziękuję Ci Panie Boże. Jestem teraz słaba, ale Ty jesteś Mocarzem :)

mw

Za dzisiejsze "przypadkowe" spotkanie dziękuję :-) :-) Oraz za stancję. Jesteś wielki.

Marysia

11.08.2015.

Dzięki Ci Panie za wszystko czym mnie obdarzasz! A tak wiele tego, że tej strony by zbrakło. A tak na teraz, to za moje dzieci i męża, za urlop tacierzyński, za teściów i ich pomoc, za spacer i pracę w ogrodzie, za zjedzone spokojnie drugie śniadanie i chwilę "na komputer". Za zdrowie i Twoją nieustanną opiekę! Dzięki Ci o dobry Boże!

Marta

10.08.2015.

Za Chopina & Pobłocką. Za uścisk dłoni Kulki i Strahla. Za łzy w oczach z powodu piękna muzyki. Za Twoje niewątpliwe działanie Duchu Święty. Dziękuję z całego serca.

Zbyszek

09.08.2015.

Za jezuitów w Kaliszu, czas wyciszenia i słuchania, doświadczenie Twojej bliskości - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

05.08.2015.

Dziękuję za dzisiejszą intencję Mszy św, dającą pokój, radość i mocne zawierzenie Jezusowi, który się ofiaruje pod tak kruchą postacią - Mocarz!

mw


04.08.2015.

Dziękuję za świętego patrona dzisiejszego dnia, którego poznawaliśmy przez cały rok poświęcony temu Proboszczowi z Ars, dziękuję za przykład jego życia i świętości, za umiłowania adorowania Ciebie, Panie Jezu w Najświętszym Sakramencie, za mądrość służby w konfesjonale i dziękuję za ks. Jacka, któremu dałeś takiego patrona w dniu urodzin!

mw

03.08.2015.

Dziękuję ci za rzeszę duchowych pielgrzymów, towarzyszących idącym na Jasną Górę... Dziękuję za intencje jakie wzbudzasz w ich sercach...

mw

02.08.2015.

Za to, że mojej mamie udało się uratować moją jukę :-) Tak się cieszę! Dziękuję :-)

Marysia

01.08.2015.

Dziękuję Ci, Panie, że czuwasz nad wszystkim i wszystko masz w swojej dłoni, że kochasz i prowadzisz - ufam, że poprowadzisz ręce kardiochirurgów i będziesz czuwał nad wszystkim co mnie czeka w przyszłym tygodniu ... i dalej. Dziękuję za odwagę i waleczność Powstańców Warszawskich, których zbrojny czyn wyzwoleńczy sprzed 71 laty - dzisiaj wspominamy.

mw

Zmieniony: wtorek, 01 września 2015 17:14
 
RocketTheme Joomla Templates