Migdałek - Z mięsem ostrożnie PDF Drukuj Email
Migdałki
piątek, 31 grudnia 2010 08:27

Święta, Sylwester, Nowy Rok, tyle zamętu, a tu jeszcze kolęda i ksiądz przyjdzie. I jak przyjdzie, to zawsze może się przydarzyć jakaś wpadka. Albo nam albo księdzu.

Jeden z moich kolegów zszedł już prawie całą wieś, kolędował od rana od domu do domu i nikt mu nawet kromki chleba nie dał. W przedostatnim domu, starsza pani zauważyła zmęczenie duszpasterza i zaproponowała herbatkę i ciastko. Ksiądz zjadł natychmiast i ze smakiem. Gospodyni zapytała:

-  Proszę księdza, nic prawie nie mam na dziś, ale skoro ksiądz ma taki apetyt, to może kawałek kurczaka zjadłby ksiądz? Czy raczej nie ...?

- Ależ chętnie, z przyjemnością! - cieszył się duszpasterz i chrupał skrzydełka drobiowe.

Gospodyni przyglądała mu się uważnie i jakby z niedowierzaniem i nieśmiało rzuciła:

- No, mogę jeszcze kanapki zrobić, ale mam tylko krakowską ...

- O, świetnie, może być! - zgodził się gość.

Kiedy wcinał kanapki, przyszło mu do głowy, że on tak pałaszuje a jego dobrodziejka tylko patrzy. 

- A pani? Może pani też coś zje? - zapytał

 - A nie, nie, nie! - zaprotestowała gospodyni - Ja to proszę księdza w piątki poszczę i mięsa nie jem!

Głupio się słudze Bożemu zrobiło, że z głodu o piątku zapomniał. Gdyby dziś ktoś z was zapomniał, nie zgrzeszy, bo raczej w całej Polsce, z racji Sylwestra, jest dyspensa od postu.

 Na sam koniec, do każdej i każdego z was wysyłam szczere podziękowanie za ostatni rok i za wszystkie inne lata wspólnej drogi. Dziękuję za słowa życzliwe, krytyczne i wredne. Dziękuję za tych z was, którzy czytują Itinerarium codziennie i tych, co zerkają tu od czasu do czasu. Na rok 2011 od narodzenia Chrystusa życzę szczęścia i odwagi.

 

Ks. Mietek Puzewicz

Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

 

PS. Jutro i pojutrze zapraszam do posłuchania kazań krótkich kazań na stronie www.itinerarium.pl

Zmieniony: sobota, 01 stycznia 2011 11:20
 
RocketTheme Joomla Templates