Maj 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
piątek, 01 maja 2015 13:42

 Nie ma obowiązku większego nad obowiązek wdzięczności. (św. Ambroży z Mediolanu).

Wdzięczność jest rozwojowa. Pomaga dobrze się ustawić w relacji z Panem Bogiem mocniej uświadamiając, że to ja jestem obdarowanym, a On jest obdarowującym. To ja jestem stworzeniem, a On jest Stwórcą. Oddając Mu podziękowanie, oddaję Mu zarazem cześć, bo uznaję swoją od Niego zależność. Wszystko się pięknie wiąże ze sobą.

Zatem jeśli uznajesz, że jesteś Jego stworzeniem i dostrzegasz (albo: chcesz dostrzegać) małe i duże dary swojego Pana, wyraź wdzięczność.

W sercu, w modlitwie, a może i tutaj...... pisząc na adres Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. lub zostawiając komentarz do niniejszego artykułu po zalogowaniu

 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w maju, kliknij Więcej...

31.05.2015.

Dziękuję Ci, Boże Ojcze, Tatusiu, za to, że jestem; Dziękuję Ci, Panie Jezu, Przyjacielu, za to, że zbawiłeś mnie; Dziękuję Ci, Duchu Święty, Pocieszycielu, za to, że mnie uświęcasz... Dziękuję...

mw

30.05.2015.

Dziękuję za sobotnią radość z bycia razem..

mw

Dziękuję za yt :)

Zbyszek


29.05.2015.

Dziękuję za kameralność, natchnienie i "wygraną" i za sprawny "komputer osobisty" i oczekiwaną telefoniczną rozmowę.
We wspomnienie św. Urszuli dziękuję za Jej ślady - w St.Petersburgu i w Krakowie...

mw

28.05.2015.

Dziękuję za dzisiejsze święto Jezusa Chrystusa Najwyższego Kapłana. Ten dzień ma stać się momentem świętowania sakramentu kapłaństwa, tak by dzień Wielkiego Czwartku był w pełni skupiony na tajemnicy Eucharystii. Dziękuję za naszych kapłanów, żyjących dla nas - "In Persona Christi".

mw

Dziękuję Panie za Grzesia - za to, że jest i za to jaki jest.

bw

Dziękuję za Prostych przed Panem.

Maria

27.05.2015.

Dziękuję za obchodzone dzisiaj rocznice święceń kapłańskich, zwłaszcza tych kapłanów, których postawiłeś, Panie na mojej drodze.

mw

Za maila, którego już się nie spodziewałam - a który dziś przyszedł i mnie wzruszył. Za białą sukienkę i pierwszą Komunię 27.05. dawno temu. I za pewną rozmowę, która mi dziś pomogła zrozumieć Twoje działanie.

Marysia

26.05.2015.

Dziękuję za Twoją obecność konstruktywną w redakcji - przy zamykaniu kolejnego numeru. Dziękuję, że zgubione drobiazgi dały okazję do życzliwych myśli o znalazcach... Dziękuje za dzisiejsze słodkie świętowanie macierzyństwa, za radość...

mw

Za stały konfesjonał w katedrze - dziękuję Ci, Panie. I za znajomy głos za kratkami :)

Marysia

25.05.2015.

Dziękuję za naszą niepowtarzalną małą grupkę :)

Maria

Dziękuję za telewizję, dzięki której mogłam w łączności z Ojcem Świętym Franciszkiem uczestniczyć w Eucharystii w Rzymie w dzień Zesłania Ducha Swiętego

mw

24.05.2015.

Dziękuję za radość i oczekiwaną zmianę - za obiecaną nam "nowość" i różne drobiazgi - jak długa nocna rozmowa....

mw

Dziękuję za piękne Czuwanie, za wszystkich ludzi trwających na modlitwie, za ks. Marka i ks. Janusza. Dziękuję Ci, Duchu Święty, za to, że pocieszasz i umacniasz.

Maria


23.05.2015.

Dziękuję za dzisiejsze Czuwanie w oczekiwaniu na Twojego Ducha - rozpoczęte wysłuchaniem świetnych (i mniej świetnych) chórów. I za naukę z tego płynącą ...

Zbyszek

Za Twoje niespodziewane odpowiedzi na dwa pytania, które mnie od dawna nurtowały - dziękuję Ci Panie.

Marysia

Za fantastyczne spotkanie z dziećmi i młodzieżą, za ich zaangażowanie, pomoc i zadowolone miny - dziękuję Ci Panie.

bw

22.05.2015.

Za wielgaśne prasowanie, za spojrzenie wstecz i odkrycie, że cierpienie miało sens, za to, że cały czas byłeś i jesteś, że nieustannie kierujesz na właściwą drogę - dziękuję Ci, Panie!

bw

Dziękuję, że uświęcasz nas w Duchu Świętym, Panie Jezu.

mw

Za "Twórca wszystkich rzeczy" na samym końcu, za bycie na właściwym miejscu dziś, za wewnętrzną zgodę na pomyłki, dziękuję Ci Panie.

Marysia

Za wczoraj i dzisiaj, za Twoje prowadzenie i delikatność, dziękuję z całego serca.

mz

Dziękuję za wczorajszy deszcz potrzebny ogrodnikom i za dzisiejsze słoneczko...

mw


21.05.2015.

Dziękuję za "moc w słabości", dziękuję ...

mw

Dziękuję za o. Szustaka i jego nowennę przez Zesłaniem Ducha Świętego.

Maria

Dziękuję za dzisiejsze spotkanie z Tobą w Najświętszym Sakramencie, za dotknięcie rany i za Twoją moc.

bw

20.05.2015.

Za nowennę w intencji wyborów prezydenckich dziękuję Ci, Panie.

mw

Dz 20, 35-36 We wszystkim pokazałem wam, że tak pracując, trzeba wspierać słabych i pamiętać o słowach Pana Jezusa, które On sam wypowiedział: „Więcej szczęścia jest w dawaniu aniżeli w braniu”». DZIĘKUJĘ CI PANIE za to, że mogę dawać.

Leszek

19.05.2015.

Dziękuję Ci za film "Apartament" - niezwykły..... Za twórców, pomysłodawców, realizatorów. Za przeżycia podczas seansu i po nim.

Marysia

Dziękuję Panie za Leszka, za dar pracy na wysokościach i jego uczynność.

bw

Dziękuję za udaną operację c. Toli i że już nie cierpi, za spotkanie poniedziałkowe i diakonię medialną... i za Twoją reżyserię, Duchu Pana.

mw

18.05.2015.

Za piękny poranek, tak współbrzmiący z Psalmem na dziś - dziękuję Ci Panie Jezu. No i za 150000  w 3 lata :).

Zbyszek

17.05.2015.

Zawsze mi sie marzyło, by móc uwielbiać Pana w tak licznym zgromadzeniu https://www.youtube.com/watch?v=vg5qDljEw7Q i marzenie się spełniło w Częstochowie ;) - Jak wielki jest Bóg! I jeszcze na dokładkę w nawiazaniu do wystapienia siostry z Berlina, bo Chris Tomlin jest zdaje sie protestantem, kolejna pieśń uwielbienia "Nasz Bóg": https://www.youtube.com/watch?v=NJpt1hSYf2o

bw

Dziękuję za cały przepiękny Twój tydzień :) Za ogrom miłości i wspaniałą rodzinę :) I za Oikos :)

Betka

Dziękuję za to szczególne miejsce, jakim jest Częstochowa. Za stałe miejsce PP na DA :). Za Sandrę i Dorotę, i ich nieocenioną pomoc przy logistyce dojazdu i rozdziale noclegów. Za świetne Gospel Rain, modlitwę, nauczania. Za przypomnienie, że choć nazywa się nas także Odnową Charyzmatyczną, to jednak wolimy określenie Odnowa w Duchu Świętym, bo największym darem jest sama Osoba Ducha Świetego. Za całe bogactwo tego czasu - dziękuję!

Maria

I ja dziękuję za cały wczorajszy dzień, za wszystkich ludzi, którzy byli w Częstochowie, za Gospel Rain, za przepiękne halo wokół słońca, za to, że posyłasz dalej i wzywasz do płodności. Dziękuję.

ab

16.05.2015.

Za pogodę, Gospel Rain i przepiękne halo nad Częstochową - dziękuję Ci Panie Boże.

Zbyszek

Za szczęśliwe kolejne dwa dni - piękną pogodę i łaski, łaski, łaski...

mw

Za wyjątkowy dzień dziękuję Ci Panie, za mnóstwo dobych doświadczeń, za Gospel Rain i za to, że się mogłam w autobusie wyśpiewać za wszystkie czasy :-)

Marysia

14.05.2015.

Za upojne godziny w bibliotece UWr. dziękuję Ci, Panie.

Marysia

Dziękuję za dr Zofię Chęcinską, którą dzisiaj żegnaliśmy, wspominając Jej dobroć i mądrość podczas Mszy św. pogrzebowej... dziękuję Ci, Panie za wszystkie z Nią spotkania, za Jej patriotyzm i radość z każdej edycji parafialnego pisma, za chęć współpracy i zaangażowanie modlitewne...za każdy ślad przyjaźni, dziękuję Ci, Panie, ufając, że Twoja miłość będzie nagrodą w wieczności za Jej ziemskie życie...

mw


13.05.2015.

Dziękuję za środową małą grupę i fatimskie przesłanie, wzywające do nawrócenia i modlitwy, jakże aktualne od 98 lat...

mw

12.05.2015.

Dziękuję za poniedziałkową radość wielbienia Ciebie we wspólnocie... Za wtorkowe spotkania - poranne i wieczorne - oraz za intencję modlitewną o dary Ducha świętego dla wyborców... Dziękuję też za wyczerpany akumulator...

mw

11.05.2015.

Dziękuję za obrączki pasujące do rączki :) dziękuję, za oddanie Tobie dnia, dzięki czemu wszystko się udało jak trzeba i za miłych Państwa w urzędzie :D

Beata

Za dzisiejszy refren psalmu: "Pan w swoim ludzie upodobał sobie", za to upodobanie, dzięki Ci, Panie!

mw

10.05.2015.

Za dzisiejszy dzień cały, dziękuję Ci, Panie, za Twoją miłość i przyjaźń, za obdarowanie łaskami i Tobą samym w cudzie Komunii św., za kapłanów "margaretkowych" , a także za doświadczenie miłości wzajemnej wśród najbliższych,dziękuję!

mw

Za dzisiejsze kije dziękuję Ci, Panie.

Marysia

09.05.2015

Za wzruszenia - dziękuję Ci Panie.

Zbyszek

Za nieprzewidzianych miłych stołowników, których było czym przyjąć - za Twoje prowadzenie przy zakupach, dziękuję i za radość i odpoczynek...

mw

Dziękuję za dzisiejsze Słowo: "Ja wybrałem was ze świata".

Teresa

08.05.2015.

Dziękuję za wszystkie Stasie i Staszków, a także za wszystkich świętych noszących to imię....

mw

07.05.2015.

Za długie życie, dobroć i łagodność, za ofiarną pracę dla naszej diecezji śp. ks. Biskupa Józefa Pazdura - Seniora, Ojca rzeszy Kapłanów, opiekuna wielu Stowarzyszeń, przyjaznego i życzliwego, dziękuję Ci, Panie i proszę Cię o radość wieczną z Tobą w domu Ojca...

mw

Za popołudnie z chrześniakiem i Jego rodziną - dziękuję Ci Panie Boże.

Zbyszek

Za papier do pieczenia i formę do ciasta, za książkę, którą chciałam przeczytać i za genialne kolorowanki dla moich dzieci. Dziękuję Ci za dzień pełen prezentów!

Marysia

06.05.2015.

Za pachnące kwitnącym bzem powietrze i radość spotkania w Opolu, dziękuję Ci, Panie.

mw

05.05.2015.

Za wczorajszą modlitwę, budującą wiarę i ufność i dzisiejszą twórczą dyskusję, za planowane Triduum Pięćdziesiątnicy, dziękuję Ci, Panie.

mw

Za słowa, które przyszły wczoraj przez Milleniusza na spotkaniu, o tym, że... czynisz wszystko nowe :)

Maria

Za uczciwego znalazcę mojego kalendarza dziękuję Ci, Panie.

Marysia

03.05.2015.

Za spokój, piękno wiosny otaczającej zewsząd, za drożdżówki Idy i powrót dzieci z majówki, za pełny kościół i radość... za znalezione zapiski dziękuję Ci, Panie!

mw

Za radość i za to, że czynisz wszystko nowe - dziękuję!

Maria

01.05.2015.

Dziękuję za piękny bukiet kwitnącej wiśni - tuż za oknem i za bujną zieleń - z dnia na dzień coraz bardziej soczystą, za dzisiejszy odpoczynek i radość wieczornego spotkania z Tobą i Twoją Matką a naszą Królową i Matką też!  Kiedyś mówił mi Anglik: "my mamy znacznie lepiej od was, Polaków, bo mamy królową do kochania i rząd do krytykowania"... A przecież my mamy Królową! I to jaką! Dziękujemy Ci za Nią, Panie!

mw

Za aparat, który spadł z nieba - dziękuję Ci Panie Boże :)

Zbyszek

Za dzisiejsze wyjątkowe spotkanie i pogaduchy dziękuję Ci, Panie Boże.

Marysia
 

Zmieniony: wtorek, 30 czerwca 2015 00:10
 
RocketTheme Joomla Templates