Kwiecień 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
wtorek, 31 marca 2015 19:36

Kwiecień plecień poprzeplata... trochę zimy, trochę lata...
I w naszym życiu wewnętrznym jest podobnie. Czasem słońce, czasem deszcz, czasem jedno i drugie, aby powstała tęcza.

Czasami czujemy oziębienie i nasze serce jest znowu
jakby z kamienia. Czasami wręcz rozpiera nas żywe bicie serca. Bez względu na pogodę i tą wewnętrzną i zewnętrzną pamiętajmy:

Niech wasza mowa będzie: Tak, tak; nie, nie. A co nadto jest, od Złego pochodzi.
(Mt 5,37)

Jeśli chcesz się podzielić odpowiedzią na pytanie:

Jak dzisiaj dopomógł Ci Bóg?

zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w kwietniu, kliknij Więcej...

30.04.2015.

Za cały kwiecień-plecień dziękuję, za Twoją obecność, pomoc i radość, pomimo trudności - minimalizowanych przez ufność w Twoją miłość, wiarę i nadzieję... Jakie to szczęście - Twoje zbawienie i moc zmartwychwstania! Za wszystko dziękuję Ci, Panie...

mw

Za nowe odkrycie, czyli zespół Guadalupe - dziękuję Ci, Panie.

Maria

28.04.2015.

Za tydzień w Krakowie, Twoje prowadzenie, bliskość świętej Urszuli Ledóchowskiej i Matki Teresy od Jezusa (Marianny Markowskiej) karmelitanki bosej, pierwszej w Polsce mistyczki (z XVII w.), której proces beatyfikacyjny właśnie został uroczyście zamknięty...dziękuję Ci, Panie! I za Twoją odczuwalną mocno opiekę...

mw

Za chłopaka, który mi ustąpił miejsca w tramwaju w tej dokładnie chwili, w której pomyślałam że nie ma szans, by usiąść :-) :-) :-)

Marysia

27.04.2015.

Za Różyczkę, Marysię, Kubusia, Nikosia, za wszystkie szczęśliwe roześmiane dzieci i za Ich rodziny - dziękuję Ci Panie Boże. 

Zbyszek

Dziękuję za dzisiejszą niesamowitą radość ze spotkania z Tobą. Za to jak niezwykle działasz....

mz

26.04.2015. 

Dziękuję za dzisiejszy dzień. Za to, że mogę robić to, co robię. Za 20-tkę. Za to, że jesteś Pasterzem, który nie potępia owiec, które się zagubią, ale odnajduje je i przygarnia.

Maria

Za niezwykły weekend - dziękuję Ci Panie. Za wszystko.

Marysia

25.04.2015.

Za radość dzisiejszego koncertu. Za wspaniałą Agatę Szymczewską, za talent, który Jej dałeś i za to, że tak dobrze z tego korzysta. Za radosną Leopoldinę. Za to, że znów pokazałeś tę prawdę, że muzyka - tak jak Ty Panie Boże - nie zna granic... Za to wszystko dziękuję Ci Panie Boże.

Zbyszek

23.04.2015.

Za spowiednika - dziękuję. I za doświadczenie wolności.

Marysia

20.04.2015.

Dziękuję za urodziny Mai, za kwitnące magnolie pod porodówką, za doktora z parteru i "Ziutencję" z piętra, za to, że nie byłam wtedy sama, a dziś - za rodzinne wspólne świętowanie... dziękuję!

mw

Dziękuję za małżeńskie mądrości wspólnotowe :) i za pamięć :) 

Beata

19.04.2015.

Dziękuję za te dwa miesiące, które jeszcze pozostały! :)

Beata

18.04.2015.

Dziękuję za moją siostrzyczkę w dniu jej urodzin :) i za wspaniałą rodzinę jaką stworzyła :)

Beata

Dziękuję za Twoje słowo-obdarowanie pokojem, jakiego nikt inny dać nie może i za to dziękuję, że zabierasz mój niepokój i pokazujesz mi jakie złe skutki on daje..

mw

Dziekuję Ci, Jezu, za to, że przynosisz pokój. I że pokazujesz mi, że najważniejsze jest to, by nie stracić Ciebie z oczu.

Maria

Dziękuję za dzisiejsze odwiedziny i wspólne śniadanie, za skoszoną trawę i telefoniczną rozmowę, za radość od poranka, dziękuję za wszystko co się dzieje wokół i za proroków omawianych w książce: "Biblijna ścieżka życia"...dziękuję!

mw


17.04.2015.

Za poranne spotkanie z Tobą w Eucharystii i całodniową radość złożoną z różnych drobiazgów, za błękitne niezapominajki i pączkującą zieleń dziękuję Ci, Panie.

mw

Dziękuję za dzisiejszy DKF, za dobry film, za ogrom ludzi i za wkład pracy Maćka Gosi i Nutki.

Leszek

16.04.2015.

 

Za dobre wiadomości i Twoje łaski, dziękuję Ci, Panie, za obecność Haneczki wracającej do zdrowia, za arię śpiewaną przez Anulkę i rozmowę z jej mamą, za ładną pogodę i nadzieję...

mw

Dziękuję Bogu za dar życia, za rodziców, za żonę i dzieci, za kapłanów, których spotkałem w moim życiu, za dobrych ludzi, za wspólnotę.

Olek

Za mój Ogród :) Za alejkę z magnoliami, sasanki, tulipany, żonkile, hiacynty. Za zapachy, dźwięki, za piękno w każdej postaci - dziękuję!

Maria

15.04.2015.

Dziękuję za dzisiejsze spotkanie z przyjaciółkami i decyzję sporządzenia testamentu, z uwagi na nowe zasady dziedziczenia... Dziękuję za świadomość nagości w dniu powrotu do Domu Ojca... Dziękuję za Twoją miłość i bogactwo Twoich łask.

mw

14.04.2015.

Dziękuję za męczący dzień i przypomnienie, że konieczny trud jest jeszcze przede mną... Dziękuję za kolejne "przyspieszenie"... Dziękuję za 1049 rocznicę chrztu św. Mieszka I, jego rodziny i państwa Polskiego. 14 kwietnia 966 roku to był dzień oczekiwania na Zmartwychwstanie - Wielka Sobota...początek naszego chrześcijaństwa ... Dziękuję Ci, Panie za ten pierwszy chrzest św. i za mój chrzest św. i za wielkie łaski, jakie daje chrzest św. Dziękuję!

mw

Za nagłe spotkanie Ciebie w szpitalu - dziękuję Ci Panie Jezu...

Zbyszek

Dziękuję Ci za panią fotograf, co mi spadła z nieba :)

Marysia

13.04.2015.

Dziękuję za radość tych wszystkich wspólnych płomiennych dni :) Szacun dla Ciebie Boże! =)

Beata

12.04.2015.

Za reanimację dwudziestkowej scholi - właśnie w Niedzielę Twojego Miłosierdzia - dziękuję Ci Panie Boże.

Zbyszek

Dziękuję za Godzinę Miłosierdzia.....

mw

Dziękuję za zdrój Bożego Miłosierdzia :) Za ulubioną ławkę prowadzącą do konfesjonału, za wolność dziecka Bożego. Dziękuję, że prowadzisz ku miłości i do Miłości. Dziękuję, że Jesteś i że ja jestem :) Dziękuję za wszystkich, którymi mnie otaczasz. I dziękuję za poważne wyzwania, które przede mną :)

Beata

11.04.2015.

Za dzisiejsze czuwanie w Karmelu, za przemodlony wieczór, a zwłaszcza za taniec - bardzo Ci dziękuję, Panie Jezu.

Marysia

Dziękuję za czas trwania z Tobą, Panie, za pieśni wychwalające Boże Miłosierdzie, za wspaniałą wiadomość, że relikwie naszego świętego Jana Pawła II zostały przywiezione dla parafii św. Faustyny...

mw

10.04.2015.

Dziękuję za Twoje miłosierdzie dla dusz w czyśćcu cierpiących... Dziękuję za wiarę i nadzieję... i za dzisiejsze uroczystości... Dziękuję za zapowiedź jutrzejszego czuwania w wigilię Święta Miłosierdzia - od 19 do 21 - razem z naszą św. Patronką - S. Faustyną...

mw

Dziękuję, że wróciły szustakowe komentarze do psalmów......

Marysia


09.04.2015.

Dziękuję za środową nowennę - jedną do NMP Nieustającej Pomocy, a drugą - do Miłosierdzia Bożego - wzruszające było dziś Twoje pragnienie przyprowadzenia Ci dzieci i małych, pokornych duszyczek - ukochałeś szczególnie to, co małe, bezbronne i słabe. Dziękuję Ci, za Twoją miłość i to pragnienie... Dziękuję za Maję i jej patronkę Marię Kleofasową...

mw

07.04.2015.

Dziękuję, że zmartwychwstałeś Panie też dla mnie, za życie, zdrowie, dzisiejsze słońce i za powrót do pracy.

Leszek

Dziękuję za nowy dzień, za telefon - okazję do oddania Ci chwały, za Twoją miłość i moc działania w naszej codzienności...

mw

06.04.2015.

Dziękuję za możliwość świętowania od śniadania, odpoczynku popołudniowego i wieczornego spotkania z Tobą w Eucharystii i z Twoją Matką - na Apelu... dziękuję za kolejny wspaniały dzień! Alleluja!

mw

Dziękuję Ci Panie za odpoczynek i odespanie, za pobyt w pełnym miłości domu mojej siostry, za jej troskę, za pyszne jedzenie. Dziękuję za pusty przedział w pociągu - w obie strony, dzięki czemu mogłam pospać, i za oderwanie od komputera. Dziękuję, że mi dałeś ten piękny czas.

Marysia


05.04.2015.

Dziękuję za dobrą nowinę - za właściwą diagnozę lekarza i udaną operację Toli.

mw

Za to, że Chrystus zmartwychwstał. Prawdziwie zmartwychwstał! Za piekny czas Triduum Paschalnego, scholę i wspaniałą młodzież, za dobre zmęczenie - dziękuję.

Maria

04.04.2015.

Dziękuję, że troszczysz się o tych, o których ja się niepokoję... Dziękuję, że jesteś i obdarzasz nas miłością i mocą zmartwychwstania... Dziękuję za śpiew scholi w parafii św. Faustyny... i za czas liturgii wigilijnej, paschalnej i za lud idący tłumnie za Tobą z radosną pieśnią uwielbienia. Dziękuję za przygotowanie do świętowania tej Wielkiej Nocy - lekkie, łatwe i przyjemne - nad podziw, samo się działo...

mw

Za Twoje Zmartwychwstanie. I za to, że mogliśmy dziś Cię uwielbiać śpiewem na Wiglii Paschalnej w naszej Parafii - dziękuję Ci Panie Jezu 

Zbyszek

03.04.2015.

Dziękuję Ci Panie za KRZYŻ.

Leszek

Dziękuję za sakrament Eucharystii, za pokarm na życie wieczne, dziękuję za sakrament kapłaństwa i moc przeistoczenia przez nich chleba i wina w Ciało Twoje i Krew; dziękuję za wszystkich kapłanów w moim dotychczasowym życiu, począwszy od urodzenia, chrztu św., przygotowania do I Komunii św. i szkolnych czasów - niektórych prezbiterów wybrałeś Panie na przewodników diecezjalnych, dziękuję Ci za nich i za tych, którzy obecnie wspierają mnie swoją modlitwą i służą w Twoim Kościele. Dziękuję Ci, Panie, za każdego z nich...

mw

02.04.2015.

Dziękuję, że mogę zaczynać każdy dzień z Tobą Panie, dziękuję dziś za już tylko lekki wiaterek, za możliwość dokończenia prac.

Leszek

Dziękuję za wrażliwość i pomoc moich dzieci.

mw

01.04.2015.

Dziękuję za szczęśliwą podróż, pomimo silnego wiatru...

mw

Dziękuję za dzisiejszy wiatr, choć nie pozwolił mi na pracę fizyczną, ale za to dał czas na wiele innych ważnych spraw.

Leszek

Zmieniony: wtorek, 30 czerwca 2015 00:09
 
RocketTheme Joomla Templates