LOT. Najbardziej prowokujący film 2012 roku w DKF-ie PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 11 marca 2015 22:15

Czy można uratować życie setce ludzi, a jednocześnie stać się antybohaterem? Czy jesteśmy w stanie stanąć w prawdzie, nawet jeśli ta będzie ona dla nas niewygodna? Jak poradzić sobie z poczuciem winy? Z tymi i zapewne jeszcze innymi pytaniami przyjdzie nam zmierzyć się już w najbliższy piątek na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego.

LOT pokazuje historię Williama Whitakera, kapitana linii lotniczych, który zostaje okrzyknięty bohaterem, gdy szczęśliwie lądując uszkodzonym samolotem, ratuje życie pasażerów. Okazuje się jednak, że sprawa ma drugie oblicze. Czy pilot naprawdę jest bohaterem?

Reżyser Robert Zemeckis znany wcześniej ze znakomitych filmów (m.in.Powrót do przyszłości, Forest Gump, Kontakt) i tym razem dopilnował, by kolejna firmowana przez niego produkcja była na najwyższym poziomie. Dodajmy do tego znakomitą obsadę z Denzelem Washingtonem, Johnem Godmanem i Brucem Greenwoodem na czele. LOT jest zatem filmem z najwyższej półki, zarówno pod względem warsztatowym jak z powodu podjęcia trudnych, ale wydaje się, że bardzo aktualnych tematów społecznych.

Zapraszamy na film LOT w piątek, 13 marca o godz. 19.00, sala nr 15 na parterze Domu Parafialnym przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68.

Zmieniony: wtorek, 17 marca 2015 22:22
 
RocketTheme Joomla Templates