Marzec 2015 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
sobota, 28 lutego 2015 20:34

Dziękujcie Panu, bo jest dobry,
bo łaska Jego trwa na wieki.
Niech mówi dom Izraela:
"Łaska Jego na wieki".
Niech mówi dom Aarona:
"Łaska Jego na wieki".
Niech mówią bojący się Pana:
"Łaska Jego na wieki".
Zawołałem z ucisku do Pana,
Pan mnie wysłuchał i wywiódł na wolność.
Pan jest ze mną, nie lękam się:
cóż mi może zrobić człowiek?
Pan ze mną, mój wspomożyciel,
Ja zaś będę mógł patrzeć z góry na mych wrogów.
(Psalm  118)

Psalmy pokazują, że o dziękowaniu trzeba stale przypominać..... sobie - i innym.

Dziś to jedyne, co mamy. Izraelici doskonale o tym wiedzieli, chyba szczególnie po lekcji z manną. Nie mieć wieczorem nic, zabezpieczeń, zapasów i tak dalej - i oczekiwać tylko na hojność Boga. Zapewne była to niezapomniana lekcja. My też mamy swoją mannę, Eucharystię, codziennie na nowo zwykły chleb przemienia się w pokarm dający życie wieczne. Ale... to nie jest jedyny cud w naszym życiu.

Czy jestem przyzwyczajony/przyzwyczajona? A jeśli tak, to co mogę zrobić, by wyleczyć się z przyzwyczajenia?

Zatem - jeśli wciąż jeszcze nie jesteś przyzwyczajony/a do cudów w Twoim życiu - dużych i małych, i pozwalasz się obdarowywać Bogu, to podziel się radością z innymi. Zostaw komentarz pod niniejszym artykułem (po zalogowaniu) lub napisz na adres:  Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Jeśli chcesz zobaczyć, jak Bóg działał w naszym życiu w marcu, kliknij Więcej...

29.03.2015

Dziękuję za listy św. Piotra, pouczające prześladowanych chrześcijan - są bardzo aktualne...

mw

Za wczorajszą troskę pani H. i zamknięcie okien dziękuję Ci Panie.

Marysia

27.03.2015.

Dziękuję za poranny deszcz, za Stacje Drogi Krzyżowej, Orędownika i "Moc Zmartwychwstania"... Dziękuję za cały dzisiejszy dzień, udane zakupy i piernikowe wypieki, za długi, zdrowy sen Szymka i zaproszenie na weekendowy kiermasz szkła w Łanach...

mw

Dziękuję za śliczne kępki fiołków.

ab


26.03.2015.

Dziękuję za świadectwa wiary i miłości Bożej - za Tereskę, Marysię, Renatkę - za spokojne ich mówienie o wielkich sprawach, tak bardzo osobistych, a budujących zgromadzony na rekolekcjach Twój, Panie, Kościół - dziękuję za ks. Grzegorza i za owoce tych rekolekcji. Dziękuję też za ks. Jacka B. i ks. Jacka F., za powołanie ich i obdarowanie...

mw

Dziękuję Ci za pomoc zk oraz za to, że  udało się załatwić sprawę, która już wyglądała prawie beznadziejnie. Dziękuję Ci bardzo, Panie Boże.

Marysia

25.03.2015.

Dziękuję za rekolekcje i ich owoce 

ab

Za zakończone właśnie rekolekcje - dziękuję Ci Panie Jezu. Szczególnie za usłyszane świadectwa i ... miłe słowa... Za to, że mogliśmy grać i śpiewać - dla Ciebie i uczestników rekolekcji.

Zbyszek

Dziękuję za Twoje prowadzenie. Dziękuję, że tato uczestniczył ze mną w rekolekcjach i że również przyprowadziłeś na spotkania ciocię. Dziękuję za Płomień Pański i wzruszenie. I dziękuję za tych, dzięki którym Jesteś :)

Beata

Dziękuję Ci, Boże, że jesteś naszym Ojcem i że Jezus nauczył nas tej modlitwy "Ojcze nasz", którą odmawiając czujemy się jedną Rodziną. Dziękuję za tę modlitwę odmawianą wczoraj nad grobem Wojtka...i dziękuję Ci za patronowanie w naszej podróży, za szczęśliwy i szybki powrót do domu... Dziękuję za Twoją Obecność i Twoją miłość.

mw

23.03.2015.

Dziękuję za to, że Jesteś. Za niezwykły spokój w czasie mówienia świadectwa. I za rekolekcje z Ewagriuszem.

Maria

Dziękuję Ci za łaski i uzdrowienia płynące z Twojej Obecności w Najświętszym Sakramencie, za możliwość dotknięcia się Twojej szaty, jak chora kobieta, którą uzdrowiłeś i pochwaliłeś za wiarę...

mw

Dziękuję Ci Panie za życzliwych urzędników, za pomoc w załatwianiu sprawy, za wszystkie tzw. zbiegi okoliczności.

Marysia

22.03.2015.

Dziękuję Ci Panie, że spełniasz marzenia, że coś co wydawało się niemożliwe właśnie się dzieje. Za radość tworzenia palm, zdolności mojej córeczki i jej sprytne rączki. Dzięki Ci Panie!

Marta

Dziękuję za powołanie nowych kanoników, wśród nich ks. Wojciecha Jaśkiewicza, opiekuna naszej wspólnoty i ks. Grzegorza Michalskiego, dzisiejszego rekolekcjonisty. Dziękuję za życie śp. Wojtka, za jego synów i wnuczkę Idę. Dziękuję za otrzymany od niego prezent - młynek do kawy. Dziękuję za nadzieję...

mw

Za bezpieczne, spokojne mieszkanko dziękuję Ci bardzo, Panie Boże.

Marysia

21.03.2015

Dziękuję Ci Panie Boże za opiekę nad uczestnikami Ekstremalnej Drogi Krzyżowej, którzy właśnie wyruszają na Ślężę.

Zbyszek


20.03.2015

Dziękuję za przepiękną suknię ślubną :) która się szyje :) Dziękuję za spotkanie z Ulą i Łukaszem, za to wszystko za czym tęskniłam. I dziękuję za radość bycia Twoim dzieckiem :) I że w pracy tak wesoło :)

Beata

19.03.2015

Dziękuję za św. Józefa, Opiekuna Świętej i każdej Rodziny, Patrona naszego Arcybiskupa i Biskupa Seniora, Patrona Józka i Ziutki. Dziękuję za wszystkich podopiecznych św. Józefa z Apostolstwa Dobrej Smierci, ufających Tobie Jezu...

mw

17.03.2015

Dziękuję za nową okazję do wstawiania się za chorych, a także za to, co niemożliwe a stało się możliwe i za szybki powrót do domu.

mw

Dziękuję za obfitość, którą mnie dziś zaskoczyłeś, Panie Boże. Jesteś kochany...

Zbyszek

15.03.2015

Dziękuję za wszystkie cuda jakie sprawiasz w moim życiu i w życiu moich bliskich :) Za niesamowite rzeczy w pracy i wielką Twoją pracę. Dziękuję, że mogę brać w tym udział. Dziękuję za wytrwałość tworzących tą stronę. Dziękuję za długą ale skuteczną drogę powrotną. Dziękuję, że przemawiasz do mego serca. Dziękuję za Postne Smaki, za przytulaka od Wiesi, za spowiedź, za Marysię i jak zwykle celny dobór pieśni. Dziękuję za łzy i wielką radość. Dziękuję, że każdego dnia mogę brać udział w cudzie tego świata. I dziękuję, że mogłam dzisiaj w pełni uczestniczyć w Twoim Przemienieniu :)

Beata

12.03.2015.

Dziękuję za "przyspieszenie" potrzebne do zmiany diagnozy.

mw

Dziękuję za muzykę. Za to, że pozwala inaczej patrzeć na świat. I za tych, którym chce się „tracić” swój czas, by grać i śpiewać na chwałę Pana.

Maria


11.03.2015.

Dziękuję Ci Panie za diakonię Orędownik, dzięki której dziś mogłam ze spokojem i dzielnością przejść badanie. I za wszystkich, którzy mnie dziś wsparli modlitwą i dobrym słowem.

Marysia

Dziękuję Ci, Panie, za Twoje błogosławieństwo, za miłość, radość daną nam mimo smutnej okazji, za kapłana prowadzącego pożegnanie Mamy, za wszystkich, którzy swoją obecnością wnieśli życzliwość pamięci, za ich modlitwę podczas porannej Mszy św. I za piękną pogodę dziękuję Ci, Panie... Za każdy drobiazg składający się na atmosferę miłości i za obdarowanie liczną rodziną, dziękuję Ci, Panie. Dziękuję Ci, Panie za szybkie ugaszenie pożaru dachu kościoła pw. św. Antoniego we Lwowie, gdzie zbierają się Polacy na modlitwę i formację. Spraw, Panie, by odzyskali swoją własność - dom parafialny i pomóż im szybko naprawić powstałe szkody..

mw

Dziękuję za kolejny, bardzo "namacalny" CUD. Dziękuję za odnalezioną w urzędzie (?) kartę pojazdu.

Leszek

09.03.2015.

Dziękuję za poukładanie ważnych terminów bez spiętrzenia, za wszystkie modlitwy zanoszone w intencji mojej śp. Mamy, za codzienne Msze św. i udzielający się spokój.

mw


08.03.2015.

Dziękuję za kolejną wspólnotę, która dołączyła do KMzK :)

Maria

07.03.2015.

Dzięki Ci Panie, za czas na modlitwę i że jest on rano i że Stefcia pozwala... na prawie skupienie. Dzięki, że tyle się dzieje pozytywnego, że "coś się dzieje", za entuzjazm i radość... Za wcześniejszy powrót Jarka i pierogi. Za Twój Panie Krzyż... dziękuję Ci!

Marta

Dziękuję za 20 wspólnot (w tym PP) uwielbiających Pana przez 24 godziny. I za 20 wspólnot biorących udział w Krucjacie Modlitwy za Kapłanów...

Maria

06.03.2015.

Za "Chcę widzieć Cię", za chińską różę, poranną Mszę i umocnienie - dziękuję.

Marysia

05.03.2015.

Dziękuję za scholę na Wittiga, za przygotowania do Triduum Paschalnego i radość wspólnego śpiewania.

Maria

Przyłączam się do powyższego :)

Zbyszek


04.03.2015.

Dziękuje Ci Mój Panie za dzisiejszy cały dzień, za to jak mnie prowadzisz, za to, że mogę wszystko oddać Tobie.

Leszek

Dziękuję za dzisiejsze spotkanie - za pożegnanie Mamy, wspólne modlitwy i za wspomnienia, a także za radość bycia razem - z rodziną, przyjaciółmi i bliskimi, dziękuję za całe długie życie Mamy i łagodne odejście do Ciebie, Panie... Dziękuję za wyrażone kondolencje, modlitewną pamięć i słowa pociechy, zwłaszcza od Hani: "przecież spotkamy się znowu, jak umrzemy"...

mw

Za wznowienie przez Szymona studiów - dziekuję.

Maria

03.03.2015.

Łaska Twoja na wieki, dziękuję Ci Panie za Twoją dobroć, objawiasz ją dzisiaj przez pomoc moich dzieci, dziękuję za wszystkie otrzymane łaski, Panie, dziękuję!

mw

Jak Wielki Jesteś Boże w łaskawości swojej. Jak dobrze odczuwać Twą opiekę i prowadzenie. Dziękuję także za spowiedź męża.

BG

02.03.2015.

Dziękuję za niedzielne spotkanie z Tobą, Panie i z Mamą, za jej radość i serdeczność i za wspólne czytanie przewodnika po Lwowie, gdzie urodziła się i dorastała, za każdą minutkę dziękuję, jakże była cenna - nie wiedziałyśmy obie, że to chwile ostatnie...

mw

Dziękuję za Leszka, za Jego uczynność i pracowitość, za wielkie serce.

Zbyszek

01.03.2015.

Dzięki za cud sakramentu pojednania, za cud radości i pokoju jaki w nim dajesz. Za cud życia poczętego i tego rocznego, kilkuletniego i dorosłego - za dar bycia w rodzinie. Za dziś, dzięki Ci Panie!

Marta

Są piękne cuda takie fizyczne "namacalne" i te duchowe. Dziękuję Ci dzisiaj Panie za jedne i drugie. Dziękuję za niespodziewanego księdza dzisiaj na Mszy i jego kazanie (Ty Panie potrafisz przemówić do mojego serca). Ale najbardziej dziękuję Ci za Twoją wielką miłość, za łaskę, za spotkanie w sakramencie pokuty.

Leszek

Zmieniony: wtorek, 30 czerwca 2015 00:08
 
RocketTheme Joomla Templates