Gramy w piłkę nożną. IV Turniej Wspólnot Chrześcijańskich PDF Drukuj Email
Sport i okolice
czwartek, 19 lutego 2015 00:30

Jak ten czas leci. Wydaje się, że to było tak niedawno, gdy Płomień Pański po raz pierwszy zorganizował i zgłosił drużynę do Halowego Turnieju Piłki Nożnej Chrześcijańskich. Tymczasem za kilka dni rozpoczyna się już czwarta edycja tych niezwykłych zawodów, oczywiście podobnie jak w latach ubiegłych z udziałem naszego Płomieniowego zespołu. Zapraszamy do dopingowania, aktywnego kibicowania lub chociażby trzymania kciuków. Emocji na pewno nie zabraknie.

Turniej odbędzie się już w najbliższą sobotę i niedzielę (21-22.02.2015), a zespół Płomienia Pańskiego zagra trzy grupowe mecze eliminacyjne w sobotę (21.02) w godzinach 17.30 - 20.15. I właśnie w tym czasie będzie potrzebne wsparcie naszych kibiców i sympatyków. Dlatego bardzo prosimy o liczne przybycie na trybuny hali sportowej przy IX Liceum Ogólnokształcącym (ZSO nr 3) przy ulicy Piotra Skargi 29/31. Wejście i wjazd do hali od ulicy Nowej (uliczka przy Wzgórzu Partyzantów).

W środę odbyło się losowanie fazy eliminacyjnej i jak się okazało trafiliśmy do grupy C, gdzie naszymi rywalami będą DA Wawrzyny, Zakład Poprawczy Sadowice, OAZA RŚŻ Reprezentacja Archidiecezjalna i Neokatechumenat Grabiszyńska. Czy los był dla nas szczęśliwy? Na razie trudno to stwierdzić, na pewno bardzo trudnym rywalem będzie jeden z faworytów całego turnieju - zespół Duszpasterstwa Wawrzyny.  Niezbyt korzystne jest także i to, że trafiliśmy do grupy pięciozespołowej, z której do dalszej fazy przejdą tylko dwie drużyny (pozostałe dwie grupy liczą po sześć zespołów i na awans mogą liczyć po trzy najlepsze). 

Drużyna Płomienia Pańskiego została zorganizowana tuż przed zawodami i na turnieju zagra po zaledwie dwóch wspólnych treningach. Płomień Pański reprezentować będą: Michał Nowak, Michał Mazurkiewicz, Marcin Miśta, Dominik Gawlik, Sebastian Kosendiak, Paweł Sielski, Miłosz Wilczyński, Mariusz Brona i Damian Szpalerski. Skład uzupełniają jeszcze Piotr Szpitalny i niezawodny Heniu Brona. Niestety mimo planów utrzymania drużyny przez cały rok i zamierzeń regularnych gier, nie udało nam się wprowadzić tego pomysłu w życie i na pewno nie będzie łatwo rywalizować z doświadczonymi drużynami, które niejednokrotnie prezentują bardzo wysoki poziom, a często wręcz profesjonalne umiejętności. Nasi zawodnicy obiecują jednak pełne zaangażowanie i wstydu na pewno nie przyniesiemy.

Pamiętajmy jednak, że wynik sportowy na pewno ma drugorzędne znaczenie, bo najważniejsze jest to, że właśnie poprzez sport, a konkretnie przez piłkę nożną będziemy wielbić Pana Boga. Dodajmy, że turniej z założenia ma charakter ekumeniczny, przypomnijmy, że jednym z faworytów jest wspólnota Kościóła Zielonoświątkowego Antiochia.

Podział uczestników na grupy:

GRUPA A -  6 zespołów
do fazy pucharowej awansują najlepsze 3. Godziny rozgrywek  8.00 - 12.45

1. Harcerze i Magnaci
2. KSM Wrocław
3. Neokatechumenat Parafia Św Mikołaja
4. Laboratorium Wiary Parafia Chrystusa Króla
5. Media Katolickie
6. Wspólnota Umiłowany i Umiłowana
 
GRUPA B -  6 zespołów
do fazy pucharowej awansują najlepsze 3. Godziny rozgrywek 12.45 - 17.30

1.Wspólnota Antiochia
2.Wspólnota Hallelu Jah
3. Neokatechumenat Sudecka
4. Parafia Opatrzności Bożej
5. Wspólnota Agalliasis
6. Parafia Kąty Wrocławskie

GRUPA C -  5 zespołów
do fazy pucharowej awansują najlepsze 2. Godziny rozgrywek 17.30 - 20.15

1. DA Wawrzyny
2. Zakład Poprawczy Sadowice
3. OAZA RŚŻ Reprezentacja Archidiecezjalna
4. Wspólnota Płomień Pański
5. Neokatechumenat Grabiszyńska

Plan pierwszej kolejki:
C1 - C5
C2 - C4
C3 - C5

Do fazy pucharowej awansuje 8 drużyn. Losowanie par ćwierćfinałowych odbędzie się w sobotę, po zakończeniu fazy grupowej.

Rozstawieni będą zwycięzcy grup oraz najlepsza drużyna z drugiego miejsca. (W celu określenia najlepszej drużyny z drugiego miejsca w grupach, powstanie osobna klasyfikacja, wg której w grupach A i B, z tabeli zostanie wykreślony wynik pojedynku drugiej drużyny z tą która zajęła 6 miejsce w grupie, na koniec fazy grupowej)

FAZA PUCHAROWA ZOSTANIE ROZEGRANA W NIEDZIELĘ,  22 lutego w godzinach 13.00 - 18.00.

ZAPRASZAMY !!!

Dodatkowe informacje i wszelkie inne sprawy:
Maciej Prochowski, tel.505-35-98-67, e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zmieniony: niedziela, 22 lutego 2015 20:01
 
RocketTheme Joomla Templates