Migdałek - Serce w dialogu PDF Drukuj Email
Migdałki
poniedziałek, 20 grudnia 2010 08:56

20 grudnia 2010 

Tuż przed kolejnym Bożym Narodzeniem, wraz z przypomnieniem Zwiastowania, zajrzyjmy do naszych serc. Maria poczęła i urodziła Chrystusa, ale początkiem była gotowość do dialogu z Bogiem. Niewykluczone – a moim zdaniem wręcz pewne – że Zwiastowanie nie było pierwszym dialogiem pomiędzy Dziewczyną z Nazaretu a Bogiem.

Figura anioła jest drugorzędna, tak samo jak kwestia co znaczy, że „wszedł do Niej”. Istotne jest to, że Maria otwarta była na działanie Boga w sobie. „Zmieszała się i rozważała, co miałoby znaczyć pozdrowienie”. Rozważała, dialogowała. Jej serce było w rezonansie z falami Bożymi.

Jest naprawdę prosta recepta na dialog z Bogiem. Cisza, samotność i zdolność słuchania. Nawet jak cały Adwent minął w gwarze, hałasie i tłoku, jest jeszcze czas na rozpoczęcie dialogu z Bogiem. Obecność Boga w sercu Marii zaczyna się od Jej gotowości do szczerej rozmowy i odwagi na przyjęcie Go.

Przesyceni jesteśmy pustym gadaniem i nie nawykli do słyszenia głosów Boga. Tamto Boże Narodzenie rozpoczęło się od usłyszanego głosu Boga i szczerej odpowiedzi „Tak”.

Kwadrans dla siebie, znajdź kwadrans dziennie dla siebie. Kwadrans to jeden procent całodobowego budżetu twojego czasu. Jedyną trasą, jaką Bóg może i chce przyjść do ciebie jest twoje serce.

Oto ja służebnica Pańska, oto ja Twój sługa, niech mi się stanie według słowa Twego. Amen.

                                  ks. M. Puzewicz

 PS. Zapraszam od jutra do słuchania adwentowych Rekolekcji LAST MINUTE, na stronie www.itinerarium.pl

Zmieniony: poniedziałek, 20 grudnia 2010 23:57
 
RocketTheme Joomla Templates