Migdałek - Oznajmianie Emmanuela PDF Drukuj Email
Migdałki
niedziela, 19 grudnia 2010 09:09

19 grudnia 2010

Myślimy już wszyscy o Świętach i o końcu roku, jeszcze musimy przejść przez maraton zakupów, wypieków, sałatek, prezentów i sprzątania. I potem świętowanie, rodzinne, kościelne. W perspektywie zabawa sylwestrowa i narty, jak się uda.

Naprężamy się, żeby nie przeoczyć czegoś ważnego, niczego i nikogo nie pominąć, nie zrobić sobie jakiejś przykrej niespodzianki przed świętami, stłuczki na śliskiej drodze czy awantury niepotrzebnej.

I choć nie krzyczą o tym bilbordy, nie obwieszczają reklamy, czujemy, że inność tego czasu, zajęć i spotkań, wynika z wiary, że „Bóg jest z nami”. Emmanuel. Dobrze, że dziś w kościołach wybrzmi głośno to zdanie. Radziłbym nawet powtarzać je sobie w samochodzie i autobusie, przy porządkach i pieczeniach, przy zastawianiu stołów i ubieraniu choinek.

Emmanuel, Bóg z nami. Może jeszcze nie mamy najpewniejszego z pewnych przekonania, że tak jest. Może nie wiemy dobrze, co z tego wynika i wynikać powinno dla naszego życia. Wiara w Emmanuela, Boga z nami, jest tłem na którym rozgrywa się nasze  świętowanie ale i całe życie. Bóg z nami, to bardzo dobra wiadomość, dobra nowina (Ewangelia) choć nie całkiem nowina, a przypomnienie. Mądrze zrobimy, jak będziemy teraz i w Święta mówić o tym dzieciom, ale i sobie nawzajem. Mamy misję oznajmiania, że Bóg jest z nami. Oznajmianie nie jest bezużyteczną paplaniną i nudnym powtarzaniem. Kiedy myślimy i mówimy, że On jest Emmanuelem, Bogiem z nami, potwierdzamy najważniejszą prawdę naszej wiary i siebie i innych w niej umacniamy.

Są prawdy, które trzeba oznajmiać, ponawiać, ogłaszać, aby nie zatraciły swojego blasku i mocy. A kiedy je oznajmiamy, otrzymujemy to, co one zawierają. Emmanuel, Bóg z nami. Bóg jest z nami!  

Emmanuelu, napełnij nas blaskiem i mocą swojej obecności. Amen.

                                        ks. M. Puzewicz

Zmieniony: poniedziałek, 20 grudnia 2010 08:54
 
RocketTheme Joomla Templates