Migdałek - Poemat o człowieku PDF Drukuj Email
Migdałki
sobota, 18 grudnia 2010 08:56

18 grudnia 2010

 Jest wszystko po ludzku. Jest para zakochanych, są zaślubiny, jest kobieta w ciąży. W ciąży cudownej, ale każda ciąża jest cudem, więc nie ma się co czepiać. Jest ludzka rodzina, z dzieckiem. Jest wszystko po ludzku.

I dlatego, że jest wszystko po ludzku, może przyjść Bóg. Nie poza ludźmi, nie obok ludzi, ale jak najbardziej przez ludzi i wśród ludzi. I dla ludzi.

Czytając fragmenty Ewangelii z dziś i z następnych dni, dostajemy jedne z najpiękniejszych strof Poematu o Człowieku. Jaki jest – może być – wielki, skoro „mieści się” w nim Bóg. Wracam do tego wątku, ponieważ wciąż nie do końca wierzymy, że Jezus Chrystus był, jest i będzie człowiekiem. I jeszcze bardziej nie wierzymy, że nasze zbawienie dokonać się może jedynie przez spełnienie się naszego człowieczeństwa.

Wsłuchujcie się z wielką uwagą w teksty ewangeliczne w najbliższym tygodniu, do Wigilii Bożego Narodzenia. To są zapisy ludzkich historii, spotkań, rozmów, dramatów i radości. Niekiedy pojawią się uniesienia i zaśpiewy, niesamowitości, ale to nie są baśnie i legendy. To są dzieje ludzi, z którymi zespala się sam Bóg.

Bóg dał nam przykład, jak być człowiekiem. I jeśli cokolwiek możemy jeszcze zrobić przed  Świętami i w Święta, to pójść w Jego ślady.

Który stałeś się człowiekiem dla mojego zbawienia, zmiłuj się nade mną. Amen.

                                          ks. M. Puzewicz

Zmieniony: niedziela, 19 grudnia 2010 09:08
 
RocketTheme Joomla Templates