ŻÓŁTY SZALIK czyli nadzieja. Zapraszamy do świątecznego DKF-u PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 15 grudnia 2014 23:45

Gdy jakiś czas temu zapytałem uczestników jednej z małych grup jak przygotowują się do świąt Bożego Narodzenia i jak spędzają ten piękny czas szybko zapanował radosny nastrój. Kilkoro z nas podzieliło się swoimi przemyśleniami i od razu poczuliśmy ciepły i pogodny klimat. Jednak już po chwili jedna z osób spuściła oczy, w których nie było radości. Za chwilę kolejna twarz się zasmuciła, a po kolejnych kilku minutach następna para oczu zaszkliła się łzami.

To wydarzenie uświadomiło pozostałym (tym, którym jakoś się wiedzie), że jednak nie dla  wszystkich jest to łatwy czas. Wielu z nas przeżywa samotność, przeróżne kłopoty, zmartwienia, nieszczęścia i właśnie okres Bożego Narodzenia, czas szczęścia i radości w rodzinie, nadziei w Bogu, czas spokoju i zadowolenia jest bardzo trudny. Często trzeba zmierzyć się z przeciwnościami losu, z własnymi słabościami lub jeszcze innymi zaszłościami.

Czy zauważam wokół siebie ludzi, którzy być może potrzebują pomocy? Czy byłbym w stanie pomóc komuś w potrzebie, komuś kto sam sobie nie radzi? Na ten temat spróbujemy porozmawiać na kolejnym spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego. W piątek, 19 grudnia wyświetlimy polski film ŻÓŁTY SZALIK. Wyreżyserowany przez Janusza Morgensterna obraz pokazuje historię szanowanego dyrektora dużej firmy, który od lat zmaga się z poważnym nałogiem i przed kolejnymi świętami Bożego Narodzenia podejmuje ważne postanowienie. 

Czy mu się uda? Czy znajdzie ludzi, którzy go wesprą? Czy te święta będą dla niego szczególne? O tym przekonamy się już za kilka dni… 

Zapraszamy na film ŻÓŁTY SZALIK w piątek, 19 grudnia o godz. 19.00, sala nr 15 na parterze Domu Katechetycznego, przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68.

Zmieniony: sobota, 20 grudnia 2014 00:00
 
RocketTheme Joomla Templates