Migdałek - Tuż za nierządnicami i złodziejami PDF Drukuj Email
Migdałki
poniedziałek, 13 grudnia 2010 23:50

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę wam, abyście tuż zaraz za nierządnicami i złodziejami zdążyli osiągnąć zbawienie – to propozycja życzeń do wysłania na najbliższe Święta. Zbawiają się te typy przed nami, więc obyśmy zdążyli tuż zaraz za nimi.

Może ktoś z was zaryzykuje i wyśle na kartce świątecznej takie życzenia. Ma to sens, po pierwsze życzenia są oryginalne, po drugie w treści ewangeliczne, po trzecie bardzo prawdziwe. A jak wyślecie komuś, do kogo raczej z musu i przyzwoitości piszecie, to być może ułatwi wam to zakończenie głupiej znajomości. Wyobraźcie sobie minę teściowej albo jakiegoś dalszego wujka, jak czyta, że ma zdążyć razem z nierządnicami i złodziejami.

Niebanalne byłyby też życzenia w rodzaju: „Z okazji Bożego Narodzenia, zabierzcie do domu Łazarza ze schroniska dla bezdomnych i posadźcie przy pustym nakryciu” albo „Jeżeli w domu dziecka pozostał Pan Jezus mały, to czeka właśnie na was!”. Oczywiście, zawsze należy życzyć tego, co sami bylibyśmy w stanie przełknąć.

Betlejem, miejsce złączenia się Boga z naszą historią, nie było na pokaz i nie po to, byśmy ciepło mogli je sobie wspominać. „On to dla nas ludzi i dla naszego zbawienia zstąpił z nieba i stał się człowiekiem” – mówimy co tydzień w Credo. Z podziwiania Bożego Narodzenia nie wynika nic dobrego, tak jak z pustej deklaracji pierwszego syna w dzisiejszej Ewangelii. Żadne świętowanie, żadna modlitwa, żadna Pasterka, nie zastąpią zmian, które musisz wykonać w swoim życiu. Podsuwamy jednak Panu Bogu nasze pobożne czynności i okazale zorganizowane święta, żeby się cieszył, jak dobre ma dzieci, które pamiętają o Nim. Zbawia nas życie, przemienione, a nie potok choćby najwznioślejszych deklaracji i uniesień duchowych. Co zmieniać? Dobrze to wiesz, tak jak i ja wiem w odniesieniu do mojego życia. Nasze siostry nierządnice i bracia złodzieje, właśnie to, co trzeba, zmienili.

Jezu, o odwagę Cię proszę, abym już nie odkładał. Amen.

                                           ks. M. Puzewicz

Zmieniony: wtorek, 14 grudnia 2010 23:31
 
RocketTheme Joomla Templates