NIEBO ISTNIEJE… NAPRAWDĘ. Pamięci Eli PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
piątek, 07 listopada 2014 02:12

W obliczu wielkiego bólu i smutku, który ogarnął nas po śmierci Naszej Eli Durkiewicz stanęliśmy wobec dość ważnego pytania, czy odwołać zapowiedzianą wcześniej projekcję Dyskusyjnego Klubu Filmowego, czy jednak spotkać się w piątkowy wieczór. Po głębszym zastanowieniu i przedyskutowaniu tego tematu, postanowiliśmy, że projekcja odbędzie się i zostanie zadedykowana pamięci Eli.

W domu Ojca mego jest mieszkań wiele. Gdyby tak nie było, to bym wam powiedział. Idę przecież przygotować wam miejsce. A gdy odejdę i przygotuję wam miejsce, przyjdę powtórnie i zabiorę was do siebie, abyście i wy byli tam, gdzie Ja jestem. (J 14,2-3)

Pamiętając, że Ela Durkiewicz była z nami całym sercem od początku powstania DKF-u piątkowe spotkanie niech będzie także czasem wspólnej za Nią modlitwy.

Wydaje się, że sprzyjał temu będzie temat filmu wybranego właśnie na ten dzień. Produkcja z 2014 roku „NIEBO ISTNIEJE... NAPRAWDĘ” mówi bowiem o tym, co czeka nas po śmierci.

Zacytujmy opis dystrybutora: To prawdziwa historia Coltona Burpo (Connor Corum) - chłopca, który podczas operacji znalazł się na granicy życia i śmierci. Rodzice (Kelly Reilly i Greg Kinnear) nie spodziewali się, że w ciągu następnych kilku miesięcy usłyszą piękną i wyjątkową opowieść o podróży chłopca do nieba i z powrotem. Czteroletni Colton oznajmił rodzicom, że opuścił swoje ciało podczas zabiegu, opisując, co jego rodzice robili, gdy on leżał na stole operacyjnym. Mówił o wizycie w niebie i przekazywał historie ludzi, z którymi spotkał się w zaświatach, a których nigdy wcześniej nie widział. Wspominał nawet o zdarzeniach mających miejsce jeszcze przed jego narodzinami. Zaskoczył opisami i mało znanymi szczegółami o niebie, dokładnie pasującymi do tego, co podaje Biblia, a o których, jako dziecko nie mógł wiedzieć. Colton opowiadał z rozbrajającą dziecięcą niewinnością o spotkaniach z członkami rodziny, którzy już odeszli z tego świata.

Pamiętając o modlitwie, zapraszamy na projekcję DKF-u zadedykowanego pamięci Naszej Eli Durkiewicz.. „NIEBO ISTNIEJE... NAPRAWDĘ”, piątek, 7 listopada, godz. 19.00, sala nr 15 na parterze Domu Katechetycznego, przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68. 

Zmieniony: sobota, 08 listopada 2014 12:43
 
RocketTheme Joomla Templates