Migdałek - Pan Bóg w życiorysie PDF Drukuj Email
Migdałki
niedziela, 28 listopada 2010 00:28

Teraz nadeszła dla was godzina powstania ze snu. Za dwadzieścia siedem dni ogłosimy, że Chrystus się narodził. Będą Święta i wszystko, co w związku z tym przygotujemy. A Chrystus? Najprawdopodobniej poświętujemy bez Niego lub obok Niego.

Wezwanie do przebudzenia, do powstania ze snu, w czasie kiedy sen jest tak miły, noce bardzo długie, jest już trudne w wymiarze czysto fizycznym. W sferze ducha, gdzie trwamy we śnie latami, przebudzenie jest jeszcze trudniejsze.

Na ogół nie kwestionujemy, że jest Bóg, na wszelki wypadek. Dajemy Mu trochę miejsca w naszym życiu, jest modlitwa, msza święta, spowiedź, inne formy pobożności. Ten Adwent i Święta na jego koniec, mogą przejść bez wpływu na nasze życie. I pewnie tak będzie dla większości z nas.

Bóg chce wejść w nasze życie, w nasz życiorys. To jest Jego propozycja, i tak jak przed dwoma tysiącami lat, tak i teraz, można Go przyjąć, można odrzucić. Z Jego strony, jest to propozycja. Piłka jest po naszej stronie, czas na nasz ruch. Nie ma tu sytuacji przymusu, jest wybór, decyzja.

Mamy Adwent, nie pierwszy, pewnie nie ostatni. Czy potraktujemy propozycję bliskości Boga poważnie? Czy zdecydujemy się na bliskość z Nim, co może zaowocować wielkimi zmianami w naszym życiu? Kiedy wybieramy bliskość z Bogiem, jest ryzyko zupełnie nowego życia. Tam, gdzie Bóg, tam i nowe rzeczy.

Pytanie o obecność Boga w naszym życiorysie jest najważniejsze. Jego działanie i prowadzenie zapewnia zbawienie. Możemy ocaleć na zawsze, przyjąć dar szczęśliwego, niekończącego się życia, w nowym, przemienionym  ciele. Tylko inaczej jak przez Boże wejście w nasze życie  nie osiągniemy tego. Życie, szczęście, wieczność, to są Boże treści, które On wnosi wraz ze Sobą.

Jest Bóg? Jest w Twoim życiu? Twoje życie jest kształtowane przez Niego? Idziesz za Nim? Nadszedł czas odpowiedzi na te pytania. Oczywiście tylko dla tego, kto nie boi się stanąć wobec najważniejszych spraw. Przebudzenie, o którym dziś słyszymy, dotyczy odwagi postawienia sobie istotnych pytań. Każde z tych ważnych pytań stawiaj sobie z pamięcią, że Bóg, Który Przychodzi, jest Bogiem, który bezgranicznie i niezmiennie Cię kocha. I który dla Ciebie chce wnieść zbawienie w twój życiorys.

                             ks. M. Puzewicz

Zmieniony: poniedziałek, 29 listopada 2010 08:40
 
RocketTheme Joomla Templates