Gra o życie, czyli wokół Mundialu PDF Drukuj Email
Sport i okolice
wtorek, 24 czerwca 2014 16:08

Już od blisko dwóch tygodni mieszkańcy wszystkich kontynentów emocjonują się piłkarskimi Mistrzostwami Świata w Brazylii. Najwyższy więc czas odnotować to widowisko na stronach Płomienia Pańskiego. Tak jak w przypadkach poprzednich dużych imprez sportowych (Euro 2014, IO Londyn 2012, ZIO Soczi 2014) także i tym razem spróbujemy skomentować wydarzenia zarówno z aren sportowych, jak i wszystkiego co dzieje się wokół nich.

Wielkie pieniądze, wszechobecna komercja, pogoń za sukcesem za wszelką cenę – czy współczesny sport w takim wydaniu ma jeszcze sens? Czy jest w miejsce dla Boga? Czy sport, tak jak niegdyś może nadal być szansą i nadzieją na przyszłość? Czy organizacja mistrzostw za miliony dolarów w nękanej biedą Brazylii nie jest absurdem? Na te, i jeszcze wiele innych pytań spróbujemy odpowiedzieć w cyklu artykułów zatytułowanych „Gra o życie, czyli wokół Mundialu”, w których wraz z zaproszonymi gośćmi omówimy bieżące sprawy i informacje.

Zapraszam do działu SPORT i OKOLICE, gdzie co kilka dni zamieszczane będą nowe artykuły, zachęcam również do komentowania i dyskusji.

 


Maciej Prochowski

Zmieniony: piątek, 27 czerwca 2014 13:55
 
RocketTheme Joomla Templates