Kim był biblijny BARABASZ? Gościem specjalnym DKF-u ksiądz Wojciech Jednoróg PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 09 kwietnia 2014 17:10

Dyskusyjny Klub Filmowy Płomienia Pańskiego zaprasza na kolejną projekcję. W piątek 11 kwietnia wyświetlimy film BARABASZ. Włosko-amerykańska produkcja z 2012 roku została oparta na powieści szwedzkiego noblisty Para Lagerkvista.

Kim był biblijny Barabasz? Pospolitym przestępcą i mordercą, czy może bohaterem i powstańcem przeciw okupantowi rzymskiemu? Jak potoczyły się jego dalsze losy? Na te waśnie pytania spróbujemy odpowiedzieć po obejrzeniu filmu, a pomoże nam w tym zaproszony gość specjalny, ksiądz WOJCIECH JEDNORÓG.

Historia Barabasza była już poruszana w dość znanym filmie z 1961 roku z Anthony Quinnem w roli głównej. Film ten jest często prezentowany przez stacje telewizyjne w czasie Świąt Wielkanocnych. Teraz będziemy mieli okazję zobaczyć nową wersję z 2012 roku, gdzie w postać Barabasza wciela się Billy Zane.

BARABASZ, USA-Włochy 2012, reżyseria: Roger Young. Zapraszamy w piątek 11 kwietnia, o godzinie 19.00. Sala nr 15 na parterze Domu Katechetycznego, przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68. 

Wszelkie propozycje, pytania i opinie na temat DKF prosimy kierować do:
•    Maciej Prochowski: 505-35-98-67, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
•    Danuta Górniak: 727-636-323, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zmieniony: piątek, 11 kwietnia 2014 20:32
 
RocketTheme Joomla Templates