Zapraszamy do DKF-u. Film BELLA można zobaczyć ze 100 razy… PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
wtorek, 04 marca 2014 23:42

To film dla tych którzy chcą poczuć trochę wiary w dobro istniejące na tym świecie. Krótko mówiąc BELLA mówi o przyjaźni, nadziei, odpowiedzialności, miłości, o rodzinie w życiu człowieka, o walce wewnętrznej, o planach, które legły w gruzach.... Dlatego warto obejrzeć i polecać. Mniej w nim o Bogu i o wierze, ale to akurat czuje się jako podstawowy fundament zachowań niektórych bohaterów. Ten film może być skierowany do wszystkich ludzi, choć może właśnie przez tych wierzących będzie lepiej rozumiany.

Tak właśnie o filmie BELLA napisano w jednym z internetowych komentarzy i wydaje się, że opis ten będzie najlepszym zaproszeniem na piątkowe spotkanie Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego.

Podobnie jak w przypadku poprzednich projekcji DKF, udało nam się zaprosić znakomitego gościa specjalnego. Tym razem naszym ekspertem będzie psycholog Magdalena Maksymów. Magda przez to, że na co dzień pracuje z młodzieżą na pewno mocno przybliży nam tematy poruszone w filmie, a o tym jak znakomitym może być rozmówcą, mogliśmy się przekonać choćby w czasie Kursu Alfa, czy warsztatów dla animatorów.

Amerykańsko – meksykański film BELLA został wyprodukowany w 2006 roku i jak opisał to dystrybutor jest to pierwszy obraz, który pojawi się w kinach nie dla zysków komercyjnych, ale dla rozpowszechniania wartości chrześcijańskich.

Treść filmu skupia się wokół międzynarodowej gwiazdy piłkarskiej Jose (Eduardo Verástegui). Zamierza on podpisać wielomilionowy kontrakt, gdy nagle stanie się coś, co niespodziewanie zakończy jego karierę. W tym samym czasie kelnerka z Nowego Yorku, Nina (Tammy Blanchard), starająca się związać koniec z końcem, dowiaduje się, że zostanie matką, na co jest zupełnie nieprzygotowana. W jednej chwili ich życie przewrócone zostaje do góry nogami... aż do momentu, kiedy ich losy zbliży pewne wydarzenie, zamieniając zwykły dzień w niezapomniane przeżycie.

Zacytujmy jeszcze jeden z internetowych komentarzy dotyczących filmu BELLA: Polecam! Mocny film... I zobaczę go jeszcze ze 100 razy :) Życie jest piękne.

Czy faktycznie tak jest? Sprawdźmy w piątek 7 marca, o godzinie 19.00. Zapraszamy do sali nr 15 na parterze Domu Katechetycznego, przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68. 

Wszelkie propozycje, pytania i opinie na temat DKF prosimy kierować do:
•    Maciej Prochowski: 505-35-98-67, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
•    Danuta Górniak: 727-636-323, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zmieniony: piątek, 07 marca 2014 22:07
 
RocketTheme Joomla Templates