Żadna chwila nie jest zwykła. DKF zaprasza na SIŁĘ SPOKOJU PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
środa, 15 stycznia 2014 19:30

Już w najbliższy piątek w Dyskusyjnym Klubie Filmowym Płomienia Pańskiego, będziemy mogli zobaczyć amerykańsko-niemiecki film z 2006 roku „Siła spokoju”. Reżyser Victor Salva podjął w nim dość ważny temat złudzenia jakie przynosi kariera, popularność, czy tzw. mamona.

Czego tak naprawdę pragną ludzie w codziennym życiu? Pieniędzy, sławy, powodzenia, sukcesów… Któż z nas w różnych chwilach życia o tym nie marzył? Bohater filmu Dan Millman zdobywa to wszystko w krótkim czasie. Jako utalentowany sportowiec osiąga wielki sukces. Ma pieniądze, staje się sławny, a osiągnięciom sportowym towarzyszy równie imponujące powodzenie u kobiet. Wydaje się więc, że ma wszystko.

Niestety wypadek brutalnie przerywa jego karierę i wspaniałe plany na przyszłość. Dan nagle musi odnaleźć się w zupełnie innym życiu. Nie radzi sobie, załamuje się, zaczynają go męczyć przerażające koszmary senne. Sądzi, że nie ma już dla niego ratunku. Którejś kolejnej nieprzespanej nocy trafia na stację benzynową, gdzie spotyka tajemniczego mechanika, który na zawsze odmieni jego życie...

Historia jakby w całości wyjęta z naszego codziennego życia, gdzie co rusz słyszymy o bujnym życiu gwiazd filmu, sportu czy muzyki. I równie często docierają wieści o dramatach i upadkach tych, tzw. celebrytów.

Jak skończy się historia Dan Millmana? O tym przekonamy się już w piątek, 17 stycznia, o godzinie 19.00. Zapraszamy do sali nr 15 na parterze Domu Katechetycznego przy parafii Świętej Rodziny we Wrocławiu, ul. Monte Cassino 68.

W rolach głównych zobaczymy aktora polskiego pochodzenia Scotta Mechlowicza oraz znakomitego jak zawsze Nicka Nolte’a. 

Wszelkie propozycje, pytania i opinie na temat DKF prosimy kierować do:
•    Maciej Prochowski: 505-35-98-67, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.
•    Danuta Górniak: 727-636-323, Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

Zmieniony: piątek, 17 stycznia 2014 23:45
 
RocketTheme Joomla Templates