Rysa PDF Drukuj Email
Marysia pisze...
sobota, 14 grudnia 2013 00:19

Pewien człowiek kupił dom nad oceanem. Wynajął firmę i zlecił remont. Pracownicy uwinęli się sprawnie. Gdy remont miał się ku końcowi, pewnego ranka właściciel przyjechał obejrzeć całość.

Chodził po wszystkich pomieszczeniach, przyglądał się, snuł w myślach dalsze plany.

Nagle w jednym z pokoi dostrzegł wielkie pęknięcie na ścianie. Przywołał pracowników, zaczął zadawać pytania. Okazało się, że rysa była zbyt głęboka, by całkowicie ją usunąć.

Popatrzył z namysłem jeszcze raz.

- Dobrze - rzekł. - Zostawcie.

***

Wkrótce potem mógł zaprosić znajomych, by świętować rozpoczęcie nowego etapu życia - zamieszkał bowiem w wyremontowanym i wyposażonym nowym domu. Wiele elementów architektonicznych i dekoracyjnych wzbudzało tego wieczoru podziw gości, ale najwięcej uwagi przykuwał niezwykły malunek na ścianie. 

Od sufitu aż do podłogi nachylała się gałąź o niezwykłym kształcie, misternie wygięta, wymalowana ciemnymi barwami, obsypana kwiatami i liśćmi o intensywnych, starannie dobranych kolorach. Wzbudzała zachwyt wszystkich i wiele komentarzy na jej temat wybrzmiewało przez cały wieczór: skąd wziął się pomysł na tak wyjątkowe przyozdobienie salonu? To malowidło ożywia całość w niezwykły sposób! 

Właściciel tylko uśmiechał się tajemniczo; nie wyjaśniał niczego. Raz po raz przywoływał w pamięci dzień, w którym pierwszy raz zobaczył pęknięcie.

Marysia

Zmieniony: sobota, 14 grudnia 2013 16:56
 
RocketTheme Joomla Templates