Migdałek - Wytrwać w dobrym PDF Drukuj Email
Migdałki
czwartek, 21 października 2010 07:29

 

           Nie zniechęcajcie się w czynieniu dobrze. Prozaiczna zachęta wydać się wam może nie na miejscu. Tanie moralizowanie nie ma sensu.

Zachętę do nie zniechęcania się w czynieniu dobrze, znalazłem w Piśmie Świętym, które raczej treści banalnych nie podejmuje. W naturze ludzkiej ochoczo zakorzenia się wirus zniechęcenia i gnuśności. Gnuśny sługa z Ewangelii, ten, który zakopał talent w ziemi i nie pomnożył go, skończył bardzo źle.
Każdego dnia trzeba sobie robić małe projekty na dobro, inaczej życie nas poniesie. Małe projekty są krokami na trasie dobrego życia. Dobro, o które nie troszczymy się codziennie, kurczy się, karleje i zanika.
Trendy są dziś takie, że miejsce „dobrego” zajmuje „nowe”, bez względu na to czy dobre czy złe. Dobre, to, co nowe, gorsze i złe to, co codzienne. Trudne czasy dla dobra. Tym bardziej zachęta do wytrwania w dobrem jest aktualna. Dobre staje się niemodne, passe, bez oklasków i uznania. Ale tylko to, co dobre, może przetrwać. Trwając w czynieniu dobra, przedzieramy się do wieczności. Nowe niesie nas na salony popularności i w efekcie - zapomnienia.
Nie zniechęcajcie się w czynieniu dobrze. Nikt nam nie zgotuje owacji. Tylko to, co dobre, daje nam sens i poczucie, że warto żyć.

                                                      ks. M. Puzewicz

Zmieniony: piątek, 22 października 2010 08:35
 
RocketTheme Joomla Templates