Życie ukryte z Chrystusem w Bogu PDF Drukuj Email
ZadumAnia
czwartek, 18 kwietnia 2013 15:39

Lekcja

Temat: Trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi. (Dz 5, 29)

Sporo jest osób, w tym dobrych i świętych, które nie rozumieją twojej drogi. Ich droga jest zupełnie inna od twojej. Równie piękna, równie potrzebna, jednak zupełnie inna. To dobrze. Dzięki temu Oblicze Boga może objawiać się pełniej w Jego Kościele. To trudne, wiem. Poczucie niezrozumienia, bycia niesprawiedliwie osądzonym. Niepewność, czy droga, którą idziesz jest właściwa. Przedłużające się wyczekiwanie, aby Pan oświetlił ci drogę choć na jeden maleńki krok. Czasem czujesz, jakbyś szedł po omacku...

Drugi człowiek może stać się dla ciebie lustrem, w którym masz szansę wyraźniej zobaczyć samego siebie. Jego świadectwo może stać się dla ciebie drogowskazem. Jednak nie zapominaj, że trzeba bardziej słuchać Boga niż ludzi. On zna cię najlepiej. On wie, jaką drogą powinieneś pójść. On chce dać ci szczęście i doprowadzić cię do celu. U Niego szukaj odpowiedzi. Droga, którą idzie twój brat, może być piękna, szlachetna, może nawet wzbudzać twój podziw. Jednak nie znaczy to, że masz iść jego śladami. Tak łatwo jest zagubić samego siebie. Bóg narysował dla ciebie specjalną, jedyną w swoim rodzaju mapę – słuchaj swojego Przewodnika. I pamiętaj, że „być sobą to być świętym”. Wsłuchaj się przez chwilę w to, co mówi o tobie Ojciec:

Nie lękaj się, bo cię wykupiłem, wezwałem cię po imieniu; tyś mój!
Albowiem Ja jestem Pan, twój Bóg, Święty Izraela, twój Zbawca.
Daję Egipt jako twój okup, Kusz i Sabę w zamian za ciebie.
Ponieważ drogi jesteś w moich oczach, nabrałeś wartości i Ja cię miłuję,
przeto daję ludzi za ciebie i narody za życie twoje.
Nie lękaj się, bo jestem z tobą.

 Nie lękaj się. Zgódź się iść tą drogą, którą przygotował dla ciebie Pan. Zaufaj Mu i daj się poprowadzić. Droga może wydawać się mozolna, bądź cierpliwy i wytrwały. A to, że inni cię nie rozumieją, że nie dostrzegają wartości twojego kroczenia za Jezusem? Tym lepiej. "Nie pragnij błyszczeć niczym pozłacany kurek na dachu potężnego budynku. Choćby lśnił najpiękniej i był umieszczony bardzo wysoko, nie ma to znaczenia dla trwałości budowli. – Obyś był raczej jako ów stary kamienny blok, ukryty pod ziemią, w fundamentach, gdzie nikt cię nie dostrzeże; dzięki tobie dom się nie zawali." (św. Josemaria Escriva) Przez chrzest święty „umarliście bowiem i wasze życie jest ukryte z Chrystusem w Bogu. Gdy się ukaże Chrystus, nasze Życie, wtedy i wy razem z Nim ukażecie się w chwale.” (Kol 3, 3)

Panie, przepasz mnie i poprowadź...

as

Zmieniony: piątek, 19 kwietnia 2013 10:36
 
RocketTheme Joomla Templates