Zasiew i do roboty! PDF Drukuj Email
Blog Beaty
sobota, 13 kwietnia 2013 18:29

Mówił dalej: Z królestwem Bożym dzieje się tak, jak gdyby ktoś nasienie wrzucił w ziemię. Czy śpi, czy czuwa, we dnie i w nocy, nasienie kiełkuje i rośnie, on sam nie wie jak. Ziemia sama z siebie wydaje plon, najpierw źdźbło, potem kłos, a potem pełne ziarnko w kłosie. A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza się sierp, bo pora już na żniwo. (Mt 4, 26-29)

Dzieje się... w Kościele zawsze się coś dzieje :) Bo czy człowiek śpi, czy czuwa, to i tak Bóg w nim działa.

Jakim ziarnem jesteś? Czy kochasz Boga intensywnie, lecz krótko, będąc jedynie "na fali"? Czy się zakorzeniasz w Słowie Bożym? Czy pozwalasz, by ptaki wydziobały Boga z Twego serca? Czy pozwalasz, by ciernie tego świata zagłuszyły Jego głos? Czy jesteś ziarnem, które wzrasta mając wzrok utkwiony w Miłości? Jaki dajesz owoc?

Ziemia sama z siebie wydaje plon... Kościół wydaje plon:
najpierw źdźbło - włącza w dzieło Królestwa Bożego poprzez Chrzest
potem kłos - udziela Komunii Świętej, by Bóg prawdziwie żył w sercach Jego ludzi
a potem pełne ziarno w kłosie - napełnia Duchem Świętym udzielając Bierzmowania, by przygotować do głoszenia Boga z Mocą

A gdy stan zboża na to pozwala, zaraz zapuszcza się sierp, bo pora już na żniwo.
Gdy stan zboża pozwala... Czy dbasz o to, by przyjęte Sakramenty w Tobie owocowały? Czy idziesz za głosem Boga, który powołuje Cię do Ewangelizacji? Czy pozwalasz, by działał w Tobie Duch Święty?

Gdy stan zboża pozwala... Pozwalasz? Pozwalasz, by Bóg zapuścił sierp, odciął Cię od Twojego "ja" i posłał Cię dalej? Jesteś Bożym zbożem? Jaki masz udział w żniwach?

żniwo wprawdzie wielkie, ale robotników mało; proście więc Pana żniwa, żeby wyprawił robotników na swoje żniwo. (Łk 10, 2)

Beata Słowik

Zmieniony: sobota, 13 kwietnia 2013 18:31
 
RocketTheme Joomla Templates