Kwiecień 2013 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 28 marca 2013 23:32

"Będę Cię chwalił Boże, z całego serca mego - i na wieki będę sławił Twoje Imię, bo wielkie było dla mnie Twoje miłosierdzie - życie moje wyrwałeś z głębin Szeolu!" - woła psalmista. Doświadczył Szeolu, czyli... trudności i wiedział, że naprawdę ma za co dziękować.

My też wciąż odkrywajmy modlitwę dziękczynną. Wdzięczność uwalnia od pychy, czyli od polegania na sobie. Podejmujmy zatem wytrwale na nowo próbę odpowiedzi na proste pytanie:

Co dzisiaj Bóg dla Ciebie uczynił?

 Swoje podziękowanie możesz zostawić jako komentarz do niniejszego artykułu (po zalogowaniu) lub po prostu wysłać na adres: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć. .

 

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w kwietniu? Kliknij więcej...

 30.04.2013.

Dzięki Ci Panie, że JESTEŚ! Działasz, kochasz... Za spotkanie z Justynką, nasz czas na rozmowę, za to, że jest :) za zabawę dzieci... Za to, że pokazujesz mi jak ważne jest abyś Ty był zawsze na pierwszy miejscu i jakie codzienne, powszednie, ale cuda działasz kiedy tak jest :) DZIĘKI!!! Dzięki za wspólne sprzątanie kaplicy, za radość ze wspólnej pracy i wysiłku fizycznego, za to że auto nie gasło w drodze "do" i "z"... Za moje dzieci, męża, za oczekiwanie na pierwszy ząbek :) Za to, że maleńkie śpią a ja mogę być przy komputerze. Za blask świecy i pyszną kolację i za wiele, wiele innych Twoich darów dzięki Ci Panie!

Marta

Dziękuję za małego wróbelka wczoraj. Za srokę i wronę dzisiaj. Za huśtawkę do nieba! Za radość! I za małego słowika, którego odkrywam w sobie :) I za dni rektorskie w Dni Animatora w Częstochowie! Jesteś WIELKI! :) Kocham Cię bardzo! :) I dziękuję Ci za tą miłość! :)

Beata

29.04.2013.

Dziękuję Ci Panie Boże za to, że jak zwykle działasz przekornie i po swojemu! :D Baaaaaaaaardzo Ci dziękuję za uwalniające odkrycie! I za wielką radość jakiej dzisiaj doświadczyłam dzięki Twojej miłości! I dziękuję za Dorotę, Sandrę, Pawła, Tereskę i Józefa. Fajnie jest być Twoją córką! I za te niezwykłe przygody z Tobą szczere Bóg zapłać! :D

Beata


28.04.2013.

Dziękuję za niedzielę, za usmiech Krzysia, za Betkę i pomysł huśtawek. Dzięki za "Kto zaufał Ci" i  za ustępujący ból głowy. I za spacer, którego nigdy bym się nie spodziewała. Dzięki Ci Panie. I za jutro - podziękuję już dziś:)

struś

Dziękuję za niedzielę, za rodzinne świętowanie urodzin Magdy, za piękną katechezę o miłości wzajemnej i za tę miłość, dziękuję Ci, Panie! Dziękuję za hojny dar rodziców dzieci przystępujących do I Komunii św. - nowy granitowy piękny ołtarz w kościele św. Faustyny, dzisiaj poświęcony...

mw

Dziękuję Panie za książkę "Vabank" Jolanty Czapczyk, za przepiękną magnolię za oknem i za piątkowe spotkanie.

ab

Za dobre kolacyjki i za kanapeczki i soczek na warsztatach, za cudowne małżeństwo dające nam dach nad głową, za otwartość Koninian. Za nowe znajomości i związane z tym atrakcje, za miłość do Konina i jego zielone tereny, za Słodkiego Gościa który nie przyprowadził nas tam przypadkowo i chronił nas ciągle swoimi skrzydłami, za to że uzdolniłeś mnie do otwartości w stosunku do ludzi, za neobarokowy kościół św. Wojciecha i jego srebrny dach, za brak deszczu podczas marszu, za panią konduktor, za emisję głosu, za "Przymnóż nam wiary", za to że tak pięknie wymyśliłeś basy i alty - dziękuję Ci Panie.

Ania S.

Dziękuję Ci, Panie za rewelacyjne warsztaty liturgiczno-muzyczne. Za to, że konduktorka zatrzymała dla nas pociąg na peronie w Poznaniu, a potem poczekała z kontrolą biletów aż wysiądziemy w Koninie, wskutek czego przejechałyśmy za darmo. Za Danusię i Zbyszka, którzy nas przenocowali i dopieszczali, jak tylko mogli. Za temat główny - brewiarz; za wszystko, czego się dowiedziałam, i za to że mogłam dopytywać fachowców, ile tylko chciałam. Za możliwość śpiewu i ćwiczeń, za siły które dałeś przy tak intensywnym programie.  I dziękuję za chorał gregoriański, za "Alleluja" Pospieszalskiego, za "Niech będzie Bóg uwielbiony" i "Chwała Ojcu" Tomalaka oraz za "O tajemniczy Płomieniu". I za obecność ks. Mariusza, dzięki któremu warsztaty mogły stać się rekolekcjami. Dziękuję Ci, Panie!

Marysia


27.04.2013

Dziękuję Ci, Jezu, za to, że wczoraj chroniłeś mnie i podtrzymywałeś Swoją łaską. I że dałeś mi doświadczyć, czym byłabym bez tej Twojej łaski. I za to, że czynisz wszystko nowe.

Ania

26.04.2013

Dziękuję za dzisiejsze spotkanie i za dzisiejszą patronkę dnia: Najświętszą Maryję Pannę, Matkę Dobrej Rady.

mb

25.04.2013.

Dziękuję Ci, Panie, za św. Marka, świadka życia Pana Jezusa, opisanego zwięźle w 16 rozdziałach Ewangelii...Dziękuję za piękne miejsce Jego spoczynku, za wszystkich architektów, budowniczych, twórców tego unikalnego miasta na wodzie - Wenecji... Dziękuję za dzisiejszych solenizantów - przyjaciół i krewnych, a także kapłanów.. Dziękuję za ich powołanie i duszpasterską działalność... Dziękuję za ks. Piotra, który dzisiaj obchodzi swoje kolejne urodziny... Dziękuję Ci, Panie!

mw


24.04.2013.

Dziękuję Ci, Panie, za księdza Wojtka. Za to, że postawiłeś go na mojej drodze.

Ania

Dziękuję za S. Kingę Strzelecką OSU dzisiaj wspominaną przez byłe wychowanki...
Dziękuję za czas kapłaństwa ks. Artura - w 10 rocznicę Jego odejścia z ziemskiego życia...

mw

Za spacer z psem i spokojny wieczór sam na sam z sobą... i Tobą. Za to, że siedzisz sobie koło mnie, gdy przeglądam pocztę i że interesuje Cię wszystko co robię. Za to, że mimo iż jestem sama nie jestem samotna :D

Baśka

23.04.2013

Za relaks! Baaaardzo dziękuję 

Beata

Dzięki Ci Panie za szybkie, ponowne, wypełnienie pita, który wcześniej "zaginął" w komputerze, za piękny dzień, za to, że jesteś Panem wszystkiego, za dobry humor, moich kochanych bliskich, za to, że jestem i że Ty JESTEŚ 

Marta

Dziękuję za Twoje prowadzenie, za poranną pobudkę - bez budzika - za dobrze zaczęty dzień, pogodę i czas na odpoczynek...
Dziękuję za Haneczkę, jej entuzjazm, uśmiech i radość i często powtarzane: "kocham cię!"...
Dziękuję - i kocham Cię, Panie!

mw

Za kwitnące magnolie, pierwiosnki, sasanki, różaneczniki. Za ciepły wiaterek, za śmieszny widok wróbli zażywających kąpieli, za słońce. Za to, że mogę pokonywać chaos w życiu i w głowie przez obcowanie z przyrodą i modlitwę prostoty. Za świętego Wojciecha, który został świętym, choć nic mu się w życiu nie udało (po ludzku, rzecz jasna). Za Księdza Wojtka i dar Jego osoby dla naszej wspólnoty.

mb

22.04.2013.

 

Dziękuję Ci Panie Boże za ogrom Twoich łask w ostatnim tygodniu!!! Bez Ciebie byłabym już na dnie... Dziękuję Ci za to, że wspierasz, pomagasz, prowadzisz każdego dnia. I dziękuję za ludzi, którzy przychodzą z pomocą.

Beata

Dziękuję Ci, Panie za Twoją opiekę nad Jurkiem, który po wypadku znalazł się w dobrych rękach lekarzy, w szpitalu...
Dziękuję Ci za niegroźne skutki upadku Moniki ze schodów (z wysokości piętra).
Dziękuję ci, że troszczysz się o moich przyjaciół, dziękuję Ci, Panie!

mw

Za odpoczynek na słońcu, spotkanie z Moniką, adorację i za to, że udało mi się w pracy pchnąć do przodu ważną sprawę - dziękuję Ci Panie.

Marysia

21.04.2013.

Dziękuję Ci Panie za opiekę w czasie wypadku, za uchronienie od poważniejszych konsekwencji po dość poważnym zderzeniu z sarną na drodze i za szybkie i bezpieczne zakończenie tej bardzo przykrej sytuacji. Dziękuję Ci Panie.

Nutka

Dziękuję Ci za powołanie Zbyszka do gry na skrzypcach i piękną dzisiejszą solówkę,
Dziękuję za świadectwo powołania Siostry Służebniczki NMP...
Dziękuję za niedzielę, za kapłanów dających nam Ciebie, Panie...
Dziękuję za wszystko, do czego nas powołujesz...

mw

Dziękuję, że pokazałeś mi coś bardzo ważnego. Dziękuję także za piękne kępki fiołków 

ab

Dzięki Ci Panie za wspaniałe wakacje, szczęśliwy powrót do domu, za Eucharystię i za to, że jesteś Dobrym Pasterzem  

Marta

Za Twoją dobroć... Za powrót do roweru po 5 latach przerwy. Za Monikę i Anię, Honoratę i Sławka. Za homilię o JHWH, spotkanie z xT., piękną pogodę i ciastka. Za pełen ciszy cmentarz górczyński i za rozmowy z Olą dziękuję Ci, Panie.

Marysia

Za Twoje Słowa zostawione dla mnie w Ewangelii...

Beata

20.04.2013.

Dziękuję za to, że zapisałam się na II tydzień rekolekcji ignacjańskich :)

mb

Dziękuję Ci Panie Boże za 80-te urodziny mojego wspaniałego i kochanego Dziadka! Dziękuję Ci za wszystkie chwile, które dano mi było z nim przeżyć i za wszystkie chwile, które jeszcze na nas czekają! :)

Beata

Dziękuję za Maję i jej dzieci, za jej i ich zdolności i za radość wewnętrzną, za udane urodzinowe spotkanie rodzinne...
Dziękuje za Basię, za czas wspólnej drogi, za jej hojne obdarowywanie...
Dziękuję za wszystko, co podnosi na duchu..
Dziękuję za zdrowie...
Dziękuję za dobre natchnienia...
Dziękuję za homilię o. Łukasza i przypomnienie, że Jezus jest Prawdą, Drogą i Życiem...naszym życiem w Bogu
Dziękuję Ci, Panie za czas na odpoczynek...

mw

19.04.2013.

Dziękuję Ci bardzo za to, że jesteś. Dziękuję, że mnie słuchasz i jak tylko powiem to mnie obdarzasz potrzebnymi łaskami i dajesz mi potrzebnych ludzi. Dziękuję Ci za spacer z Sandrą. Dziękuję Ci za to, że działasz po swojemu. Dziękuję Ci za poniższe miłe słowa Ani :) Dziękuję za wszystkich, którzy się zaangażowali w dzisiejsze spotkanie dla Młodzieży. I dziękuję, że po dwóch latach w końcu mogłam wypełnić Twoje przykazanie "Paś owce moje"! Dziękuję.

Beata

Dziękuję Ci, Ojcze, za kolejny wolny dzień. Dziękuję za regenerujący sen. Dziękuję za Eucharystię, za Twoją obecność w moim sercu, za obecność Beatki obok. Dziękuję za Twoje prowadzenie i wszystkie Twoje słowa przekazane przez Martę. Dziękuję za dar wolności i miłości. I za Twój plan. :)

Ania

18.04.2013.

Dziękuję za radość obustronną z dzisiejszego spotkania, za piękną, ciepłą pogodę i za wszystko dobro, jakie się dzieje...

mw

Dziękuję za wszystko co się dziś wydarzyło i za Twoją cierpliwość do mnie.

ab

Za moją pracę i za pragnienia, które dajesz - dziękuję.

Marysia

Za moją siostrę, która obchodzi dzisiaj urodziny! Za spotkanie Sandry i Ani. Za wiadomość od drugiej Ani :) Za czas spędzony z Babcią. Za spacer. Za to, że dałeś mi małą grupę. Za to, że jesteś i dodajesz sił. Dziękuję...

Beata

17.04.2013.

Dziękuję za zwycięstwo i awans Śląska do finału Pucharu Polski  i za Krzyśka i za to, że znalazł lepszą pracę.

tu

Dzięki za nieoczekiwane spotkania 

Baśka

Za to jak mi pomagasz Panie w nauce i innych obowiązkach. Za to, że czas w swej dłoni masz...

Beata

Dziękuję za piękną wiosnę, za śpiew ptaków, za rozkwitające drzewa i kwiaty

Ania

Dziękuję Ci, dobry Boże, za L4, za dar tego czasu. Dziękuję też za niewzruszony, głęboki pokój serca. Dziękuję za Twoje prowadzenie, troskę, opiekę i czułą miłość.

Ania

16.04.2013.

Za wiosenną pogodę, odwiedziny Szymka, radość, pokój, nadzieję, spokojny sen, za dzisiejsze spotkanie i czytane wiersze, za wszystko co dzieje się z Twojej łaski, dziękuję Ci, Panie!

mw

Za to, że jesteś i działasz! :) Za ludzi, których mi dajesz, aby otoczyli mnie Twoją miłością. I za to, że aż tak nie boli :) I za prezent od dr Bałazińskiej! I za to jak bardzo mnie słuchasz!

Beata

Za moje pierwsze sukcesy ogrodnicze. Za to, że wszystkie roślinki posadzone we wrześniu i październiku przyjęły się i przetrwały ekstremalną zimę. Za wszystkie osoby, które obdarowały mnie jesienią sadzonkami, dzięki czemu mój ogród zyskał trzeci wymiar. I jeszcze za wiewiórki, bażanty i jeża. I za sarenkę dosłownie w tej chwili i za to, że trzymasz ją z daleka od moich tulipanów.

Edyta

Za dzisiejsze 20 stopni C !

mb

15.04.2013.

Za to, że Ogród Botaniczny jest już otwarty :) Za pierwsze roślinki, które się pojawiąją, kaczory pływające dumnie po stawie, wielkie pomarańczowe ryby, ptaki śpiewające jak najęte i w ogóle za to, że tak pięknie stworzyłeś ten świat!

mb

Dziękuję Panie Boże za to jak mnie zmieniłeś i zmieniasz.

córeczka Beata

14.04.2013.

Za dzisiejsze spotkania po Mszy św., za radość i słońce, za dobrą podróż, za czas na modlitwę, za Ciebie, Panie, w cudownej tajemnicy Eucharystii, dziękuję i kocham!
Ty wiesz, Panie!

mw

Za to Panie, że jesteś. Za bliskich mi ludzi, za przytulenie, spacer i nocne rozmowy...

Beata

Dziękuję Ci, Panie, za każde spotkanie i każdą rozmowę w trakcie tego weekendu. W szczególności za spotkania z Tobą w sakramentach.

Ania

Za wizytę Kasi i Wojtka we Wrocławiu. Za to, że tak dobrze się rozumiemy i za Michała 

Baśka

Dziękuję, że dajesz mi dziś kolejną szansę na nawrócenie. Za Twoją niegasnącą cierpliwość, Panie Jezu.

Marysia

13.04.2013.

Dziękuję Ci za to, że w każdej chwili możesz mnie odwołać z misji tutaj i uzdalniasz mnie do tego, by w pełni wykorzystać ten krótki czas. Dziękuję Ci, że mogę być na posłudze u Boga. Dziękuję za dzisiejsze spotkanie RSFu. A ponad to dziękuję za: człowieka przebranego za żyrafę chodzącego po rynku, za wiosnę, która wygoniła masę ludzi z domu :) za dużego pana i malutkiego pieska, za panującą miłość i za cudowne chmury i samolot! i... za wszystko :)

Beata

12.04.2013.

Za Szostakowicza. Za muzykę i poczucie humoru - dziękuję Ci Panie.

zz

Za wczorajsze spotkanie. Za poranek. I za troskliwych ludzi. Dziękuję Tatusiu :)

Beata

11.04.2013.

Za dwa gniazda bocianie na Wittiga, które dziś zostały zamieszkane, a ich domownicy dali o sobie znać głośnym klekotaniem (odgłos do złudzenia przypominający uderzające o siebie patyki) akurat wtedy, kiedy przechodziłam obok :)

Maria

Za powiew wiosny :)

Beata

10.04.2013.

Za to, że wczoraj zostawiłeś dla mnie obiad w pracy, żebym zjadła porządnie przed ważnym spotkaniem. I za pewną osobę - dziękuję Ci, Panie.

Marysia

Dziękuję za sen po południu. I za bardzo wesoły dzień :) I za moją grupę z uczelni :)

Beata

09.04.2013.

Dziękuję Ci za spotkanie imieninowe i udane torty, za radość i telefony z dobrymi nowinami...
Dziękuję za siły i za wszystko do czego mnie potrzebujesz!
Dziękuję Ci Panie!

mw

Panie Boże jesteś niesamowity! :) Kocham Cię za to szalenie! :) Dziękuję za czas z Babcią i za lampkę dla Staszka, którą dla mnie wyczarowałeś! Dziękuję Ci, że mi tak błogosławisz! Amen. I za wolne w projekcie od Łukasza, dzięki czemu mogłam się zobaczyć ze Stasiem. :)

Beata

08.04.2013.

Za Twoją cierpliwość.

Marysia

07.04.2013.

Dziękuję Ci Boże za Twoje niezmierzone miłosierdzie. I za to jak działasz w mojej rodzinie.

Ania

Dziękuje Ci Ojcze za urodziny  dziękuje za moich rodziców, dziadków i wszystkich ludzi na drodze mojego życia
dziękuje ci za Twoją miłość i za wiarę, dziękuje za zdrowie i siły do pracy, dziękuję za rodzinę - za żonę i dzieci za ich obecność oraz radość i jeszcze dziękuje Ci za Twój piękny prezent dzisiaj za świecące słońce 

lp

Dziękuję za wczorajsze spotkanie, za słowa, których tak potrzebowałam. Dziękuję za Twoje miłosierdzie i cierpliwość dla mnie.

ab

Dziękuję Ci Panie, że dbasz o swoje dzieci. Za Twój znak wczoraj, że jednak mam odpocząć w postaci zabrania prądu. I za zabranie go całej ulicy, żebym się nie łudziła, że zaraz wróci. :) I za to, że kiedy zrozumiałam, że mam odpocząć, to go zwróciłeś, bo wiedziałeś, że mama chce się uczyć. Dziękuję. I dziękuję, że w tak trudnych warunkach - brak prądu, kuchenka elektryczno-gazowa - dałam sobie radę i zrobiłam sobie kakao :D (dzielne dziecko XXI wieku xD) I za niesamowite chmury!

Beata ;)

06.04.2013.

Za spontaniczną radość moich przyjaciół, kiedy dotarłam na ostatnie wykłady, co z kolei wywołało moją radość. Za ks. Kempiaka, który dzisiaj dał z siebie wszystko. I za lodowe żyrandole jak z pałacu Królowej Śniegu. Dziękuję.

Edyta

Dziękuję za powalającą myśl, że coś jest nie tak, bo za dużo ludzi idzie do kościoła xD I za to, że było coś nie tak, bo było bierzmowanie :) Dziękuję Ci za bycie z Tobą w tym czasie, tak po prostu. Za niespodziankę w postaci naszego ks.Wojtka :) Dziękuję za Szkołę Animatora i wszystko co z nią związane. I bardzo, bardzo, bardzo dziękuję Ci Tato za wszystkie dobre słowa, które mi przekazałeś przez Twoich ludzi w odpowiedzi na moje pytanie do Ciebie. Dziękuję.

Beata

Dziękuję za to, że widzę tyle starania o piękno wokół symboli ukazujących Twoją drogę Zbawienia...
Za te wszystkie dobre ręce i artystyczne dusze, dziękuję Ci, Panie!

mw

05.04.2013.

Dziękuję Ci Panie za to, że mnie tak rozpieszczasz. :) Za to, że jak tylko weszłam do sklepu to czekały tam na mnie pomidorki, które chciała mama, był jeden bochenek chleba, który lubimy i jedyna golonka z indyka na zupę. Takie fajne drobiazgi od Ciebie. :) Dziękuję. I za pomoc we wszystkich obecnych pracach również dziękuję i to bardzo! Bez Ciebie to byłaby lipa ;)

Beata

04.04.2013.

Dzięki za Twoje podpowiedzi, za dobrych ludzi, których stawiasz na drodze, za to, że naprawdę się troszczysz o wszystko, za możliwość leczenia, za Twoją miłość i opiekę i za to miejsce, w którym mogę to wypowiedzieć :)))

Marta

Za Twoje ciche zapewnienie, że mimo wszystko jesteś ze mną.

Marysia

Za wodę. Za Pana Mirosława, jego brodę i jego humor :) Za to, że nie dajesz czasu, by się poddać.

Beata

03.04.2013.

Dziękuję za Kołysankę dla nieznajomej zespołu Perfect. I za muzykę i twórczość w ogóle.

Beata

02.04.2013.

Dziękuję Ci, Panie, że działałeś z mocą, by Twoje wiekowe już dziecko znalazło potrzebną opiekę - Ty potrafisz się zatroszczyć!
Dziękuję Ci, Panie!

mw

Za tomografię komputerową - dzięki Ci Panie. Za ten niesamowity postęp w diagnostyce medycznej, jaki się dokonał za mojego życia.

zz

Za bociana, który właśnie przeleciał za moim oknem!!! :D

Beata

01.04.2013.

Za to, że pilnowałeś tyle dni mojego samochodu i co więcej za samo naprawiający się akumulator! :D Dzięki Tato! I za zająca ze śniegu z marchewką :D

Beata

Za całokształt tajemnicy Zmartwychwstania świętowanej w polskiej pięknej tradycji - za rodzinne spotkania przy suto zastawionym stole... i za to, że nauczyłeś nas tej pięknej modlitwy "Ojcze nasz" - nas, Twoje dzieci.

mw

Za to, że przychodzisz do wszystkich, którzy tego pragną, w swoim Ciele i Krwi - również do tych, którzy przyjść do Ciebie nie mogą - dziękuję Ci Panie Jezu...

zz

Dziękuję Ci Panie za Twoją MIŁOŚĆ, pokój w sercu i świadomość, że zawsze Jesteś przy mnie.

Teresa

Dziękuję za te radosne Święta, i takie białe niezwykle.

Leszek

Dziękuję Ci Panie za zdrowie - moje i w całej mojej rodzinie.

Marysia

Zmieniony: środa, 01 maja 2013 09:28
 
RocketTheme Joomla Templates