Bóg odpoczywał PDF Drukuj Email
Blog Beaty
sobota, 27 października 2012 22:45

Pamiętaj o dniu szabatu, aby go uświęcić. Sześć dni będziesz pracować i wykonywać wszystkie twe zajęcia. Dzień zaś siódmy jest szabatem ku czci Pana, Boga twego. Nie możesz przeto w dniu tym wykonywać żadnej pracy ani ty sam, ani syn twój, ani twoja córka, ani twój niewolnik, ani twoja niewolnica, ani twoje bydło, ani cudzoziemiec, który mieszka pośród twych bram. (Wj 20, 8-10)

Bóg stwarzał świat sześć dni. Siódmego zaś odpoczywał. Dlaczego? Czy był zmęczony? Nie, przecież On Tworzył Słowem. Bóg powiedział... i stało się... Dlaczego zatem Ten, który nigdy sie nie męczy odpoczywał? Ponieważ odpoczynek jest wpisany w rytm życia. Tak został zaplanowany świat - żeby w jednym dniu oddawać chwałę Temu, który to wszystko tak pięknie stworzył. Mieć czas dla rzeczy ważnych. Mieć czas dla ważnych osób. Mieć czas dla Niego.

Niedziela - dzień dany od Boga, by zwolnić tempo, przestać gnać. Zatrzymać się... przed Nim. Wrócić do porządku dla jakiego zostaliśmy stworzeni i postawić Boga na pierwszym miejscu. Każdego tygodnia dostajemy w prezencie dzień by odnaleźć ponownie Jego miłość. Pozwolić Mu napełnić swoje wnętrze na cały kolejny tydzień. 

W Roku Wiary może szczególnie powinniśmy w niedzielę dać z siebie coś więcej niż tylko udział w Eucharystii? Warto sięgnąć do lektury Katechizmu Kościoła Katolickiego albo chociaż pochylić się nad Słowem, które Pan Bóg kieruje do nas tego dnia. Może powrót do skrutacji?

Beata Słowik

Zmieniony: sobota, 27 października 2012 23:55
 
RocketTheme Joomla Templates