Październik 2012 - Dzięki za dziś PDF Drukuj Email
Dzięki za dziś
czwartek, 11 października 2012 01:01

Jezus_1.jpgW kościele rozpoczęliśmy nowy czas - Rok Wiary. Ten nowy czas nastał również na naszej stronie. Czas o tyle niesamowity, iż otwierający przed nami nowe możliwości. Dziś 11. października mamy okazję do tego, by rozpocząć swoją codzienną przygodę z Panem Bogiem. Wsłuchać się szczególniej w Jego obecność. On jest w życiu każdego z nas. Wystarczy tylko uważnie patrzeć, wyostrzyć słuch i wzrok, a na pewno zauważy się Jego działanie. Podziel się świadectwem o Jego miłości. Podziel się odpowiedzią na pytanie: 

Co dzisiaj Bóg dla Ciebie zrobił?

Chcesz dowiedzieć się jak Bóg działał w naszym życiu w październiku? Kliknij więcej... 

31.10.2012.

Dziękuję Ci Panie za różaniec. Po raz kolejny pokazałeś mi jego moc i to taką czysto "fizyczną". Kładłam się wczoraj spać z dużym bałaganem w środku, lękiem, strachem, mocno roztrzęsiona. Nie mogłam uleżeć. Wystarczyło, że położyłam rękę na różańcu, który mam pod poduszką i wszystko zniknęło. Poczułam błogość i dosłownie jakby Bóg otulał mnie swoimi skrzydłami. Zasnęłam od razu. Chwała Tobie Panie!

Beata S.


30.10.2012.

Dziękuję za decyzję wgłębienia się w mój zamęt. Dziękuję za Panią prowadzącą tramwaj, która mignęła światłami na ostrzeżenie i nie miała zbyt dużych pretensji za tarasowanie jej drogi. Dziękuję za przejażdżkę po mieście i krótkie ale głębokie rozmowy. Dziękuję za miejsce parkingowe. Dziękuję za wykład Olka i małą grupę.

Beata S.

Panie dziękuję Ci za doświadczenie Twojej miłości, zaufania i odpoczynku w Tobie poprzez chorobę mojego dziecka! Chwała Panu!

mp


29.10.2012.

Dzisiaj Panie pokazałeś mi ogrom Twojej wiary w człowieka i że uzdalniasz go przez swoją miłość do rzeczy wielkich. Dziękuję za dzisiejsze spotkanie modlitewne i za radosną konferencję o odpustach. I za to, że działasz w moim życiu. W każdej chwili.

Beata S.

Dziękuję Ci za to, że widzę i za łaskę wiary dziękuję!

M.


28.10.2012.

 

Dziękuję Ci Panie za tyle dobrych słów, które dziś usłyszałam... I za Twoją hojność.

Maria

Dziękuję Ci, Jezu, za to, że dałeś mi dzisiaj łaskę spojrzenia na ludzi i pewne postawy bardziej z Twojej perspektywy, że uczysz mnie patrzeć Twoimi oczami.
Rabbuni, dziękuję, że coraz bardziej otwierasz mi oczy. I za Twoją cierpliwość i miłosierdzie.

as

Dziękuję Ci Panie za Wieczory Tumskie, dzięki którym mogłam dzisiaj posłuchać i zobaczyć tajemniczego księdza alpinistę Rogowskiego. Słyszałam o Nim i czytałam, ale ciągle nie wiedziałam który to. Dziękuję za to, że okazało się, że jest w porzo. I za pewien drobiazg z jego biografii... I jeszcze za oprawę muzyczną i muzyków.
Za ekspresowy powrót do domu. 25 minut komunikacją miejską z pl. Bema do Kamieńca to rekord. A wszystko dzięki spostrzegawczemu panu kierowcy autobusu, który zobaczył mnie jadącą tramwajem i zaczekał 15 sekund. Widziałam, że mnie widzi, ale nawet nie śmiałam pomarzyć, że zaczeka... 
I za księżycową noc, bo było dzisiaj całkiem jasno na mojej ulicy. I za ŚNIEG, bo wczoraj zapomniałam podziękować.

Edyta

Za Twoje Ciało i Krew. I za muzykę, głosy i instrumenty. Dziękuję Ci Panie Jezu.

zz

Dziękuję za spowiedź - Panie Jezu - i za tych, co mnie wspierali modlitwą. Za Monikę, Anię i czas razem spędzony, za odpoczynek i za moc brewiarza.

Marysia

Dziękuję Ci Panie Boże za spowiedź, za to, że zawsze czekasz w konfesjonale. Dziękuję za promienie słońca i wróbelki. Za czas na modlitwę i czas dla rodziny. Za to, że prowadzisz kroczek po kroczku.

Beata S.


27.10.2012.

Dziękuję Ci, Panie Boże, za piękny świat w śniegu i za odpoczynek i powrót optymizmu i za zdrowy rozsądek.

kea

Dziękuję Ci Panie za dzisiejsze spotkanie dla byłych wychowanek urszulańskich, tradycyjnie już organizowane w pierwszą sobotę po wspomnieniu św. Urszuli, patronce Zgromadzenia nazwanego Jej imieniem i patronce wszystkich uczennic...dawnych i obecnych...
O 17-tej będziemy modlić się podczas Mszy św. w intencji nas samych, naszych nauczycieli i Sióstr wychowujących w miłości do Boga i człowieka...
Dziękuję za okazję na spotkanie z koleżankami szkolnymi wszystkich lat..

M.

Dzisiaj znowu mi Panie pokazałeś, że jak Ty coś wymyślisz to zawsze będzie po Twojemu i okażesz to w zabawny sposób.  Dziękuję Ci za radość, która wypływa z Twych Bożych planów. Dziękuję za dość zaskakujący widok śniegu za oknem. Dziękuję Ci za Twoich ludzi i za to, że uczysz mnie być jednym z nich. I za Twoje napomnienie do nawrócenia.

Beata S.

Dziękuję Ci Panie Boże za to, że wyjaśniła się sprawa mieszkania i że nie muszę się wyprowadzać.... Że byłeś ze mną.

Marysia


26.10.2012.

Dziękuję Ci Panie Boże za Twoje pomysły i za osoby, które je odczytują i realizują.

zz

Za piękne jesienne kolory. I za Misje Święte w parafii Matki Bożej Pocieszenia.

Maria

Za śliczną panią Ewę z banku BPH, która mogłaby startować w wyborach Miss polskiej bankowości. Załatwiać z nią sprawy finansowe to prawdziwa przyjemność. A do tego potrafi porozmawiać nawet o... apologetyce.
Za włoską piosenkę i za Miłosza z gitarą, który nas jej uczył.

Edyta

Dziękuję za przepiękną Ikonę Trójcy Świętej, za literki, za bijące kościelne dzwony, które pomagają wrócić zawsze na dobre tory, za troskę bliskich, za radość z życia i odkrycie zespołu B.O.B.

Beata S.


25.10.2012.

Dziękuję za ks. Jacka Bałembę SDB i ks. Jacka Froniewskiego, o których pamiętam "margaretkowo".

Margaret

Za prezent, który dziś dostałam.
Za osobę, która go przysłała.
Dziękuję Ci, Panie.

Marysia

Dzisiaj dostałam potwierdzenie, że w końcu po ponad miesiącu wysłano do mnie długo wyczekiwaną Ikonę Trójcy Świętej. Dziękuję! I za dzień spędzony pod kocem również dziękuję.

Beata S.


24.10.2012.

Dzisiaj dostałam maila od znajomej, że kolejne badania 7-letniej Oli chorej na raka rączki, za którą modlił się Orędownik kilka tygodni, nie wykazują komórek rakowych. Alleluja.

kea 

Za wolny dzień w środku tygodnia i sensowną wizytę u lekarza.

Agnieszka

....za to, że nie pozwoliłeś mi dziś zostawić telefonu w szatni bibliotecznej, tylko zaraz po wyjściu na dwór zastukałeś w moją zakręconą główkę: "Gdzie jest telefon?" i mogłam po niego wrócić od razu. Ups.

Marysia

Dziękuję za nauczycieli, za rozmowę z bliską mi osobą i naukę, którą mi dajesz Panie, chociaż trudno mi ją niekiedy przyjąć.

Beata S.


23.10.2012

Dziękuję Panu Bogu za opanowanie w trudnej i bolesnej sytuacji, za nieimpulsywną reakcję.

kea

Dziękuje za dzisiejszą inwentaryzację (jeszcze nigdy nie byla tak sprawna i szybka).

Leszek

Za śliczne nowe buty na zimę, które kupiłam dzisiaj dzieciom, za mojego Tatę, który zawiózł nas do sklepu, za miłą panią, która podwiozła nas do Wrocławia i za radość dzieci z butów.

Edyta

Dziękuję Ci, Panie za dzisiejsze spotkanie z Tobą - Twarzą w twarz - w Maciejówce, na adoracji Najświętszego Twego Oblicza w wystawionym Sakramencie! Codziennie jest to możliwe - można wejść w ciszę Twojej Obecności i pobyć...na ile czas pozwoli...od poniedziałku do czwartku w godzinach od 12.00 do 18.50...
Jakże to cudowna sprawa!!!

Dziękuję również za dzisiejszą uroczystość odsłonięcia przy wejściu do Panoramy Racławickiej tablicy pamiątkowej poświęconej naszej szkolnej koleżance - urszulance, śp. Janinie Natusiewicz-Mirer, która pracowała jako historyk sztuki przy renowacji płótna Panoramy. Dziękuję za modlitwę przy pobliskim pomniku Ofiar Katynia, które tragedia smoleńska powiększyła o 96 ofiar. Wśród nich była Janeczka, towarzysząca Annie Walentynowicz. Wieczne odpoczywanie racz Im Wszystkim dać Panie! Dziękuję Ci, Panie, za zapowiedź odsłonięcia podobnej tablicy w gmachu Urszulańskiej Szkoły.

mw

Dziękuję Panie Boże za pomoc w wstaniu rano oraz za autobus do domku. Za przepyszną zupę Dziadka, która wciąż po tylu latach najlepiej smakuje ze statkami z chleba i za Dziadka również dziękuję.  Dziękuję za NASZĄ rozmowę i odpowiedź, która przyszła niespodziewanie od razu przez inne Twoje dziecko. Dziękuję za owieczki. I dziękuję Ci Panie, że dzięki dziękowaniu Tobie za drobnostki i sprawy duże nauczyłam się dziękować również za drobnostki i sprawy duże moim bliźnim. 

Beata S.

Trochę się martwiłam, że nie mam porządnego słownika polsko-niemieckiego/niemiecko-polskiego. W przyszłym tygodniu zaczynam naukę, a różne jeszcze wydatki i.... to tamto, siamto owamto, troska w sercu. Pojechałam do rodziców na weekend. Ni z gruszki, ni z pietruszki... mama sobie przypomina o jakimś kartonie z książkami, który po studiach zostawiła u nich na strychu moja siostra. Sprawdzamy. Na wierzchu leży śliczny, prawie nie używany słownik. Pytam siostrę, czy mogę pożyczyć. Dostaję odpowiedź: "możesz go wziąć na zawsze". Ojej.
Słownik mam jak malowanie,
Słownik piękny niesłychanie,
Słownik w idealnym stanie...
Chwała Tobie, dobry Panie.

Marysia


22.10.2012.

Dziękuję za zwrócony grosz, którego nie spodziewałam się, a był bardzo potrzebny.

mw

Dziękuję za ludzi, których Ty Panie stawiasz na mojej drodze i za rozmowy z nimi. Dziękuję też za siłę, by wstać i pójść na Mszę wczesnym rankiem.

Tomek

Dziękuję Ci, Panie Boże, za bardzo krzepiące Słowo podczas mszy św. i podczas konferencji, takie bardzo adekwatne do mojej sytuacji w pracy.

kea

Dziękuję za mile spędzony czas z bliską mi osobą, za siły, za wytrwałość, za pragnienia bycia Twoim sługą i chęć kroczenia za Tobą. Za kwiatka, za miłość, za mgłę i za to, że uczysz pokory.

Beata S.


21.10.2012.

Dziękuję Ci Panie za dzisiejszą Eucharystię, za kazanie, za pieśń na wejście: "w Cieniu Twoich rąk". Po prostu dziękuję!

ss

Dziękuję za łaskę uczestnictwa w scholi 20tkowej i za wszystkich współuczestników - przeszłych, teraźniejszych i przyszłych. Oczywiście współuczestnicy to również wszyscy, bez których byśmy nie dali rady: nagłaśniający, wyświetlający, przynoszący, wynoszący, rozwijający, zwijający, ... :)

zz

Dziękuję Ci Panie, za to że dałeś mi odwagę i poprowadziłeś mnie w dawaniu świadectwa o doświadczeniu Twojej miłości. 

Krysia

Dziękuję za Marsz Mężczyzn, za wszystkich uczestników, którzy maszerowali, aby zaświadczyć o tym, że potrzebujemy Pana w naszym życiu, i wreszcie za odwagę, dzięki której byłem wśród nich.

Tomek

Dziękuję za mgłę, która ukazuje piękno polskiej jesieni. Dziękuję za odnalezienie ciszy w zgiełku. Dziękuję za czas z rodziną oraz za czas na modlitwę.

Beata S.

Od ponad roku modlę się w intencji małżeństwa, moich znajomych, którzy są niewierzący. Oni o tym nie wiedzą. Trzy dni temu telefon – proszą by modlić się za nich. Co to znaczy w ich przypadku?...

pd

Wczoraj nasza córka Agata miała ślub o godz. 15.00. Nasz syn Kamil, który był na delegacji w Anglii, miał być świadkiem, miał czytać itd. O dziesiątej Kamil dzwoni, że w piątek nie wyleciał, nie zdążył (jakieś auto spaliło się na autostradzie), jest teraz w Berlinie i szuka połączeń do Wrocławia. Po sprawdzeniu w internecie autobusów, pociągów, samolotów radzę mu weź taksówkę, wyjedź na autostradę i tam „łap stopa”. Po skończeniu modlimy się: „resztę robisz TY PANIE BOŻE”…… 14.55 – Kamil jest w Kościele na Mszy Św. Ślubnej.

Elżbieta i Paweł


20.10.2012.

Dostałem od babci tableta, ale nie bardzo wiedziałem do czego mi się on może przydać.. Czytając Słowo na dzisiejszy dzień, chciałem znaleźć jakiś komentarz, a że tablet leżał pod ręką, więc go włączyłem. Znaleziony komentarz zachęcał, aby.. dziękować Panu za wszystko, za co można i trzeba dziękować. I pomyślałem sobie: "Dziękuję Ci Panie Boże za tego tableta"

Tomek

Dziękuję za przepiękną złotą polską jesień, za drzewa, które mają tak piękne kolory, za to, że na Wielkiej Wyspie mamy tyle miejsc do spacerów.

ab

...za moje przyjaciółki, dzisiejszą solenizantkę Irenkę i Ewę, z którymi udało się zorganizować złoty jubileusz naszej matury...

mw

Za moją uczelnię, którą kocham bardzo, ale to bardzo mocno i za wszystkie osoby, które tam spotykam.

Edyta

Dziękuję Ci Panie za naszą rodzinę, dziękuję za dzień spędzony z dziećmi na działce i za piekną pogodę.

Leszek

Dziękuję Ci Panie za cały dzień z Tobą. Za Biblię i muzykę przez które dotykasz. Za siły, wytrwałość oraz promienie słońca. 

Beata S.

Za miejsce, w którym mieszkam - Biskupin/Sępolno, cmentarz, wały nad Odrą, ścieżki i ścieżynki - dziękuję Ci, Panie Boże. No i faktycznie za Dwójeczkę, w której właśnie trwa Płytowy Trybunał :)

zz

Za cudowną jesień za oknami pociągu, za mamę i tatę, za ciastka z cynamonem i brzoskwiniami, za Dwójkę, różaniec i pianino... bardzo Ci dziękuję, Panie Boże.

Marysia


19.10.2012.

Dziękuję Ci Panie za wszystkie gwiazdy, które rozrzuciłeś na niebie, aby mogły cieszyć moje oczy gdy ciemną drogą wracałam dzisiaj do domu. I za księdza Łukasza uśmiech.

Edyta

Mieliśmy trudne zebranie i trudne sprawy, ale Pan Bóg zaczął je pomału rozwiązywać, pokazywać wyjście i dodawać ducha. Modliłam się bardzo w tej intencji i tak się cieszę, że Pan Bóg nas nie zostawia.

kea

Dziękuję Ci Panie Boże za efektywny dzień, w dużej części spędzony tylko z Tobą.

zz

Dziękuję za siły, za obie Babcie i obu Dziadków, za naukę patrzenia sercem, za miłość, za wzajemną troskę, za nadzieję złożoną w Chrystusie i za bycie częścią szczęśliwego narodu wybranego przez Ciebie Panie. I za piosenkę!

Beata S.


18.10.2012

Dziękuję za wnuka, który urodził się 19 lat temu...

mw

Dziękuję Panu Bogu za świetne rozwiązania i organizację czasu.

kea

Dziękuję za odrobinę zdrowego rozsądku, za radosną współpracę z Martą, za małą grupę, za zrozumienie wagi pism, pergaminów i ksiąg oraz za ważne słowa: "Idźcie! Oto posyłam was jak owce między wilki" ze świadomością, że zawsze jesteś.

Beata S.

Dziękuję Ci za moc do oparcia się pokusom.

as

Za Anię, Monikę i wspólny nowy pomysł... który jest Twoim darem. Za dokumenty Kościoła, pulsujące życiem przez duże Ż :-) Oraz za książkę, na której mi zależało, której nie mogłam nigdzie zdobyć i już myślałam, że nic z tego - a jednak okazało się, że jest. Dziękuję Ci, Panie.

Marysia


17.10.2012.

Dziękuję za wspaniały wschód słońca i błogość w sercu i miłych studentów.

kea

Dziękuję Ci, Jezu, za to, że byłeś dzisiaj ze mną w pracy - za wsparcie, jakie dawała mi świadomość, że jesteś ze mną. I za to, że moim szefem jest Twój człowiek.

as

Dziękuję za Matkę Nieustającej Pomocy, która wstawia się za nami w różnych intencjach i pomaga nam żyć w radości... Dziękuję za miłą niespodziankę, jak zmiana trasy tramwaju 4, który dowiózł mnie na plac Wróblewskiego, a stamtąd już było blisko do szpitalnej przychodni kardiologicznej...

mw

Dziękuję, że zdążyłam na autobus. Kierowcy samochodów, widząc że biegnę do autobusu zatrzymali się i zdążyłam. Dziękuję :)

ab

Dziękuję za dwukrotne zdążenie na autobus oraz za słoneczko. 

Beata S.


16.10.2012.

Dziękuję Ci Panie Boże za radość, jaką daje praca zespołowa

zz

Dziękuję Ci, Panie, za to, że autobus nie przyjechał zgodnie z rozkładem, tylko korzystniej. Za to, że czas w Swej dłoni masz. I za to, że mnie zapragnąłeś i jestem.

as

Dziękuję Panu Bogu za dobre wyniki MM i za życzliwą panią wydającą wyniki. Bardzo się bałam.

kea 

Dziękuję Ci Panie za Anię i Pawła, którzy po wykładzie podwieźli mnie błyskawicznie pod sam dom - nie musiałam tarabanić się wieczornymi autobusami i tramwajami, kombinować z przesiadkami... Fantastyczne.

Marysia

Dziękuję za Różaniec. I za parasol.  I za Tereskę i Łukasza. I za Alfę  I za Panią z apteki! 

Beata S.


15.10.2012.

Dziękuję za anioła-przewodnika w osobie młodej dziewczyny, która wskazała mi miejsce przesiadki z autobusu na autobus, dzięki czemu dotarłam szybko do celu...

mw

Dziękuję Panu Bogu, że podczas bardzo trudnej rozmowy w pracy byłam bardzo spokojna, pogodna i nieosądzająca.

kea

Dziękuję dzisiaj za pomoc w pracy. Mógł to być trudny i kłopotliwy poranek, a z Bogiem i dzięki Niemu robota poszła "jak po maśle" :-)

Leszek 

Bardzo dziękuję za błyskawiczne przywrócenie utraconego zdrowia! Chwała Tobie Panie! Dziękuję jeszcze za Magdę, Łukasza i Ulę.

Beata S.

Dziękuję za nowe spojrzenie na Słowo Boże po kursie Emaus. I za moją Biblię...

Maria


14.10.2012.

A ja dziękuję Panu Bogu za tę stronę z "cudami" i radościami.

Zosia

...dziękuję za rodzinny obiad, który smakował wszystkim, zwłaszcza za udany placek z jabłkami... dziękuję za nadzieję wyzdrowienia Rendiego...

mw
 

Dziękuję za Zbyszka, z którym lubię sobie podrzeć koty. Dzisiaj nic nie mogło sprawić mi większej radości niż mail od niego ze słowami: "tak - masz rację".

Edyta

Dziękuję Ci Panie za Kurs Emaus! Za to, że po raz kolejny byłeś blisko i dotknąłeś. Niesamowity czas, choć krótki... Dziękuję Ci Panie za pragnienie przebywania z Tobą w codzienności. Dziękuję Ci za moich bliskich, z którymi znów się mogę zobaczyć po kilku dniach rozłąki. I dziękuję Ci za Płomień Pański. Za to, że mam do czego i do kogo wracać.

Beata S. 


13.10.2012.

Dziękuję za organizatorów Kursu Emaus, za wszystkich niesamowitych uczestników, za ziarnko Słowa Bożego i młot niszczący pychę.

Beata S.

Dziękuję Ci Panie za to, że chciało mi się dzisiaj wcześnie wstać i pójść na pielgrzymkę do św. Jadwigi. Za piękną pogodę w drodze. Za św. Jadwigę. I za biskupa Deca - pierwszego nauczyciela wiary.

Edyta

Dziękuję Ci Panie za muzykę; za możliwość potańczenia dziś; za piękną pogodę; za Kubę, Olę i Wojtka.

Marysia


12.10.2012.

Dokładnie na dzisiejszy dzień miałem wyznaczony termin wizyty w sądzie w dość trudnej dla mnie sprawie. Do tego wszystkiego musiałem jechać do Oławy. Pojechałem. Na miejscu miałem trochę czasu, a gdy zapytałem się o drogę i wskazano mi ją okazało się, że po drodze jest ... KOŚCIÓŁ !:) wszedłem, oddałem wszystko Panu i poszedłem na rozprawę. I nie było tak strasznie, jak się spodziewałem, a nawet bylo bardzo pomyślnie.
DZIĘKUJĘ PANU BOGU za to i za wszystko inne.

Leszek

Dzisiaj Bóg obdarzył mnie miłością przez Martę, Rafała i Zuzię. Dziękuję Jezusowi i im za wspólnie spędzony czas.

as

A mnie ... muzyką :) Tylko Pan Bóg mógł wymyślić muzykę. Tylko On może dawać natchnienie artystom. Dziękuję Ci Boże za to - i za naszą Filharmonię.

zz

Dziękuję za radość bycia dzieckiem Bożym. Za mile spędzony czas z bliskimi. Za szczęśliwą podróż i pierwszy dzień Kursu Emaus.

Beata S.

Pan Bóg mnie uczy nasłuchiwania swego Głosu i dzisiaj mi bardzo dobrze ta lekcja poszła. Bardzo się z tego cieszę, że wysubtelnia mi ucho...

kea


11.10.2012.

a mnie pocieszył i obdarował miłością miłosierną i Sobą - w sakramentach Kościoła

mw

Bałam się dzisiejszego dnia. Dużo zajęć, zmęczenie "rozruchem" kolejnego roku akademickiego. Wychodząc z domu, prosiłam Pana Boga, żeby dał siły i żeby ten dzień jakoś minął. Dał siły, pokój i jeszcze swoje Słowo umocnienia, które przesłał mi sms-em mój sąsiad (Ps 105, 3-4) "Szukajcie Pana i mocy Jego. Szukajcie zawsze Oblicza Jego." I jeszcze po powrocie z pracy zrobiłam wiele prac domowych i jeszcze wystarczyło czasu na spacer... Pan Bóg zawsze mi cudownie czas wydłuży, sił przysporzy i poukłada tak dzień, żeby było dobrze - ale jest jeden warunek - trzeba Go  o to poprosić i słuchać Go.

kea

Dzisiaj Bóg mi pokazał, że jak mówi, że przy nas jest to faktycznie jest. Na dodatek pokazuje to w bardzo prosty sposób - w autobusie usiadła koło mnie dziewczyna i modliła się na różańcu. Takie proste.  A ponad to Bóg dał mi dzisiaj przyjemne chwile ze znajomymi oraz piękną pogodę. Do tego spotkałam w kościele naszego Alfowicza  Dziękuję!

Beata S.

Zmieniony: czwartek, 01 listopada 2012 14:30
 
RocketTheme Joomla Templates