Pan jest dobry PDF Drukuj Email
ZadumAnia
sobota, 15 września 2012 23:44

Serce Jezusa, dobroci i miłości pełne!

Mówi się, że kochać to pragnąć dobra dla drugiej osoby. Ty, Jezu, jesteś cały dobry, jesteś dobrocią samą. Zatem kochać innego człowieka to pragnąć Ciebie w jego życiu. Bo Ty, Panie, jesteś dobry. Po prostu. Tobie mogę w pełni zaufać, mogę na Tobie polegać, mogę w zupełności powierzyć się Tobie.

Miłujesz bowiem wszystkie stworzenia,
niczym się nie brzydzisz, co uczyniłeś,
bo gdybyś miał coś w nienawiści, nie byłbyś tego uczynił.

Jakżeby coś trwać mogło, gdybyś Ty tego nie chciał?
Oszczędzasz wszystko, bo to wszystko Twoje, Panie, miłośniku życia!  (Mdr 11, 24-26)

Wyrazem miłości wobec bliźnich może być też dążenie do tego, by stawać się coraz bardziej do Ciebie podobną. Dlatego proszę Cię, Jezu, niech Twoja dobroć, jak krystalicznie czysta, świeża woda, przeniknie do najgłębszych zakamarków mojego serca i oczyści je z wszelkiego zła, z błota, piasku, najdrobniejszego pyłu. Niech z mojego serca, jak z bijącego źródła czystej wody, wypływa ku bliźnim dobroć, życzliwość i głęboki szacunek. A nie jak to nierzadko dotąd bywało – woda mętna, z domieszką kwasu czy goryczy. Niech dobroć i miłość, jak świeża woda, wypływają z mojego serca obficie, bym już nikomu nie odmawiała życzliwości.

P.S.
Potrzebujesz czegoś? Powiedz o tym Panu - On jest dobry. O nic się już zbytnio nie troskajcie, ale w każdej sprawie wasze prośby przedstawiajcie Bogu w modlitwie i błaganiu z dziękczynieniem! A pokój Boży, który przewyższa wszelki umysł, będzie strzegł waszych serc i myśli w Chrystusie Jezusie. (Flp 4, 6-7)

Więc skosztujcie i zobaczcie, jaki Pan jest dobry.
Kto do Niego się ucieknie, ten błogosławiony!
Skosztujcie i zobaczcie, jak dobry jest Pan.

as

Zmieniony: niedziela, 16 września 2012 15:22
 
RocketTheme Joomla Templates