Migdałek - Radość pod pokrywką PDF Drukuj Email
Migdałki
poniedziałek, 28 czerwca 2010 19:37

Umiemy robić o wiele więcej rzeczy, niż robimy. I umiemy robić  więcej rzeczy dużo lepiej, niż robimy. I wcale nie chodzi mi tylko o chodzenie na szczudłach.

     Na szczudłach to każdy potrafi chodzić. Przeważnie ograniczamy swoje pola działania do pola własnej wyobraźni. I dlatego tak mało umiemy zrobić. Kryzys wyobraźni jest poważny, bo wyobraźnię zastępują nam telewizory, kalkulatory i komputery. Wszystko to zresztą wymyśliliśmy dzięki wyobraźni i wszystko to próbuje zastąpić dziś pracę wyobraźni.

     Nie wyobrażamy sobie, że możemy być szczęściem dla ludzi, i bywamy źródłem utrapień i wiecznych zmartwień. Nie wyobrażamy sobie, że możemy być radością dla ludzi i smucimy im dzień  za dniem, smęcimy i biadolimy, wieżowce smutku. Nie wyobrażamy sobie, że możemy być nadzieją dla ludzi, i niesiemy im naręcza lęków, gniewu i rozterek. Nie wierzymy, że możemy być miłością dla ludzi, i skażamy atmosferę nudą gadulstwa, rozsiewamy złość, obmowę i pustkę konwenansów.

     Szczęścia jest nadmiar, wyobraź sobie, najwięcej masz go ty. Radość kipi pod pokrywką, ale twojej głowy. Nadzieja rośnie na każdej glebie, najpiękniej wśród twoich brwi. No i miłość, wiadomo, tylko ona tak pachnie, że chce się żyć na pełnym gazie.

                                              ks. M. Puzewicz

Zmieniony: środa, 07 lipca 2010 10:36
 
RocketTheme Joomla Templates