FAITH! PDF Drukuj Email
Blog Beaty
wtorek, 31 stycznia 2012 20:21

Bywają w naszym życiu chwile ciężkie, trudne. Odchodzą nasi bliscy, chorują. Robimy co w naszej mocy by im pomóc. Biegamy do wszelkich lekarzy by znaleźć "złoty środek". Wydajemy majątek na leczenie. I nic.

Jak kobieta, która dwanaście lat chorowała na upływ krwi. Tułała się po lekarzach, ale było jej tylko co raz gorzej. Straciła cały majątek na szukanie lekarstwa. I nic.

Jak Jair, którego córeczka ciężko zachorowała i była bliska śmierci. Nagle jego świat się zawalił. Tracił to, co dla niego najcenniejsze.

Zarówno kobieta cierpiąca na krwotok jak i Jair mieli wielką wiarę w Moc Pana. W Nim znaleźli pocieszenie. Walczyli. Zaufali Mu bezgranicznie i stało się coś, co po ludzku było niemożliwe. Krwotok ustąpił. Dziewczynka ocalała.

FAITH.jpgNiekiedy dzieje się w naszym życiu źle. Czasami mamy wrażenie jakbyśmy totalnie się zagubili, jakbyśmy chodzili po ciemnym lesie po omacku. Z nikąd nie widać pomocy. Zatapiamy się w ciemności. Czasami są to problemy w rodzinie, czasami w pracy, a czasami po prostu w nas.
Co robić?

Brać przykład z Szadraka, Meszaka i Abed-Nego:

Jeżeli nasz Bóg, któremu służymy, zechce nas wybawić z rozpalonego pieca, może nas wyratować z twej ręki, królu! Jeśli zaś nie, wiedz, królu, że nie będziemy czcić twego boga, ani oddawać pokłonu złotemu posągowi, który wzniosłeś.(Dn 3, 17-18)

Oddaj się całkowicie Panu. Uwierz, że Jezus Chrystus może wyprowadzić Cię z każdego ognia, w który wejdziesz. Dokonaj wyboru: chcę iść z Tobą Panie, cokolwiek spotkam na mej drodze! I nieważne, że nie masz siły! Nieważne, że czasami masz dosyć! Bądź wierny Bogu. Walcz w Jego imię. On osuszy Twoje łzy. On ratunkiem będzie Ci. U Jego stóp padnie wróg, bo On Bóg niezwyciężony. Uwierz w Jego moc tak jak Jair, jak kobieta cierpiąca na krwotok, jak Szadrak, jak Meszak, jak Abed-Nega, jak...

Walcz!

Beata Słowik

Zmieniony: wtorek, 31 stycznia 2012 20:36
 
RocketTheme Joomla Templates