Maska PDF Drukuj Email
Blog Beaty
piątek, 28 października 2011 16:34

maska.jpgOstatnio zostałam zapytana jaką przybieram maskę w życiu i dlaczego? Pytanie dosyć osobiste, odkrywające wszystko. Żeby na nie odpowiedzieć trzeba stanąć twarzą w twarz z samym sobą i dopuścić prawdę. Ciężkie zadanie. Ile znamy prawdy o nas samych? Codziennie przybieramy maski. Zupełnie automatycznie, nie zdając sobie z tego sprawy. Trzeba dużo odwagi żeby je wszystkie zdjąć przed samym sobą. Czy zatem znam siebie prawdziwego? Czy jest chociaż jedna osoba, która mnie zna prawdziwego? Czy prócz snu jest jakiś czas, kiedy nie przywdziewam żadnej maski? Kiedy jesteś prawdziwy?

Jaką maskę przywdziewasz przed Bogiem? Czy na modlitwie potrafisz stanąć w prawdzie o sobie? Tak? Przecież całe Twoje życie to modlitwa. Jak zatem możesz stanąć w prawdzie przed Bogiem skoro nie potrafisz stanąć w prawdzie przed drugim człowiekiem? W tym drugim człowieku jest właśnie Bóg! Po co chowasz się pod maskami? Przecież Bóg i tak widzi wszystko.

Warto udawać kogoś, kim nie jesteś? Warto zatajać prawdę o sobie dla wygody żeby jakoś się dopasować do świata? Nie warto. Bóg stworzył świat dla nas, a nie nas dla świata. O tym warto pamiętać.

Bądź sobą!

Tysiące twarzy, setki miraży
To człowiek tworzy metamorfozy...

Beata Słowik

Zmieniony: piątek, 28 października 2011 16:58
 
RocketTheme Joomla Templates