Chrześcijańskie "cwaniactwo" PDF Drukuj Email
Blog Beaty
środa, 19 października 2011 23:06

Już w Raju pouczałeś nas Panie, żeby nie brać owoców z drzewa dobrego i złego abyśmy nie pomarli. Nie przestraszyliśmy się wtedy śmierci. I teraz sprawiamy niejednokrotnie wrażenie jakbyśmy się jej nie bali. Sięgamy po owoce zła lekceważąc konsekwencje.Raj.jpg Życie z Tobą jest nam niemiłe?

Zrywamy... Po co? Dla sprawdzenia, z przyzwyczajenia, dla przypomnienia sobie jak to było, dla uciechy... Po co? Na przekór? Komu? Sobie? Dlaczego chcę dla siebie zła? Wciąż za mało miłości do siebie? Aroganckie myślenie, że zasługuję na więcej, więc zrywam owoc, by Ci pokazać, że potrafię? Tylko, co i komu chcę udowodnić? Ty mnie przecież znasz lepiej niż ja siebie. Kogo wystawiam na próbę wchodząc w dialog z pokusami? Sprawdzam czy zareagujesz? Czy jesteś? Czy jestem silna bez Ciebie?

Dopuszczasz zło, żeby nas uczyć. Szkoda tylko, że ta nauka tak często zwyczajnie odbija się echem. Czekasz, aż się wyszumimy, podokazujemy i przyjdziemy w opamiętaniu do konfesjonału. I nigdy nie powiesz: a nie mówiłem? Zamiast tego mówisz: kocham cię jeszcze bardziej głuptasie. Tyś mój. Przestań wystawiać naszą relację na próbę. A jednak wciąż jak niesforne dziecko sprawdzam gdzie są granice. Czy aby na pewno się nie przesunęły. Szukam, błądzę i odchodzę z kwitkiem. Reguły się nie zmieniają. Czemu tak trudno je przyjąć?


Po tym poznajemy, że miłujemy dzieci Boże, gdy miłujemy Boga i wypełniamy Jego przykazania, albowiem miłość względem Boga polega na spełnianiu Jego przykazań, a przykazania Jego nie są ciężkie.
(1J 5, 2-3)

Wciąż kocham Cię za mało! Wstyd... Wciąż szukam luki w Bożym prawie. Kombinuję jak obejść "system". Narażam swoje życie chociażby nadmierną prędkością czy brakiem wystarczającej ilości snu. Dopuszczam przewinienia wobec ducha i ciała. Dopuszczam śmierć. 

Pomóż mi Panie zbierać tylko te owoce, które pochodzą od Ciebie. Te, które dadzą mi wzrost duchowy. Te, które posadziłeś z miłości do mnie. Te, które dają życie wieczne. Nie chcę więcej ryzykować mojego życia zrywając zły owoc.

Mój dobry Ogrodniku
pomóż mi uleczyć me niedoskonałości

Beata Słowik

Zmieniony: czwartek, 20 października 2011 08:06
 
RocketTheme Joomla Templates