Migdałek - Godzina lektury PDF Drukuj Email
Migdałki
sobota, 20 marca 2010 14:57

Trochę pogubionym w rzeczywistości powiem, że przyszła wiosna.

Niewielu z was dostrzegło pierwszy wiosenny nów księżyca - będzie szybko rósł w pełną tarczę. Prócz niezwykłości przyrody, które zawsze warto podziwiać, trafiają się nam w życiu również niezwykli ludzie. Dla części tych, którzy spotkali Jezusa, okazał się On wyjątkowy, "nigdy jeszcze nikt nie przemawiał tak, jak ten człowiek przemawia". Kłopot w tym, że dociera do nas dziś wrzask i krzyk, najczęściej ludzi pustych i banalnych, huczą w mediach i wyzierają z reklam. Nawet nie wiadomo, jak się od nich opędzić.

Ewangelia, którą dziś czytamy, jest pod tym względem ciekawa, że nie zabiera w niej głosu Jezus. Święty Jan zebrał jedynie komentarze na temat Jezusa, krańcowo różne. Radzę czasem ludziom, żeby usiedli i przeczytali "od deski do deski" którąś z Ewangelii, tak, żeby zobaczyć i usłyszeć Jezusa, bez kamuflażu kazań i pobożnych wyobrażeń.

Kogoś przecież chcemy zapytać o życie wieczne, postawić najważniejsze pytania i usłyszeć odpowiedzi. Godzina lektury, w samotności, przynosi czasem takie odpowiedzi.

ks. M. Puzewicz

Zmieniony: niedziela, 21 marca 2010 09:38
 
RocketTheme Joomla Templates