Migdałek - Teraz PDF Drukuj Email
Migdałki
środa, 03 marca 2010 18:55

Ach, żeby już była wiosna! Żeby już pojechać na urlop! Spoglądasz na zegarek - żeby już była przerwa, żeby już był koniec pracy i wrócić wreszcie do domu!

Popatrz - ciągle jesteś w przyszłości, której jeszcze nie ma. Odkładasz, to, co najprzyjemniejsze i najlepsze na potem - po szkole, po pracy, na urlop, na wiosnę. Pięknie będzie dopiero WTEDY! To jest tak zwane szczęście uwarunkowane - gdy już będziesz na urlopie, gdy już będzie ciepła wiosna, gdy już wyjdziesz za mąż (ożenisz się), gdy już urządzisz mieszkanie...

Tworzysz sobie coraz to nowe warunki, po spełnieniu których dopiero będziesz zadowolony lub szczęśliwy. I przez to nigdy nie jesteś zadowolony, ponieważ wizję szczęścia wciąż odsuwasz na kiedyś, na potem. Na kiedyś, na potem - na nigdy, bo zaraz pojawią się nowe warunki, które będziesz ścigał. I tak może być do końca życia.

Pozwól, aby cała chmura POTEM i KIEDYŚ, odpłynęła tam gdzie jest jej miejsce. Ważne jest teraz. Ta osoba, z którą rozmawiasz. To biurko, przy którym siedzisz. To niebo, które teraz rozpościera baldachim nad tobą. Ta filiżanka kawy, którą pijesz. Ten tekst, który czytasz.

Ludzie szczęśliwi są szczęśliwi teraz. A jak teraz, to i zawsze.

ks. M. Puzewicz

Zmieniony: środa, 03 marca 2010 18:56
 
RocketTheme Joomla Templates