Migdałek - Miłość PDF Drukuj Email
Migdałki
sobota, 27 lutego 2010 12:53

W środku nocy zadane pytanie: Gdzie jest miłość, kiedy jej tak bardzo potrzebuję?

Nie ma miłości. Nie goń za nią. Nie szukaj. Nie wierz, że jest skarbem ukrytym, miejscem za górami i lasami, czasem, który jeszcze przed tobą. Będziesz lecieć, gonić, dyszeć, węszyć, błagać - i figa! - zdechniesz zziajany, wypruty, kupa bezużytecznego złomu i szmelc.

Nie ma miłości.

Jest człowiek. Który myśli. Czuje. Wyobraża sobie. Mówi. Tworzy. Marzy. Pracuje. Śpi. Je. Pije. Śpiewa. Tańczy. Płacze. Idzie. Siedzi. Leży i gapi się w gwiazdy. Przeklina. Kłóci się i przeprasza. Uśmiecha się i pęka ze śmiechu. Opowiada kawały. Zamyka i otwiera oczy. Łamie rękę przypadkiem. Rozmawia o pchłach i Wenus z Milo. Na ucho rozgaduje sekrety. Przesuwa różaniec i podziwia aniołki podczas kazania. Traci głowę na wiosnę. Grzeszy, że aż strach. Parzy kawę na dwie osoby. Łyka aspirynę. Wątpi w Boga. Spaceruje na skraju lasu. Namiętnie całuje i tak dalej. Nie może zasnąć w środku nocy. Zbiera znaczki. Zapomina parasolki w deszczowy dzień. Nie robiąc zbędnego hałasu staje się świętej pamięci.

Nie ma miłości. Jest człowiek. Który jest miłością. Bo miłości nie ma, miłością się jest.

Jak śmierć potężna jest miłość, żar jej to żar ognia... Wody wielkie nie zdołają ugasić miłości, nie zatopią jej rzeki... (Pnp 8, 6-7)

ks. M. Puzewicz

Zmieniony: niedziela, 28 lutego 2010 16:56
 
RocketTheme Joomla Templates