KATOFLIX - internetowa wypożyczalnia wartościowych filmów, głównie z przesłaniem chrześcijańskim PDF Drukuj Email
DKF Płomienia Pańskiego
poniedziałek, 04 stycznia 2021 22:29

Jednym z najważniejszych spostrzeżeń pojawiających się po wielu seansach Dyskusyjnego Klubu Filmowego Płomienia Pańskiego jest żal wynikający z powodu zbyt małego dostępu do ważnych i wartościowych filmów. Niestety w dzisiejszych latach dystrybutorzy w bardzo małym stopniu zainteresowani są promocją filmów pokazujących przesłania chrześcijańskie, wartości rodzinne lub inne mówiące o honorze, czy ludzkiej godności. Dlatego też w natłoku bezwartościowej tandety, komercyjnego kiczu czy po prostu zwykłej szmiry koniecznie trzeba odnotować powstanie nowego serwisu VOD, czyli internetowej wypożyczalni filmów, które mają zbliżać do Boga. KATOFLIX, bo tak nazywa się działająca od niedawna platforma poleca legalne filmy, które poruszają tematy wiary, sensu życia, postaw ludzkich i historii życia świętych.

KATOFLIX to przestrzeń, gdzie można znaleźć produkcje, które mogą zainteresować, zainspirować, a może skłonić do zmian w życiu. Filmy, które bez obaw można pokazać swoim dzieciom, polecić znajomym lub podsunąć komuś, kto przeżywa trudne momenty w swym życiu. W repertuarze serwisu KATOFLIX odnajdziemy fabuły, dokumenty, seriale, są też filmy dla dzieci i dla dorosłych. Dostępny jest także dział Kontrowersje, gdzie umieszczono filmy dla osób, które lubią podejmować refleksję i dyskutować o tym, co trudne i kontrowersyjne, a jednocześnie potrafią szukać uniwersalnych prawd i trudno uchwytnych wartości.

KATOFLIX z miejsca stał się porównywany z platformą Netflix, od dłuższego czasu wzbudzającą ogromne kontrowersje. Finansowanie przez Netflix organizacji proaborcyjnych, promowanie ideologii gender i ruchów LGBT i finansowanie wątpliwej jakości produkcji przysporzyło firmie wiele krytyki i niechęci odbiorców, dlatego też KATOFLIX znakomicie wypełni lukę, ściągając wytrawnych miłośników filmów w najlepszym gatunku. Serwis podkreśla, że jego celem jest też wspieranie produkcji chrześcijańskich filmów oraz pomoc w dystrybucji takich tytułów. Zachęca także do współpracy twórców i producentów.

Na platformie KATOFLIX ma pojawiać się pięć nowych filmów w każdym tygodniu, w tym takie pozycje, które do tej pory nie miały premiery w Polsce.

KATOFLIX nie zmusza do wykupywania dłuższych miesięcznego abonamentów, ale proponuje osobny dostęp do każdego z tytułów, gdzie opłaty za poszczególne pozycje mają nie przekraczać 10 złotych. Bardzo ważne jest też to, że wiele filmów będzie dostępnych za darmo.

Wśród wielu niezwykle ciekawych filmów obecnie na platformie można znaleźć znakomite pozycje: NIEPLANOWANE, SPOTKANIE Z JEZUSEM, PINOCCIO (2020), AMERYKAŃSKA SIELANKA, CHATA, GNIEW, ŚWIĘTY JÓZEF Z KUPERTYNU, MIŁOŚĆ I MIŁOSIERDZIE, ŚW. KATARZYNA ZE SIENY, czy wiele, wiele innych.

W serwisie znajdziemy mnóstwo promocji i ciekawostek, m.in. sporo wywiadów z twórcami filmów.

Zapraszamy zatem do odwiedzenia i korzystania z serwisu pod adresem www.katoflix.pl. Pamiętajmy, że każda złotówka wydana na KATOFLIXIE będzie także niejako naszą inwestycją w nowe dobre i wartościowe produkcje.

 

Zmieniony: wtorek, 05 stycznia 2021 11:05
 
RocketTheme Joomla Templates