Promocja aborcji zamiast meczu. Prowokacja wymierzona w Kościół PDF Drukuj Email
Sport i okolice
niedziela, 23 czerwca 2019 21:27

Skandaliczna prowokacja przeciwko żeńskiej reprezentacji Watykanu w piłce nożnej i Kościołowi w Wiedniu doprowadziła do nierozegrania meczu z zawodniczkami z austriackiego klubu Mariahilf w minioną sobotę. W czasie odgrywania watykańskiego hymnu niektóre austriackie zawodniczki podniosły koszulki pokazując na brzuchu i na plecach hasła poparcia dla aborcji i LGBT.

Oficjalny portal Vatican News podał, że mecz towarzyski w Wiedniu przekształcił się w protest przeciwko Kościołowi i dlatego watykańskie zawodniczki postanowiły ze smutkiem opuścić boisko, by uniknąć dalszego instrumentalnego wykorzystania sportowego święta. Jak zauważono wiedeński mecz z austriackimi piłkarkami z klubu obchodzącego 20-lecie istnienia miał być międzynarodowym debiutem niedawno powołanej watykańskiej żeńskiej drużyny w piłce nożnej. Na stadionie był nuncjusz apostolski w Austrii, arcybiskup Pedro Lopez Quintana.

Protest zaskoczył watykańskie zawodniczki, które oczekiwały zwykłego sportowego święta i razem z menedżerem  podjęły bardzo trudną decyzję, by nie rozgrywać meczu. To miało być kolejne spotkanie reprezentacji piłki nożnej kobiet Watykanu, pierwsza rywalizacja  z żeńską drużyną z klubu Roma miała miejsce przed miesiącem i zakończyła się porażką 0:10.

W związku z incydentem katolickie media przytaczają niedawne słowa papieża Franciszka: "Sport jest wspaniałą szkołą pod warunkiem, że przeżywa się go kontrolując siebie i szanując innych". Sport może zmienić społeczeństwo, jeśli sprzyja kulturze dialogu i spotkania. Sport naucza, że reguły są konieczne, by żyć razem. Nie można czuć się wolnym, kiedy nie ma żadnych ograniczeń.

Reprezentacja Watykanu w piłce nożnej kobiet

 

 

źródło: Vatican New, niezależna.pl

Zmieniony: czwartek, 27 czerwca 2019 02:34
 
RocketTheme Joomla Templates